Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś urodziły się pierwsze sześcioraczki w Polsce



Podziękowali 1aga---p
«134

Komentarz

  • Zdrowia dla maluszków!!!
  • Sił fizycznych i psychicznych dla rodziców.. laktator na start ;-)
    Podziękowali 1Cart
  • Oczywiście na wp podliczyli ile od państwa dostaną.. i to nie czegoś ekstra tylko 500+ i zwrotu podatku..nawet ludzie w komentarzach oburzeni.. 
    Podziękowali 2Agax4 babka4
  • Mi też parę razy na ulicy ktoś liczył (niby pod nosem) ile dostaje. Raz nawet jak byłam w sklepie tylko z połową...Chciałam gonić pana żeby go uświadomić że policzył a mało ale pani za wolno kasowała i nie zdążyłam :wink:
  • Fajna wiadomość :)

    Jestem przeciw 500+, ale wyliczać konkretnej rodzinie publicznie nie wypada
    Podziękowali 1awia
  • Mogliby dołączyć do naszego forum :smiley: 
    Podziękowali 2M_Monia Katia
  • To dopiero jak się od tego spania odzwyczają...
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • O i to od nas z okolicy;)
  • Coralgol powiedział(a):
    Fajna wiadomość :)

    Jestem przeciw 500+, ale wyliczać konkretnej rodzinie publicznie nie wypada

    A ile masz dzieci, jeśli można zapytać? To nie zaczepka do kłótni politycznej (nie cierpię takich), pytam z ciekawości, bo trochę dziwi mnie, że na tym forum ktoś jest przeciw. No chyba że masz większość dzieci już pełnoletnich.

    Kiedyś marzyłam o bliźniakach, teraz stwierdzam, że jednak wolę jedno po drugim. A tak serio, to chyba muszą mieć kogoś do pomocy, bo po miesiącu oboje padną.
    Podziękowali 1Agax4
  • To jest prawdziwy cud medycyny, bo te dzieci wszystkie zyja I sa w dobrum stanie. Najmniejszy wazyl chyba 800g. 29 tc.
    Podziękowali 4Agax4 Bridget Monika73 Ida
  • Gdzieś czytałam, że jedno dziecko już mają, więc wszelkie wyliczenia ciekawskich są zaniżone ;)

