Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

17810121322

Komentarz

  • Dzieci nie było akurat , tylko kozy się napatoczyły , i teraz proszę bardzo co ja chciałam przekazać? Można interpretować sobie
    Podziękowali 1Aga85
  • Pewnie tez byłby szum, ale ze oprócz dziecka z kałachem jest tez obrazek religijny, efekt wyszedł jeszcze gorszy bo dodał kontekst religii i skojarzenia zbrojnej walki o wiarę. Odbiór tego zdjęcia jak widać raczej nie był pozytywny. Widziałaś zdjęcia małych dzieci których zbroja bojownicy z isis? I co maja do tego kozy? 
  • No wiesz ja ba tym zdjęciu nie widzę bojownika isis ani dziecka przez niego zbrojonego
    I nie uważamże gdyby tego obrazka nie bylo to byłby szum,  przecież to mogło być wtedy foto ze strzelnicy
    A kozy no cóż jak ktoś chce to do tych kóz i tego zdjęcia może sobie doinpretowac co tylko chce
    Tak samo tu do foto z dzieckiem dołożyli sobie że to nawołuje do walki zbrojnej i jeszcze niewiadomo do czego 
  • Chyba za mocno wykręcasz kota ogonem...broń i obrazek po prostu były pod ręka i same się nawinely w kadr, bez żadnego związku z niczym? Daj spokój.
  • Tak jak kozy ,miala być fotka tej szopy
  • Aha, czyli karabin po prostu wszedł sobie w kadr tak jak kozy przed szopę  :D nie został wcale upozowany razem z dziewczynka. Okeeeej. Wiesz, poczytałam dyskusje pod tym zdjęciem gdzie udziela się autorka zdjęcia i z jej wypowiedzi wcale nie wynika, ze zrobiła to zdjęcie bez żadnego celu. Swoją droga powinna rozważyć wizytę u kardiologa, zdrowe dziecko nie ma takich sinych ust. Chyba ze to taki trupi makijaż.. i pewnie tez przypadkiem się zrobił.
  • edytowano sierpień 2019
    mamy wolnosc slowa - moze byc sztuka Klatwa to czemu nie takie zdjecie (a jak kto to interpretuje to juz inna sprawa)?

    z waznych informacji choc smutnych zmarl 22-letni kolarz - uczestnik Tour de Pologne :( +


