Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1101113151622

Komentarz

  • edytowano sierpień 2019
    No tak, ale to dotyczy wszystkich upublicznianych zdjęć dzieci. 
    A dzieci w reklamach pampersów? Też może im się kiedyś nie podobać, że taki ich wizerunek gdzieś krąży.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Bagata powiedział(a):
    No tak, ale to dotyczy wszystkich upublicznianych zdjęć dzieci. 
    A dzieci w reklamach pampersów? Też może im się kiedyś nie podobać, że taki ich wizerunek gdzieś krąży.
    To konkretne zdjęcie wzbudziło wielkie kontrowersje i mówi o nim cała Polska.  Do tego,  w przeciwieństwie do dzieci z reklam, to konkretne jest znane z imienia i nazwiska. 
  • Czyli sprowadza się to do tego,że nie ważne,co-wazne,ze nazwisko jest i fejm na fejsie i okolicach
  • Jakby nie patrzeć, zgodnie z prawem, rodzic może rozporządzać wizerunkiem swojego dziecka. Kwestie etyczne takich decyzji to już trochę inny temat i tu wiele zależy od wrażliwości danego rodzica na "prawa" jego dziecka.
    Mimo wszystko, nie krytykuję postawy autorki, choć zdjęcie mi się niespecjalnie podoba.
    Podziękowali 1Milamama
  • Polly powiedział(a):
    Jakby nie patrzeć, zgodnie z prawem, rodzic może rozporządzać wizerunkiem swojego dziecka. Kwestie etyczne takich decyzji to już trochę inny temat i tu wiele zależy od wrażliwości danego rodzica na "prawa" jego dziecka.
    Mimo wszystko, nie krytykuję postawy autorki, choć zdjęcie mi się niespecjalnie podoba.
    Zgodnie z prawem to Marszałek Kuchcinski latał do domu na weekendy z żoną i znajomymi z partii, co kosztowało około 4 mln zł.
  • Zdjęcie jest dobre. Wzbudza emocje. Można z niego wiele wyczytać. Na tym polega sztuka że porusza. Może się nie podobać, ale jest wyrazem pewnych poglądów. Mnie osobiście bliskich. Jakie ma znaczenie czy Magda narozrabiala na forum czy nie w kontekście jej zdjęć?
    Nie upubliczniam zdjęć moich dzieci bo nie jestem artystką, ale pozwalam na to np szkole. Gdybym nią była to kto wie? Wielu artystów portretuje swoje dzieci. Znam takich co jeżdżą z dziećmi na castingi do reklam. Taka forma zarobku i chwalenia się dziećmi. Nie ma takiego prawa które tego zabrania i nie widzę w tym niczego nagannego jeśli dziecko chce. Dzieci Magdy też pewnie są świadome tego że mama umieszcza ich na zdjęciach, które później publikuje. I nie sądzę żeby były łamane i żeby robiła im zdjęcie na siłę. 
    Robienie z igły widły, bo zdjęcie promuje konserwatywne poglądy.

  • Ja wiem, że trudno jednoznacznie zdefiniować sztukę, ale czy każde wykonane zdjęcie nią jest? Nawet takie które wywołuje niesmak, kontrowersje? Bez przesady  :D
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Każde nie jest. Ale to zdjęcie jest formą sztuki, mimo że kontrowersyjne.
  • Bagata powiedział(a):
    No tak, ale to dotyczy wszystkich upublicznianych zdjęć dzieci. 
    A dzieci w reklamach pampersów? Też może im się kiedyś nie podobać, że taki ich wizerunek gdzieś krąży.
    Ekhm, pampers nie służy do zabijania, jest powszechnie dostępnym produktem który może kupić każdy...reklamy pampersów nie są też raczej nastawione na wywoływanie kontrowersji. i wątpię byście umiały rozpoznać dziecko z takiej reklamy na ulicy albo wymienić je z nazwiska.
    nie wiem czy jesteście aż tak naiwne, że zakładacie, że upozowanie kilkulatki z kałachem i obrazkiem religijnym nie było obliczone na aferę i kontrowersyjne skojarzenia, czy zakładacie że to autorka zdjęcia jest tak naiwna.