    Moje wcześniaki urodziły się w tym samym szpitalu. Super warunki dla maluszków.
  • Krakow podobno najlepszy jesli chodZi o neonatologie
  • Elunia powiedział(a):
    Rogalikowa powiedział(a):
    To dopiero jak się od tego spania odzwyczają...
    Ha, ha o rodziców mi chodziło. Mam bujną wyobraźnię, ale 6 maluchów i dwoje rodziców jest dla mnie niewyobrażalne.
    Jakby ich było faktycznie dwoje non stop, ale przecież ten tata zapewne pracuje... W sumie można poczuć co to żłobek ;)
    Podziękowali 1Bagata
  • Rodzice i lekarze byli przygotowani na pięcioro dzieci. Szóste było niespodzianką. Objawiło się dopiero po wydobyciu piątego ;)
  • I dlatego może pozwolili tak długo czekac z porodem. Podobno nawet jak na pięcioraczki, to późno cesarkę robili.
  • Sześcioraczki sześciorczkami, ale jeszcze do kompletu dwulatek... 
    Może być chłopak w szoku :)
  • Moim zdaniem 3 osoby dorosłe są potrzebne . Ale może z mm łatwiej na początek.. poki co to prędko ze szpitala nie wyjdą.. 
  • I w żłobku są jeszcze kucharki i sprzątaczki tudzież kierowniczka i pielęgniarka.
  • Moim zdaniem jest taka opcja. I to jest jedyna opcja . Żeby przeżyć choć i tak lekko nie będzie. 
  • Cudowne wieści! Niech Bóg błogosławi całą rodzinę!
    A co do tego, jak dadzą radę, to przecież wiadomo, że rodzice nie będą z tym sami. W Polsce jest już kilka rodzeństw- pięcioraczków i te rodziny miały dużo pomocy od państwa w opiece nad dziećmi, np. kilka opiekunek całodobowych, zmieniały się tak, żeby zawsze były dwie. Inna rodzina dostała dom z ogródkiem. A co dopiero pierwsze sześcioraczki, które będzie obserwował cały świat.
    A nasze forum dołoży cegiełkę modlitwy.
  • Ni jednak trojaczki częściej są. Ja uważam ze to systemowo powinno być rozwiązania nawet jak mnie już nie będą dotyczyły.. na te pierwsze 3 lata chociaż..  chociaż te maciezynskie x mnogość ciąży. Plus coś dla drugiej osoby na rok -dwa żeby mogła być . Czy męża czy babci czy obcej pomocy.. Na prawdę wiele państwo nie straci  
  • @MAFJa , @Elunia ;Na trojaczki stanowczo powinna być pomoc. Oczywiście, że państwo nie straci, bo na cóż lepszego można wydać pieniądze, niż na dzieci. :)
  • O ... to podobnie jak u nas w sensie, że przed czworaczkani mieliśmy 2,5 letnią pociechę . Była strasznie zazdrosna i nie potrafiła pojąć tylu dzieci naraz . 
    Poza tym współczuje niedospania . Ja pierwszych sześciu miesięcy mało co pamietam bo tak byłam zakręcona . 
    Mam nadzieję , że będą mieć pomoc bo inaczej to nie wyobrażam sobie. 
    Podziękowali 2Agax4 Monika73
  • Niemożliwe @Quintana, niedospana? Państwo Ci nie zapewniło całodobowej opieki do dzieci??? Tudzież domu z ogrodem?  ;)
  • edytowano maj 2019
    Hehe.. ja nawet od kogoś słyszałam ze ten dom to od prezydenta mamy :-) U nas były 6 i 3 latka. Ta druga do tej pory ma deficyty jakieś moim zdaniem ale bardziej z tyt. Mojego wcześniejszego pobytu w szpitalu.. choć pierwsze miesiace na pewno tez swoje zrobiły , a dzis nawet jeszcze noe jest zupełnie normalnie 
  • jak dla mnie to już przy trojaczkach powinna być jakaś osoba na 5-7 h dziennie zapewniona, przy sześciraczkach to dwie. W skali kraju i ilości takich ciąż to żaden wydatek naprawdę.
  • Na moje przy bliźniakach powinien być choć podwójny maciezynski (2lata)plus na początek coś ekstra dla tatusiów, (z 2miesiace choć , taki czas dojscia do jakiejś regularności), przy trojaczkach 3 lata macierzyńskiego dla matki plus 1-1,5 roku urlopu płatnego na wskazana osobę do pomocy ( tata babcia czy ktokolwiek).podobnie w przypadku więcej raczkow 4,-,5,-6,- Do tego w przypadku więcej niż 3 albo kolejna osoba na etacie albo pani 1 czy 2 na godziny w ciągu dnia. I jeszcze do tego od 3 ktoś do sprzątania/gotowania  z raz w tygodniu chociaż  - to nie pobożne życzenia tylko realna potrzeba.. na prawdę sprzatac w pierwszym czasie po prostu nie ma kiedy.. ja nie sprzątałam. już gotowanie jest sporym problemem , pamietam jak cieszyłam się z 3 słoików zupy od AB czy z jakiegoś obiadu jak teściowa przyniosła. Bezcenne to było. 
    Podziękowali 3Pipijo September Klarcia
  • Oczywiście super by było jakby cokolwiek było. Ale żeby się nie martwić i nie zwariować albo żeby uniknąć innych ekstremów emocjonalni nie wiem jakich  to tak powinno być.    :-) 
  • Myślę że dodatkowy tacierzyński tak jak piszesz, koniecznie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.