    ps. czy ktos wie jak tam protest tej 13-latki pod sejmem w sprawie ratowania klimatu ? tyle szumu bylo ....
    Podziękowali 1nowa
  • edytowano sierpień 2019
    W Klatwie graja dorosli aktorzy ktorzy dostaja kase za swoje wystepy, a na tym zdjeciu jest kilkuletnie dziecko zmanipulowane przez matke, taka drobna roznica. Jak pani fotogaf taka żądna rozglosu, mogla sama tego kalacha i obrazek przytulic i zapozowac zamiast robic "sztuke" z córki. Nie wiem gdzie tu powód do dumy i poklasku.
  • Jakoś nie gorszy mnie to zdjęcie. Ani obycie z bronią od dziecka. Ale to pewnie dlatego że wróciłam ze Szwajcarii gdzie broń stoi w kącie oczywiście bez magazynka w wielu domach, wcale nie ukrywana po szafach pancernych, nawet w obecności małych dzieci.
    Moim zdaniem zabawne to zdjęcie.
    Czemu nie gorszą w takim razie zdjęcia dzieci stylizowanych na dorosłych, całujących się. Broń aż tak bardzo razi? Przede wszystkim to narzędzie do obrony, ale każdy ma swoje skojarzenia. Moja obecnie dziesieciolatka trzy lata temu strzelala na strzelnicy w Szwajcarii. Jakoś to nikogo tam nie gorszy. Ba, nie była jedyna w tym wieku...
    Podziękowali 3Rogalikowa Monira Katia
  • Naprawde nie widzisz roznicy miedzy poslugiwaniem sie bronia na strzelnicy, chocby i przez dziecko, a pozowaniem z bronia i obrazem z Jezusem, czy tez rozancem, Biblia...niestety zyjemy w takich czasach, ze dzieci pozujace w podobny sposob to "dziela" terrorystow. A podobno to nie chrzescijanie chca bronic swojej wiary strzelaniem.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • A, czyli sprzeciw wobec pozowania dzieci z bronią w kontekście religii i wiary to pacyfizm  :D niezle, niezle. 
    Podziękowali 2obwarzanek joanna_1991
  • edytowano sierpień 2019
    A czemu broń kłóci się z wiarą?  A dziecko w takim kontekście jak podany na zdjęciu cytat nie może pozowac z bronią?  Broń się kojarzy z odwagą i obroną zwłaszcza w ręku kobiet. A że ta kobieta to dziecko to jest częste w zdjęciach na różnych pocztówkach. Naprawdę czepialstwo. Moja siedmiolatka też miała zdjęcie z bronią na strzelnicy, choćby z tego powodu że broń jest piękna sama w sobie a na szyi ma krzyżyk więc też można kontekst wiary wyciągnąć. To że nie publikuję zdjęć wynika z tego że nie jestem ani artystką ani ekshibicjonistką.
  • Na jakich pocztówkach dziecko z bronią to częsty motyw? Argumenty coraz bardziej odjechane. Przykro mi, ale dzieci z kałachami to ani nasz krag geograficzny ani religijny, ale może rzeczywiście chrześcijanie pozazdrościli islamskim ekstremistom. I daleko mi do fobii przed bronią, ale co w niej pięknego? Służy do zabijania i krzywdzenia, choćby w obronie własnej. Nic przyjemnego. Rozumiem fascynacje czy podnietę z celowania do tarczy na strzelnicy, ale gdzie tu piękno? Zwłaszcza w rękach dziecka, które nawet nie wyglada jakby umiało się nią posłużyć...zreszta koronny argument tego całego wydawnictwa które umieściło zdjęcie był taki ze nie ma magazynka, wiec luz. 
    Podziękowali 2obwarzanek beatak
  • Rozumiem,ze muzułmańskie dziecko pizuhace z bronią tez by taki zachwyt wywołało. No bo czemu nie 
  • Mogło by wywołać inne emocje bo muzułmańskie dzieci naprawdę biegają z bronią i pasem szahida.. 
    Podziękowali 2Polly Rogalikowa
  • Paniwiosna, tez mam ochotę Cię o to zapytac. To o kursach malowania kreda to tak serio? Tak to widzisz, dziecko z kałachem i świętym obrazkiem na froncie walki z podobnie zmanipulowanymi dziećmi? Chcesz się bronić, sama wez tego kalacha i naucz się strzelania i samoobrony.  
    Podziękowali 1obwarzanek
  • PaniWiosna powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Rozumiem,ze muzułmańskie dziecko pizuhace z bronią tez by taki zachwyt wywołało. No bo czemu nie 
    Kpisz czy o drogę pytasz?
    Muzułmańskie dziecko żadnego zachwytu nie wywoła, niby dlaczego miałoby?
    Rozumiem, że Ty z tej frakcji co maluje kredą przeciw atakom islamistów?
    A w czym muzułmańskie gorsze? Kochamy dzieci ale tylko nasze, polskie? O białej skórze? 
    Białe może wymachiwać karabinem, ciemne już nie? 
    Jesli mały muslim biega z bronią tzn ze ktoś go tak ukształtował, wskazał drogę jak walczyć w imię wiary- jedynej słusznej w ich mniemaniu. Tu chyba jest jednak podobnie. 
  • antonina powiedział(a):
    Mogło by wywołać inne emocje bo muzułmańskie dzieci naprawdę biegają z bronią i pasem szahida.. 
    A chrześcijańskie maja z bronią tylko pozować? ;) 
  • Ale tu na tym zdjeciu nie ma nic o wierze i walce za wiarę.  Jest mezna niewiasta, która wierzy Bogu a w razie czego potrafi obronić swój dom
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano sierpień 2019
    W sumie dobrze, iz Magda tu teraz zagląda (przynajmniej pisze) sporadycznie...nie musi się się takimi głupimi komentarzami   przejmować. Dziewczynka z zabawkowym karabinem i wielkie mi co.... a Ł. bardzo fotogeniczna jest...
    Podziękowali 1Katia
  • Niewiasta? To małe dziecko. Nazywanie dziewczynek niewiastami to ta słynna walka z seksualizacja dzieci? 
    No i właśnie ta interpretacja wg której kilkuletnia "niewiasta" będzie "w razie czego" (właściwie czego?) "potrafiła się obronić" (strzelając z kalacha, ale Do kogo? Innowiercow, lgbt?) wywołała takie nie inne reakcje. Dzięki ze przynajmniej określiłaś ten chory przekaz wprost.
    Podziękowali 1obwarzanek
  •  >:) ciekawe  co jeszcze można wymyślić ... 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Dajcie już sobie siana z tym pacyfizmem, jak rozumiem Paprotka do kościoła nie chodzi, ale ma do powiedzenia najwięcej. 