    idąc tym tropem, poniższe zdjęcie mimo że różni się tylko tym, że chłopiec ma zakrytą twarz i pistolet, to wszystko gra - zupełny brak skojarzeń i analogii, przecież kałach to symbol walki duchowej i sztuka przez duże S, a interpretacja mówi o interpretującym...
    https://www.nairaland.com/attachments/3391062_boykorangun_jpeg1c3e9e0525491855fce683709e6a1ce0
    Podziękowali 1Coralgol
  • Akurat islam ma inny przekaz świętej wojny niż katolicyzm. Nietrafne porównanie. Katolicyzm nie atakuje innowiercow i nie każe ich mordować w imię wiary.
    Podziękowali 3Rogalikowa apolonia Polly
  • edytowano sierpień 2019
    Jeśli mi umknęło to sorry ale nie widzialam jakoś zgorszenia Paprotki, kociary i innych lewaków na cipkomaryjki, " mszę" na paradach lgbt itp. a wielkie oburzenie z powodu zdjęcia dziecka z plastikowym.karabinem i obrazem.Chrystusa. Magda pokazała  fałsz i podwójne standardy krytykujacych. Świetnie jej się to udało.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Akurat islam ma inny przekaz świętej wojny niż katolicyzm. Nietrafne porównanie. Katolicyzm nie atakuje innowiercow i nie każe ich mordować w imię wiary.
    Niestety właśnie o to chodzi, ze fotografując dziecko w ten sposób nie wie, czy autorka tez tak uważa. Widzi oczywiste podobieństwa i smutne dziecko które wyglada jakby było uczone, ze w obronie obrazka i tego co reprezentuje ma używać drugiego rekwizytu który trzyma. "Konserwatywne wartości", nie rozśmieszaj mnie.   apolonia powiedział(a):
    Jeśli mi umknęło to sorry ale nie widzialam jakoś zgorszenia Paprotki, kociary i innych lewaków na cipkomaryjki, " mszę" na paradach lgbt itp. a wielkie oburzenie z powodu zdjęcia dziecka z plastikowym.karabinem i obrazem.Chrystusa. Magda pokazała  fałsz i podwójne standardy krytykujacych. Świetnie jej się to udało.

     widziałam zdjęcia "cipkomaryjek", ale w filmiku w którym gadała o nich dorosła kobieta. Nikt nie fotografuje swoich bawiących się nimi dzieci i nie wrzuca do internetu w ramach wojenki ideologicznej. Podobnie msza lgbt to twór w wykonaniu dorosłych. Naprawdę nie widzisz różnicy? Znaczenia słowa lewak chyba tez nie znasz.

    A autorki tego zdjęcia nie znam, nie jest moja koleżanka ani nie kojarzę jej z tego forum. Odnoszę się do tego jak instrumentalnie potraktowała swoje dziecko. 
  • Jeśli chodzi o autorkę to promuje katolicyzm. Podobnie Franciszkanie z Niepokalanowa. Jeśli  ktoś wie czego naucza katolicyzm to nie bedzie łączył go z podejsciem muzułmanów do religii. Kościół mowi o obronie wartości i wiary, islam o ekspansji i szerzeniu go siłą, również militarną.  W katolicyzmie nie ma nic o hurysach w niebie dla zamachowców. 

    Nadal nie rozumiem tego instrumentalnego traktowania dziecka. Katolicy zwlaszcza zwiazani z tradycją wychowują dzieci w katolickich wartościach i przekazują też to że wiary trzeba bronić. Ja też przekazuje moim dzieciom wartości i w nich je wychowuje. Według co poniektórych instrumantalnie traktuje moje dzieci, bo nie pozwalam im na "nie chce mi sie pomodlić albo iść  do kościoła w niedzielę "? Bo mój Mąż robi dla nich pistolety i karabiny z drewna strzelajace gumkami będące wiernymi replikami prawdziwego winchestera? Albo robi im miecze i topory z drewna? I różnię się tylko tym że nie wrzucam ich fot na fanpage i inne facebooki i instagramy. Bo mówimy im o ekspansji poglądów i ideologii wrogich kościołowi i koniecznosci obrony przed nimi? I o dziwo to rozumieją i nie uważają że należy rzucać kamieniami w odmieńców ani strzelać do nich, tylko bronić wartości pielęgnując je.
    A na zdjęciu broń jest symbolem obrony wartości  a nie ataku w imię religii i tylko człowiek niezorientowany w tym co glosi katolicyzm a co islam bedzie się doszukiwał jakiejś ideologii o wojnie, żywych bombach, mięsie armatnim. Albo zamanipulowany. 
  • Magda robi piękne zdjęcia Poprzez które przekazuje ważne prawdy i wartości katolickie. Nie wiem jak mozna sie dopatrzec wezwania do uzycia dzieci na wojnie w ytm zdjeciu.
  • @Paprotka no wlasnie dorosli ludzie ... potepiasz mame czyli osobe dorosla wykonujaca zdjecie dziecku a osoby dorosle robiace cipkomaryje juz nie bo tam nie ma dzieci ? czyli wg Ciebie znaczenie ma tylko to czy udzial w danym wydarzeniu biora dzieci?
    a czy potepiasz mamy zabierajace swoje dzieci na czarne marsze i z duma wstawiaja ce zdjecia na fb dziecka z transparentem tak dla aborcji ?
  • Karabin to słaba metafora biorąc pod uwagę w jaki sposób wykorzystują je inne dzieci przekonane ze bronią swojej wiary. zdjęcie nie zostało opublikowane dla wąskiej grupy odrealnionych odbiorców. Matka wrzuciła je do internetu tak ze każdy może je zobaczyć. Odbiór zdjęcia jest w przeważającej mierze negatywny, wystarczy poczytać komentarze i argumenty chocby na fp tego wydawnictwa. Jesli matka ma na celu dobro dziecka a nie wojowanie jego wizerunkiem i wykorzystywanie go jak kontrowersyjny mem, da jej to do myślenia. Tyle. Chociaż chyba tylko utwierdziła się ze robi "sztukę".
  • edytowano sierpień 2019
    Ej, ale na tym forum chyba nie ma sensu tworzyć wątka, potepiajacego cipkomaryje. 
    Nie mówiąc już jak bez sensu są argumenty, że skoro nie podoba Ci się zdjęcie Magdy, to znaczy, że propagujesz lgbt, tęczowe i czarne marsze  :'(
    Podziękowali 2beatak kociara
  • Elunia powiedział(a):u
    No faktycznie, karabin służy do czesania włosów :)

