Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

19091939596122

Komentarz

  • @Agmar ; nie ma.
    To reguluje WSO i Statut.
    Oprocz tego kazdy nauczyciel moze miec swoj wlasny system oceniania 
  • Proszę, kolejny przykład dzialania kuratoriow

    https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/lubin/24162-nauczyciele-chca-odwolania-kuratora?fbclid=IwAR0zaLNu4MKeUFyKazE-jTiVBsF8dTt4g313LxLXH0-Iu3baI-as3Y7ljME

    Okazuje sie,ze jednak i w szkole ponadpodstawowej nie można usunąć bandziora 

  • A propos to ja Robilam zima to doswiadczenie z fasola.. na gazie..No i tak stoi.. chla mnóstwo wody i rośnie.. do ogródka toto przesadzić?dzis wsadzilam dynie podsypawszy skórzana trawa.. dostałam sadzonki.. ciekawe czy urośnie
  • Dajcie potem znać,.jak Wasi 8 klasisci mają świadectwa wypisane. Jestem bardzo ciekawa, czy wg nazw przedmiotów i programów sprzed reformy, czy po. Czy wpisują hybrydę ze wszystkim, czy pomijają milczeniem etap przed deformą. Takie tam, szczegóły bez znaczenia. Przecież likwidacja gimnazjów to wielki sukces. Tak mówią...
  • Wiecie czy nauczyciele dostali w końcu wypłaty za czas strajku?
  • Bambidu powiedział(a):
    Wiecie czy nauczyciele dostali w końcu wypłaty za czas strajku?
    Zależy, gdzie.
  • Bambidu powiedział(a):
    Wiecie czy nauczyciele dostali w końcu wypłaty za czas strajku?
    Nie, nie dostali 
  • edytowano czerwiec 2019
    Dorotak powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Wiecie czy nauczyciele dostali w końcu wypłaty za czas strajku?
    Zależy, gdzie.
    Tzn. od czego zależy @Dorotak? Od samorządu?
  • Bambidu powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Wiecie czy nauczyciele dostali w końcu wypłaty za czas strajku?
    Zależy, gdzie.
    Tzn. od czego zależy @Dorotak? Od samorządu?
    Tak. Znam takich, którzy dostali 'wyrownanie' i takich, którzy nie dostali. Generalnie smuteczek, bo jak zwykle nauczyciele na wsiach i w mniejszych miejscowościach mają bardziej przesrane.
    Podziękowali 1nowa
  • Strajk był ewidentnie polityczny. U nas władza pro PISowska, więc obcięli wszystko z wypłaty ile się dało. Nie wiem czy to prawda, ale słyszałam tam gdzie władza PO to były jakieś wyrównania. 
  • September powiedział(a):
    Strajk był ewidentnie polityczny. U nas władza pro PISowska, więc obcięli wszystko z wypłaty ile się dało. Nie wiem czy to prawda, ale słyszałam tam gdzie władza PO to były jakieś wyrównania. 
    W Gdańsku nie było. I nic nie wskazuje, by były w przyszłości.
  • W Lublinie prezydent z PO, nic nie było zwracane w szkole u mojej mamy.
    Podziękowali 1Nika76
  • Malgorzata powiedział(a):
    A co z tymi uzbieranymi milionami dla nauczycieli??

    Sprawdź FB ZNP.dzis podali że przyjęli już 15tys podań :P a co, weszysz że Broniarz na Seszelach za te miliony odpoczywa? :)
  • Dzięki strajkom poznałam wychowawczynię naszej najmłodszej...
    Przekochachana, z zasadami. 
    Naj. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Czyli to plotki, że zwracali pieniądze!?Malgorzata powiedział(a):
    A co z tymi uzbieranymi milionami dla nauczycieli??

    Na razie cisza, wnioski złożyli na Max 500 zł zapomogi 
  • Te pieniądze zostały wyplacone z gory,wiec w nast miesiącu pensje zostały potrącone.
    Problem w tym,ze każda szkola miala inne wytyczne i pensje byly różnie potrącane w zaleznosci od regionu. 
    Organy prowadzace te nazwijmy to opozycyjne do wladzy swoimi uchwalami np daly mozliwosc wyplaty potrąceń w formie np dodatkow motywacyjnych.
    Inne,jak poznanski stoją na stanowisku,ze te pieniądze są w budzecie szkol i od dyrektorów zalezy,w jakiej formie wyplaca je nauczycielom. 
    Jednak dyrektorzy boją się tego robic bez uchwały miasta. 
    To tak w skrócie. 


