Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wywoływanie i przechowywanie zdjęć

124»

Komentarz

  • Ludzie, poratujcie mnie! Gdzie można tanio wywołać zdjęcia dobrej jakości? Od kilku dni siedzę w tym temacie i szlag mnie trafia. Ciągle coś nie tak. Albo ceny wysokie. Albo zdjęć nie mogę załadować, bo za duży rozmiar. Albo jakiejś wtyczki nie mam. Gdzie wywołujecie?
  • Ja wywołuje na uwolnij kolory.pl są tez na allegro. Niewiem w zasadzie czy maja dobre stawki i czy dobrze wywołują w porównaniu z innymi ale ja tylko u nich od zawsze wszystko wywołuje i jestem zadowolona.
    Podziękowali 3Dorotak Aniuszka wielorybek
  • Też z tego portalu korzystamy. Ostatnio miesiąc temu i też bez niespodzianek. Tak jak kalendarze ze zdjeciami wnucząt dla dziadków też sie udały w tym roku. Można do nich zadzwonić się dopytać o szczególy bo mają infolinię. Na allegro są tańsze pakiety od nich można kupić i potem wpisuje się kod który przyślą nam na maila z allegro. Zdaje się że najmnijeszy pakiet to 100 zdjęć jeśli chodzi o 10x15.
  • @Aniuszka najlepszefoto.pl świetna jakość. Odbitki 10x15 29 gr.
  • @Agnieszka88 a kiedy założyłaś tam konto? bo ja na jesieni zeszłego roku już próbowałam i mogą z nich korzystać tylko fotografowie (wiem że kiedyś było inaczej)

  • Nie miałam pojęcia. Od wielu lat u nich zamawiam odbitki...
  • Mi kolezanka polecila i sie tez mocno zdziwila bo killa lat temu zakladala konto i nie bylo takiego czegos 
  • Ktoś wcześniej tu  polecał colorland https://www.colorland.pl/cennik/fotoksiazka
    zerkam i wow!, jakie maja świetne ceny na promocji!
    A mielismy plan by odbijac i odbijac foty, tylko te albumy takie opasłe sie robią!a miejsca u nas tak mało, a mamy jedną ślubną fotoksiążkę w Cewe zrobioną i taka cienka i miejsca nie zawala... Sie przekonałam by jednak postawic na książki, raz na rok jedna lub raz na dwa, a lubię kolaże robić a tam można sporo zdjec zmiescic do książki.
    Podziękowali 2aga---p Joannna
  • To byla wstępna ocena wow tej promocji, zorientowałam sie jednak, ze nie dają duzej swobody w ilosci zdjec na stronach, ma byc tyle ile oni chcą i to już mi sie nie podoba. W Cewe mogłam ładować ile chciałam fotek na stronę. Ale za tą cenę i choćby komuś zrobić prezent to jest przystępna opcja. 
  • Trochę z innej strony. Jak przechowujecie zdjęcia z wersji elektronicznej.
    Właśnie padł mi dysk zewnętrzny. Zastanawiam się co dalej?
    Dysk innej firmy czy przechowywać w chmurze? 

  • Na dysku zewnętrznym. Oczywiście istnieje ryzyko, że padnie (choć jak dotąd żadnemu się to nie zdarzyło) ale i tak nie chciałabym, żeby wszystkie nasze zdjęcia po chmurach latały.
    Podziękowali 1annabe
  • Dysk zewnętrzny padł po 1 (słownie jednym) roku użytkowania.  Pewnie trafił mi się felerny egzemplarz?  

  • Chyba tak. Nasze mają dobre parę lat i nic im nigdy nie było. Najstarszy chyba z 6.
    Podziękowali 1annabe
  • My tez na dysku zewn. Nic się z nim nie dzieje.
  • To pochwalcie się proszę nazwa firmy.
    Miałam Seagate Expansion Portable  2TB. 