    Fakt, nie mam doktoratu ze sztuki, jestem tylko zwykłym odbiorcą kochającym sztukę.
    Aneczka08 powiedział(a):
    Magda robi piękne zdjęcia Poprzez które przekazuje ważne prawdy i wartości katolickie. Nie wiem jak mozna sie dopatrzec wezwania do uzycia dzieci na wojnie w ytm zdjeciu.

    Jest cos takiego jak.symbolika
    Podziękowali 2Odrobinka Rogalikowa
  • edytowano sierpień 2019
    Aga85 powiedział(a):
    Ej, ale na tym forum chyba nie ma sensu tworzyć wątka, potepiajacego cipkomaryje. 
    Nie mówiąc już jak bez sensu są argumenty, że skoro nie podoba Ci się zdjęcie Magdy, to znaczy, że propagujesz lgbt, tęczowe i czarne marsze  :'(

    a kto tu mowi tak ?
    padlo proste pytanie - potepiasz zrobienie takiego zdjecia bo jest na nich dziecko (taki argument) -ok to jest jakis argument no to pytanie czy potepiasz robienie dziecku zdjecia z transparentem popierajacym hasla czarnych marszy ? tu i tu masz do czynienie z zdjeciem dziecka
  • Paprotka powiedział(a):
     Znaczenia słowa lewak chyba tez nie znasz.

    A autorki tego zdjęcia nie znam, nie jest moja koleżanka ani nie kojarzę jej z tego forum. Odnoszę się do tego jak instrumentalnie potraktowała swoje dziecko. 

    Konieczność obrony dzieci przed ich rodzicami jest jednym z kluczowych postulatów lewicy, co ma już straszne skutki w Europie, w Polsce na szczęście jeszcze nie.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • monia3 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Ej, ale na tym forum chyba nie ma sensu tworzyć wątka, potepiajacego cipkomaryje. 
    Nie mówiąc już jak bez sensu są argumenty, że skoro nie podoba Ci się zdjęcie Magdy, to znaczy, że propagujesz lgbt, tęczowe i czarne marsze  :'(

    a kto tu mowi tak ?
    padlo proste pytanie - potepiasz zrobienie takiego zdjecia bo jest na nich dziecko (taki argument) -ok to jest jakis argument no to pytanie czy potepiasz robienie dziecku zdjecia z transparentem popierajacym hasla czarnych marszy ? tu i tu masz do czynienie z zdjeciem dziecka

    Chociażby Apolonia, ale nie tylko! 
    Co do drugiego  pytania, to aż mi głupio, że muszę Ci odpisywać! Nie popieram czarnych marszów, ohydnych  transparentow, a wyciąganie w to dzieci uważam za obrzydliwe. 
    Czy teraz mogę wyrazić moją opinię?
    Podziękowali 1beatak
  • Elunia powiedział(a):
    No faktycznie, karabin służy do czesania włosów :)

    Fakt, nie mam doktoratu ze sztuki, jestem tylko zwykłym odbiorcą kochającym sztukę.
    Aneczka08 powiedział(a):
    Magda robi piękne zdjęcia Poprzez które przekazuje ważne prawdy i wartości katolickie. Nie wiem jak mozna sie dopatrzec wezwania do uzycia dzieci na wojnie w ytm zdjeciu.

