Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wada wzroku-potrzebuję porady

Mam dwa pytania. Byłam z córką i okulisty. Ma ponoć niewielką wadę -plusy. Lekarka chce żebym jej przez tydzień zakraplała oczy atropiną (?) i dopiero przyszła na badanie-naprawdę tak trzeba??? Syn badany 04.2018 miał -0,5 na lewym oku a dziś -1,75(czuje duże pogorszenie). Okularów nie nosił. Skąd taki szybki postęp wady wzroku?

Komentarz

  • może bardzo szybko urósł?
  • i lepiej chyba nosić okulary, nawet przy niewielkiej wadzie wzroku
  • No mi rok temu lekarka (inna) powiedziała że przy tak małej wadzie nie nosić - tak też zrobiliśmy..... Tak, syn urósł znacznie.
  • Minusy bardzo często się znacznie pogłębiają przy szybkim wzroście. 
    Mam wszystkich okularników od niemowlęctwa. Gdzieś do 8 lat zawsze przed dokładnym badaniem była przez tydzień atropina. Potem już przy starszych  trzy razy przed badaniem już w czasie wizyty.
    Podziękowali 1awia
  • Racja to, szybki wzrost,  szybka wada.

    Podziękowali 1awia
  • Bardzo dobrze świadczy o lekarce że każe atropinę przez tydzień. U dzieci tak właśnie trzeba. Niestety większość idzie na skróty i wali tropicamid 3* co 10 minut w dajcie wizyty.

    Trzymaj się tej lekarki. Taki okulista dziecięcy to skarb. Skąd ona jest?
    Podziękowali 1awia
  • Przy -0.5 można się wstrzymać przy plusach.juz nie. Przy minus 1.75 to już trzeba, ja mam też tyle
  • Ze Swarzędza. Ale jest dość opryskliwa i dziwna więc zwątpiłam...tym bardziej że z innym synem (ma -1,75) byłam u innej lekarki i właśnie zakroplona miał od razu.
  • W jakim wieku dzieci? Zasadniczo najlepsza okulistka w wwie oraz super optometrystka mówią że tylko atropina u dzieci.
  • Córka co ma ją mieć ma 7 lat.
  • Syn ma mieć zakraplane trzy razy przed wizytą. Ja mam zakupić i wkraplać. Myślałam że tak robi bo dla niej to oszczędność czasu i pieniędzy.
  • edytowano maj 2019
    Syn 14 lat -tropicamid.
  • 14 latek to nie wiem , ale jak młodsze dziecko ma mieć dobrze zbadane to ponoć tylko atropina. Także mądra lekarka.
  • @Aneczka08 , która to najlepsza okulistka dziecięca w Warszawie? Możesz podać nazwisko? Ja sobie bardzo chwałę dr Olgę Barthę.
  • A w Krakowie kogoś możecie polecic? Długo leczylismy w klinice, ale wada się ustabilizowala i już nas tam nie chcą.
  • Ta najlepsza już nie żyje. Zaś Dr Bartha źle leczyła mi syna.... I nawet nie sprawdziła czy ma widzenie obuoczne. W ostatniej chwili kiedy można było to jeszcze wyćwiczyć wychwyciła to optortyska...
    Teraz chodzimy prywatnie do dr Zamlynskiej.
    Optortyska powiedziała że po śmierci tej pierwszej dr ADach to  albo Zamlynska albo jakiś ordynator co wizyta 350. Albo Kraków lub Katowice.
    U naszej dr chyba 120 płacimy. 

    Podziękowali 1Aniuszka
  • edytowano maj 2019
    @Ursa dr Halina Bonczar. Przyjmuje w Intermedzie, ul. Rydlówka, to jest ta uliczka, ktora zaczyna sie za Matecznym i wychodzi na Tesco. Moj maz wyleczyl u niej oko, dobrze zdiagnozowala.
    Podziękowali 1Ursa
  • Tylko dla dzieci musi byc dzieciecy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.