Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaorali Zelmera

Ostatnia chyba Polska znana marka elektro przestaje istnieć. W 2013 PO pozwoliło na   wrogie przejęcie przez Siemens Bosh, teraz zostanie tylko ich fabryką. Centrum badawcze oczywiście już tylko w Niemczech. Smutek.
Podziękowali 1Klarcia

Komentarz

  • ooo - to smutne :(
  • A wiecie, że Siemens korzystał w czasach wojny z niewolniczej pracy więźniów (równiiez Polek) z obozu Ravensbruck? I byli tam traktowani fatalnie. A po wojnie nie chcieli płacić odszkodowań, wymigiwali się jak mogli i zwalali wszystko na Hitlera.
  • I nie tylko. Wydaje mi się, że lista jest dłuższa. 
  • A Polakom nie przeszkadza i chętnie kupują,  w końcu nie można żyć wciąż przeszłością,  prawda? I w ogóle po co filozofować zamiast żyć... A nie, prawda, porsche nie jest aż tak popularne...
    Podziękowali 2Skatarzyna madzikg
  • Ale Zelmera mi szkoda... :cry: 
    Podziękowali 4Skatarzyna Pola Klarcia Nika76
  • Z ikei mam w domu wyłącznie kosze na śmieci... ;)
  • Bardziej niż na nazistów patrzę na dzisiaj. Widziałem dzisiaj info o Ikei, stwierdziłem, że w niczym nie będę stratny, jeżeli tam już nic nie kupię. 
    Bez Siemensa i bosha też się obchodzę, więc będzie bez zmian. Za politykę neokolonialną. ;)
  • Nie kupuję w Ikei. Nie z powodów ideologii ale 1. Sam badziew tam sprzedają
    2. Zniszczyli polskich podwykonawców. Dużo o tym swego czasu pisanow branżowych pismach stolarskich.
  • Nie słyszałem o tym. Masz jakiś link, bo Google nic nie podają?
  • A co mi tam... Zrobię perfidną reklamę (nie sobie!):

    https://www.polskarzecz.pl/

    Można.
    Podziękowali 3Aniuszka madzikg Nika76
  • Świetny pomysł! Myślałam o czymś podobnym, a tu, proszę, już jest. 
  • edytowano czerwiec 2019
    Nie wiem czy to znajdę w necie. Musiałby mi mąż podrzucić w jakim czasopiśmie to było. Chodziło o to że zamawiali u polskich stolarzy różne zlecenia a potem nie płacili bo np twierdzili że się nie zgadzało z wymiarami co i tak nie przeszkadzało Ikei to sprzedawać z zyskiem bo w sumie ten wymiar nie mial znaczenia.  Rzecz działa się przed naszym wyjazdem do Szwajcarii czyli jakiś 2008/ 2009 rok. Ikea miala wśród stolarzy w Polsce dużo podwykonawców. To były małe, rodzinne firmy, najczęściej. Sporo puscili z torbami przez takie działania. 
    Podziękowali 2PawelK Nika76
  • Świństwo rzeczywiscie
  • @Elunia ; Joanna produkuje w Babicach pod Warszawą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.