  • @Dorotak podrzuć mi nr telefonu to podeślę ci fotkę  tego świadectwa z ósmej klasy, sama wyciągniesz co potrzebujesz. Takie trochę w sumie hybrydowe jest, trochę starej sześcioklasowej podstawy i nowe przedmioty, z siódmej i ósmej klasy.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Ale tak było zawsze. W gimnazjum pewne przedmioty kończyły się w pierwszej klasie, a oceny były także na świadectwie w trzeciej. Nie rozumiem problemu.
    Podziękowali 1kociara
  • Nie ma problemu z przedmiotami jak np. muzyka co kończyły się w kl.7. to było oczywiste. Chodziło o oceny z poprzedniej podstawy dla sześcioklasowej szkoły co potem ewoluowały. Typu przyroda - biologia.
    Podziękowali 2Dorotak Monika73
  • OlaN. powiedział(a):
    Ale tak było zawsze. W gimnazjum pewne przedmioty kończyły się w pierwszej klasie, a oceny były także na świadectwie w trzeciej. Nie rozumiem problemu.
    Nie, absolutnie nie o to chodzi. Chodzi o przedmioty które teoretycznie 'zmienily nazwe' : była informatyka, są zajęcia komputerowe, była historia jest historia i społeczeństwo czy coś tam. 
    To niesie za sobą dwie sprawy: co będzie na świadectwie, a co będą punktować szkoły ponadpodstawowe. Szczerze jest to dla mnie zagadka i żaden nauczyciel nic nie wiedział, choć fakt, nie dociekałam jakoś specjalnie ;)

    * I jakby ktoś pytał,.to durne ale te nazwy mają znaczenie, bo odnoszą się do konkretnych treści nauczania, konkretnie zrealizowanej liczby godzin itd. To nie jest to samo. 
  • A ja dziś pękam z dumy z Męża. On do końca nie wierzył, że ktoś docenia jego prace. Wręcz czuł się zawstydzony jak podpisywał świadectwa z nowym tytułem. 
    A dziś przychodzili mu dziękować za pracę uczniowie, rodzice, nawet babcie. Uczniowie nie chcieli go wypuścić, ale musiał się zwijac, bo do poprzedniej szkoły również dostał zaproszenie na zakończenie, co uważam za miły gest. 4 lata w końcu ich uczył. 
    Suweniry też były, ale to już przejmuje w domu ja ;D 

  • To jest jako nazwa przedmiotu sama historia i informatyka. Jest też przyroda, której teoretycznie teraz w podstawówce nie ma. ;)
    Podziękowali 1Dorotak
  • Jest w klasie 4.
    Podziękowali 1kociara
  • kociara powiedział(a):
    Tekst akurat mocno nie w moim stylu, nacechowany emocjonalnie i perswazyjne do granic mozliwosci.  
    wobecnych zmianach zabranie dodatku za wychowawstwo nauczycielom z przedszkola uważam za skończone dranstwo. Ujednolicenie stawki za wychowawstwo jest natomiast niezłym pomysłem.
  • u nas dostali po 1800zł
    nawet  nam dali po 400 zł  i nazwali to wakacyjne
  • Tzn. @krzysztof12 kto dostał 1800 a kto 400 i za co?
    Podziękowali 1Monika73
  • pomyłka  nie 1800 a  1200zł    nauczyciele 
    a 400zł  administracja sprzątaczki woźny  sekretarka 
  • Zmiany w KN mowicie...
    No to prosze
    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1797340,1,od-nowego-roku-szkolnego-nowe-zasady-motywowania-nauczycieli-zamiast-nagrod--kary.read
    Co za żałosny głos roztargnionego marzyciela z głową w chmurach!
    Żadnych konkretów, poza dwukrotnym napomknieniem o spóźnieniach.

    Moja Mama pracuje na oddziale hematologii za mniej niż 3 tys. Jak pomyli chemię, to też ma powiedzieć pacjentowi, że właściwie, to ma marzycielską naturę i gość powinien szykować się na śmierć?
    ŻA- ŁOS-NE


    Podziękowali 3Maciejka E.milia In Spe
  • No dramatyzuje facet.
    Oczywiście że każdy człowiek w sytuacjiosowej może się spóźnić do pracy. Dojazdzajac 5-10-20 lat przyjdzie teki losowy moment kiedy nie dotrzesz na czas, bo wypadek, bo awaria bo coś tam. Ale wtedy bierzesz.za telefon, dzwonisz do dyrekcji i na czas spóźnienia ktoś organizuje dzieciakom opiekę. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.