  • Dwa WD i jeden Seagate. Wszystkie 1TB. Jakie dokładnie nie pamiętam - zbyt dawno kupowane.
    Podziękowali 1dana
  • Nam ukradli dysk zew. Bez chmury stracilibyśmy dużo.
    Podziękowali 1dana
  • edytowano maj 2019
    Generalnie przechowywanie ważnych dokumentów/zdjęć/danych trzeba prowadzić na kilka rodzajów. Zarówno na zewnętrznym nośniku i to w kilku kopiach (i najlepiej w różnych lokalizacjach) jak i w chmurze. Dobry plan archiwizacji powinien obejmować wszelkie możliwe do wymyślenia katastrofy czy zdarzenia. Oczywiście ze względu na koszty czy wrażliwość danych możemy zrezygnować z jakiejś opcji, ale wtedy lepiej rozbudować te z których korzystamy. Np. zamiast chmury ze dwa nośniki wysłane do różnych krewnych mieszkających w innych krajach :)

    Pamiętajmy też że nośnik danych należy co jakiś czas sprawdzać, a najlepiej kopiować co parę lat jego zawartość na kolejny, nowszy technologicznie.

    Gdzie jest natomiast granica pomiędzy rozsądnym a bezpiecznym przechowywaniem, trudno powiedzieć. Zazwyczaj wystarcza tzw. minimum czyli ze dwie kopie, ale są przypadki szczególne i wtedy zastanawiamy się co jeszcze mogliśmy zrobić żeby nie stracić tak ważnych dla nas materiałów.

    Tak jako ciekawostka, to zebrane przeze mnie materiały genealogiczne planuję wydrukować w formie książki na papierze poliestrowym który przetrwa wiele wypadków jakie mogą się pojawić i pozwoli cieszyć się informacjami wielu pokoleniom.


    Edit. korzystam z dysku zewnętrznego WD Passport 1,2 TB, a że ma już 5 lat to pomału rozglądam się za następcą.
    Podziękowali 3dana Subiektywna Hope
  • Bo przy fotografii klasycznej ograniczeniem był koszt materiałów, a przy cyfrowej trzeba się samemu dyscyplinować i nie cykać bez opamiętania :)
  • czy może ktoś polecić gdzie aktualnie najkorzystniej cenowo wypada wywoływanie zdjęć?
    Colorland znam, ale nie wiem czy w dalszym ciągu trzymają jakość (sprzed 2 lat) - może ktoś niedawno wywoływał i może się podzielić opinią?

    I druga sprawa - gdzie mogę znaleźć kogoś kto podejmie się rekonstrukcji zdjęć? Fotografowie w moim mieście nie chcą się w to bawić.
    Chodzi o 'wygładzenie' zagięć na twarzy, ubraniach itp oraz dorobienie tła (w przypadku urwanych rogów).
    Próbowałam przez różne programy to ogarnąć, ale efekt nie był zadowalający.

  • Z wywoływaniem nie pomogę,  z tanich to colorland raczej dobra opcja. Ja znam niestety dobre na pewno ale sporo droższe.

    Ja czasami rekonstruuję. Ostatnio robiłam album na urodziny:














  • @Dudus a te droższe lepsze, to? 
  • Duduś, pięknie Ci to wyszło.
  • @Zuzapola z takich dostępnych:

    Dziękuję @mamaw
    Aż żal, że nie byłam na urodzinach tej Pani. Wyobrażacie sobie - 80-latka dostaje album-niespodziankę  ze zdjęciami swoimi i najbliższych. Np. takie z mamą, tatą i siostrą - tej pory w zdjęcie ok. 6x9 cm a teraz na cała stronę albumu 30x30 cm:


    Parę pierwszych stron albumu:










    Podziękowali 1Zuzapola
  • Piękny album  wzruszający, wspaniały prezent.
    Podziękowali 2Rejczel Ewasz
  • @Dudus piekne te zdjecia. Ty to robisz zawodowo czy jako hobby? 
  • @Leli zdjęcia tak, renowacje czasem jak ktoś potrzebuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.