    No tak a wartości broni się szczotką do włosów i malowaniem kwiatów kredą. Broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony.
    Podziękowali 3Rogalikowa apolonia Katia
  • Ponawiam pytanie, w jaki sposób broń ma być użyta do obrony wartości. I Konkretnie w jakiej sytuacji. 
  • edytowano sierpień 2019
    W sytuacji zagrożenia życia moich dzieci, z powodu wyznawanych wartosci. A jeśli chodzi o zdjęcie to jest to symbol obrony. 
  • Broń ogólnie może być użyta do obrony własnej w sytuacji zagrożenia życia.
    Bardzo pokrętna interpretacja.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Według Ciebie. Wiem, nie jedynie słuszna. Myślę że jako osoba niewierząca nie doswiadczasz ataku na wartości katolickie i nie traktujesz ich personalnie. W związku z tym nie widzisz potrzeby ich obrony bo one Cię nie obchodzą.  Nie uważam że każdemu musi się podobać zdjęcie,  ale porownywanie go do zdjęć muzulmanskich dzieci z kalachami, albo robienie z niego promocji posylania dzieci na wojnę,  czy strzelania do przeciwników katolicyzmu to spora nadinterpretacja.
    Zdjecie jest na fanpage'u grupy popierajacej konserwatyzm, nie na wystawie sztuki współczesnej. Atak na fanpage zaczął się od wscibskich dziennikarzy i krytykują go osoby albo zupelnie niewierzące, albo nie będące konserwatystami. Ot weszły na fanpage bo ktoś im zakomunikował że takie zdjęcie się tam znajduje. Weszły żeby się zgorszyc, zaatakować,  ośmieszyć. Poczytałam te slynne oburzone wpisy i weszlam nawet na co poniektore profile zobaczyć kto zacz pisze tak arcyniepochlebną recenzję. 
    Robienie z igły widły jak napisalam wyżej. 
  • A mi się to zdjęcie nie podoba od strony artystycznej. Zupełnie nie mój klimat. Jakieś takie zabałaganione jest. Może gdybym była wykształconą i obytą artystką, to bym potrafiła docenić kunszt? A tak, to się kieruję jedynie własnym poczuciem estetyki i ono mi mówi, że mi się nie podoba.
    To tak, na marginesie dyskusji o przesłaniu, symbolice karabinu, czy prawie do wykorzystania wizerunku własnego dziecka.
    Podziękowali 3Skatarzyna Joanna36 E.milia
  • interpretacja pokrętna, bo nikt nie próbuje zabić Ciebie ani Twoich dzieci ze względu na wiarę. Nie musisz dziecku dawać do ręki kalacha by broniło się przed wrogiem. Ani realnym ani wyimaginowanym przez Ciebie.
    I zapomniałaś dodać do wyliczanki ze krytykujacy to także lewacy  :D ja tam widziałam wiele wpisów rodziców, którzy patrzą na sprawę jako rodzice. Rodzice, nie lewacy, antyklerykałowie czy inny twój "przeciwnik". Nie wiem czy jesteś w stanie zrozumieć. Pisało tez sporo osób dla których promowanie takich skojarzeń kloci się z chrześcijaństwem. Wierzących osób. Najłatwiej uroic sobie ze jesli ktoś krytykuje, to albo niewierzący albo lewak, z wrogiego obozu w kontrze do nas i naszych dzieci. Ale Jednak większość osób nie pochwala tego zdjęcia, wiec jest nadzieja.
    Podziękowali 1beatak
  • Aga85 powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Ej, ale na tym forum chyba nie ma sensu tworzyć wątka, potepiajacego cipkomaryje. 
    Nie mówiąc już jak bez sensu są argumenty, że skoro nie podoba Ci się zdjęcie Magdy, to znaczy, że propagujesz lgbt, tęczowe i czarne marsze  :'(

    a kto tu mowi tak ?
    padlo proste pytanie - potepiasz zrobienie takiego zdjecia bo jest na nich dziecko (taki argument) -ok to jest jakis argument no to pytanie czy potepiasz robienie dziecku zdjecia z transparentem popierajacym hasla czarnych marszy ? tu i tu masz do czynienie z zdjeciem dziecka

    Chociażby Apolonia, ale nie tylko! 
    Co do drugiego  pytania, to aż mi głupio, że muszę Ci odpisywać! Nie popieram czarnych marszów, ohydnych  transparentow, a wyciąganie w to dzieci uważam za obrzydliwe. 
    Czy teraz mogę wyrazić moją opinię?

    Po pierwsze nie musisz a mozesz odpisac ;-) taka mala znaczaca piekna roznica ;-) chcesz odpisujesz nie chcesz nie odpisujesz ;-)
    po drugie ktos Tobie zakazuje wyrazac opinie, ze pytasz sie czy mozesz wyrazac opinie ? Mozesz wskazac konkretny post?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.