    Tu bardzo ciekawy artykuł w temacie:
    https://www.m.pch24.pl/herezja-pacyfizmu,539,i.html
    Pacyfizm herezją? W takim razie Chrystus, który namawiał, by nadstawić drugi policzek, był największym heretykiem. Co za bzdury.  :D
  • edytowano sierpień 2019
    Wojna jest święta? Co? Normalnie czuję się, jak na jakimś portalu muzułmańskim. Obrzydliwe są te teksty w tym serwisie. To jest kompletne zaprzeczenie nauki Jezusa!
    I później tacy ludzie wyrabiają opinie wszystkim katolikom :/
  • Colargol, nie wiem w jakim kościele aktualnie jesteś, ale w Kościele Katolickim pacyfizm jest potępioną herezją. Pacyfizm nie ma nic wspólnego z pragnieniem pokoju na świecie i dążeniem do niego, a wojna owszem może być święta, jeśli jest wojną w obronie najwyższych wartości. Kościół tu na ziemi jest kościołem walczacym, tak dla przypomnienia. "Kościół pielgrzymujący" to jakiś modernistyczny potworek
    Podziękowali 2Odrobinka Katia
  • Tola, otóż to. Naprawdę nie chodzi o sam fakt ze dziecko trzyma broń, już pal licho. A Ciekawe jak matka wytłumaczyła dziewczynce takie pozowanie. I co dziecku w głowie po tym zostanie. Masz tu córeczko religijny obrazek i karabin, bez amunicji, bo nie będziemy teraz strzelać, to taki symbol, walki z tymi którzy...No właśnie?

  • Po co miałaby cokolwiek tłumaczyć dziecku w rodzinie, w której jest normalny stosunek do broni?! U nas chłopcy na strzelnicy strzelają od dziecka, w domu broń czyszczą, jak nowa sztuka sie pojawi to wszyscy trzymają, przymierzają się itd. Nawet trzylatek. Pokazalabym jak wtedy dwulatek pozuje z karabinem, ale jeszcze może by niektóre kwiatki i misie padły...? A szkoda byłoby stracić taki forumowy folklor  :D
    Podziękowali 2Odrobinka Skatarzyna
  • edytowano sierpień 2019
    Walki? z kim? Chyba z wiatrakami. Katolicyzm wzywa do walki w obronie wartości. W katolicyzmie jest nawet pojęcie sprawiedliwej wojny, a Jezus nie był pacyfistą. Owszem nadstawianie policzka ale nie jeśli chodzi o wartości. A co mówił o pokoju, że przyszedł przynieść pokój?  Nie pokój lecz miecz. Gdyby Kościół od wieków nie walczył o wartości tylko nadstawiał policzek to już by go nie było. 
    Podziękowali 3Rogalikowa Monira Katia
  • To zdjęcie jest co najmniej niestosowne! Naprawde czym innym jest nauka  strzelanie/ strzelanie  sportowe. A czym innym robienie z dziecka małpy... 
  • Ja przyznam, że zdjęcia nie widziałam  ;) odnoszę się do wpisow
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.