Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PPK - nowy podatek?

Co myślicie o Pracowniczych Planach Kapitałowych? Macie zamiar złożyć rezygnację? 
Tutaj trochę informacji, może ktoś ma bardziej wiarygodne/rozbudowane:
https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/wiedza-o-ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-a-emerytura/f7qknqy.amp

Komentarz

  • Już dawno złożyłem rezygnacje, nie opyla sie, to zwykła kradzież w obliczu prawa. Co gorsza rezygnację trzeba co jakiś czas odnawiać. I oczywiście, że będzie jak z OFE: zlikwidują te pieniadze bo potrzebne do budżetu


  • Myślałam, że ktoś może ma jednak inne zdania ;)
    Podejrzewam, że sporo osób może nie wiedzieć, że trzeba z tego zrezygnować i składki i tak zostaną im potrącone. Niby można to zrobić w każdym momencie, ale podejrzewam, że to co potrącone nie wróci? 
    Nie wiedziałam, że rezygnację trzeba odnawiać, jak często?
  • edytowano sierpień 2019
    @Bea lub ktokolwiek kto się orientuje: koleżanka mnie nastraszyła ,że rezygnację można składać tylko do końca sierpnia.
    Prawda to?
    A może ma ktoś wzór rezygnacji?
    Bo najpierw miało być 7 podpisów teraz czytam ,że formularz został uproszczony ale znajduję tylko ten z 7 podpisami.

    ps.wzór znalazłam!


  • Właśnie wróciłam ze szkolenia na temat ppk również. Ppk jest obowiązkowe chyba że nie chcesz. Kiedy musisz zrezygnować zależy od wielkości firmy. Pierwsze wchodzą firmy powyżej 250 pracowników.  Opcja dodatkowej gotówki super dla spadkobiercow.
    Podziękowali 1kasha
  • @Bea dzięki wielkie
  • @Bea dlaczego?... to ile za tą gotówkę można będzie kupić to już inna sprawa, ale spadkobierca dostanie ją w całości, a pracownik jeśli dożyje to dostanie 25% a resztę w 120 ratach.
  • Iwonaanna powiedział(a):
    @Bea dlaczego?... to ile za tą gotówkę można będzie kupić to już inna sprawa, ale spadkobierca dostanie ją w całości, a pracownik jeśli dożyje to dostanie 25% a resztę w 120 ratach.
    A skad pewność, że dostanie? Po zamachach na OFE przez PO a potem PiS jestem pewien, że nic nie dostanie.
    Podziękowali 2Laf2011 Pola
  • @Bea taka propaganda :D jak zwykle. a co będzie to nawet nie wolno mi mówić co o tym sądzę bo kary za to są ogromne...1,5% rocznego funduszu wynagrodzeń!!
  • Iwonaanna powiedział(a):
    @Bea taka propaganda :D jak zwykle. a co będzie to nawet nie wolno mi mówić co o tym sądzę bo kary za to są ogromne...1,5% rocznego funduszu wynagrodzeń!!
    Doczytałam teraz ten zapis o karach  w ustawie :| lepiej o ppk z podwładnym nie rozmawiać, a ponoć i że współpracownikiem również.
    "Art. 108. Kto, jako podmiot zatrudniający albo osoba upoważniona do działania w imieniu podmiotu zatrudniającego lub działająca z inicjatywy tego podmiotu, nakłania osobę zatrudnioną lub uczestnika PPK do rezygnacji z oszczędzania w PPK, podlega karze grzywny w wysokości do 1,5% funduszu wynagrodzeń u danego podmiotu zatrudniającego w roku obrotowym poprzedzającym popełnienie czynu zabronionego"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.