Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdańsk!

Ludzie, jak się tutaj poruszać komunikacja miejska? Tzn o bilety mi chodzi, czy są godzinne, czy jednorazowe? Będę korzystać z aplikacji "jak dojade" ale jakie tu są bilety? I czy skm też te same bilety uznaje? Np jak do Sopotu bym jechala.

Komentarz

  • skm dojedziesz do wejherowa
  • na terenie Gdanska ZTM bilety na autobusy i tramwaje te same
  • wróciłam z Sopotu właśnie - na SKM kupowałam bilety przed wejściem w automatach do biletów i one są ważne od razu , na najbliższą skmkę ; tłumaczono mi , że jeśli kupiłabym w kiosku bilety to muszę skasować przed wejściem do SKM - są kasowniki prze wejściem na peron 

    tyle spraktykowałam
  • W Trojmiescie jest trzech niezależnych przewoźników ZKM Gdynia, ZTM Gdańsk , SKM Trójmiasto.
    Każdy ma swoje bilety, których nie można stosować zamiennie. Wyjątkiem jest teren Sopotu, który nie ma własnej komunikacji. Można też kupić łączone, tzw. mertopolitalne, które są ciut droższe ale obowiązują u wszystkich przewoźników. Tutaj masz info z gdyńskiej strony,
    Analogicznie możesz poszukać innych przewoźników.  Jakdojade pokazuje chyba tylko podstawowy bilet,  nie szuka tańszych czy wygodniejszych opcji.
    Z Gdańska do Sopotu najkorzystniej wychodzi bilet miejski SKM - obowiazuje do wszystkich stacji w Gdańsku i Sopocie lub do wszystkich stacji w Gdyni i Sopocie.

  • można też kupić na większych stacjach  w okienku

    na stronie mają dużo informacji
  • Ja nie mam ani kdr  ani dzieci poniżej 3 lat :)
  • W pojazdach ZKM Gdynia dzieci do 31 grudnia roku, w którym ukończyły  lat 7 jeżdżą za darmo. W razie kontroli dka potwierdzenia wieku trzeba okazać paszport, dowód osobisty lub akt urodzenia dziecka.
  • W SKM dowiedz się koniecznie czy nadal mają bilety Rodzinne strefowe. Powinny być dla Was bardzo korzystne jesli jeździsz z większą liczba dzieci.  Ale nie wiem czy nadal są i po ile.
  • W ztm dzieci do lat 4 za darmo.
  • Czy aquapark w Sopocie jest coś wart? 
  • my bywamy tam regularnie na szkółce. Jest drogo. Do poplywania sportowego mało miejsca i za ciepła woda ale do zabawy spoko. Dużo atrakcji dla małych i większych dzieci.
    We wakacje dostępne są tez prawdopodobnie zewnętrzne zabawki.
  • i kawałek za jest fajna kawiarnia- można posiedzieć na dworze, poleżeć na hamakach i zjeść lody lub dobra bezę 
  • edytowano czerwiec 2019
    Sopocki aquapark jest fajny ale na ratowników rzeczywiście za bardzo bym nie liczyła. Więc nie wiem czy jedna osoba dorosła z większą ilością dzieci wystarczy dla zapewnienia bezpieczeństwa. Chyba że większość pływających to bez problemu. Jest też zupełnie płytki brodzik ze zjezdzalniami itp. dla maluszków i teren z atrakcjami na zewnątrz latem (powinien być teraz otwarty). Ogólnie lubimy.  Na minus: dużo ludzi w popularnych terminach, windowanie cen w sezonie i w dni wolne, kilka par przetartych kąpielówek na dużej zjeżdżalni.
    Podziękowali 1Aga85
  • Polecam miejskie baseny w Gdańsku. Np Gdańsk stogi. Rodzinny bilet po 10 zł/os. Nie ma jakis atrakcji ale za to też kompletnie nie ma ludzi
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano czerwiec 2019
     .
  • Hej, hej :) Za tydzień będę w Trójmieście. Gdyby ktoś miał ochotę na pogaduchy 8-10 lipca, to jestem do wzięcia ;)
  • kawusiowa powiedział(a):
    Hej, hej :) Za tydzień będę w Trójmieście. Gdyby ktoś miał ochotę na pogaduchy 8-10 lipca, to jestem do wzięcia ;)
    A po drodze nie przejezdzasz przez Kościerzynę?? 
  • Ja chętnie :-)
  • Za poxno przeczytalam
  • @szczurzysko, @kawusiowa, jesteście jeszcze w Trójmieście? Bo forum zdechło i kontaktu nie było. 
  • Jutro rano wyjezdzam, a teraz juz mam umowione spotkanie. Do 3 razy sztuka
  • Szukam noclegu dla naszej bandy w Gdańsku, Sopocie lub podobnej lokalizacji, możecie coś polecić? Miejsca na jakieś 9 osób i dość swobodny dostęp do dworu/łazienki?
  • W najbliższym tygodniu bo nam się posypał jeden plan.
  • edytowano lipiec 2019
    @jan_u jeśli interesują Was warunki totalnie spartańskie tj. powierzchnia podłogowa + łazienka + szczątki kuchni to daj znać na pw.
  • @jan_u muszę pilnie dać odp. czy Was interesuje, ale skoro się nie odzywasz to domyślam się,  że nie.
    Podziękowali 1jan_u
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.