Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1111214161722

Komentarz

  • Zapraszam teraz do komentowania tego zdjęcia  (ot pierwsze lepsze z netu):

    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ale tam taka piękna flaga, a nie jakaś brzydka tfu tfu broń. Pokój miłość i tolerancja - jedyna dopuszczalna interpreracja tego zdjęcia, a jak nie to w ryj.
  • Paprotka powiedział(a):
     Ale Jednak większość osób nie pochwala tego zdjęcia, wiec jest nadzieja.
    ufff, dzięki za nadzieję, przestawiam się na myślenie większości
  • Paprotka powiedział(a):
    interpretacja pokrętna, bo nikt nie próbuje zabić Ciebie ani Twoich dzieci ze względu na wiarę. Nie musisz dziecku dawać do ręki kalacha by broniło się przed wrogiem. Ani realnym ani wyimaginowanym przez Ciebie.
    I zapomniałaś dodać do wyliczanki ze krytykujacy to także lewacy  :D ja tam widziałam wiele wpisów rodziców, którzy patrzą na sprawę jako rodzice. Rodzice, nie lewacy, antyklerykałowie czy inny twój "przeciwnik". Nie wiem czy jesteś w stanie zrozumieć. Pisało tez sporo osób dla których promowanie takich skojarzeń kloci się z chrześcijaństwem. Wierzących osób. Najłatwiej uroic sobie ze jesli ktoś krytykuje, to albo niewierzący albo lewak, z wrogiego obozu w kontrze do nas i naszych dzieci. Ale Jednak większość osób nie pochwala tego zdjęcia, wiec jest nadzieja.
    W tej chwili nie. To zdjęcie wyraża  gotowość do walki o wartości. Na razie w Polsce nikt nie zabija za katolicyzm, choć próbują go zohydzic, obsmiac itp. To jest zdjęcie a nie dawanie broni dziecku do ręki żeby zabijalo wrogów. 
    Nie dodaję lewacy bo to nie moja retoryka. Na pewno są  to wierni czytelnicy Rycerza Niepokalanej, śledzący fanpage franciszkanów na bieżąco( ironia). Nie weszli tam tylko po to żeby wyrazić oburzenie, wysmiać katolicyzm i się zgorszyć. I co z tego że są rodzicami? Co poniektórzy. Nie są ani konserwatystami ani w większości katolikami sądząc z szyderczych komentarzy. Ja nie wchodzę na strony LGBT i czarnych marszów. I nie dyskutuję z ludźmi po to by obsmiewać ich wartości.  Albo atakować za jakieś zdjęcie czy napis.
    Nauki katolickie są skierowane do katolików. 
    Podziękowali 2Rogalikowa apolonia
  • Bambidu powiedział(a):
    Zapraszam teraz do komentowania tego zdjęcia  (ot pierwsze lepsze z netu):

    Pierwsze lepsze z netu czyli chyba nie z polskiej parady, poza tym analogia byłaby gdyby dziecko maszerowało z kałachem w drugiej ręce. Tu akurat co by nie sadzić o paradach, nie ma skojarzeń z zabijaniem ani przemocowa obrona wartości. 
  • Jasne. LGBT nie posługuje się przemocą. Przemoc to tylko broń palna. 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Ale tam taka piękna flaga, a nie jakaś brzydka tfu tfu broń. Pokój miłość i tolerancja - jedyna dopuszczalna interpreracja tego zdjęcia, a jak nie to w ryj.
    Ale kto tak interpretuje? Chyba nie my na wielodzietnych? Nie podoba mi się na siłę dzielenie na My katolicy i Wy lewacy.
    Nie mam nic przeciwko broni, dzieciom, obrazom sakralnym. Jestem przeciwniczka lgbt , marszów. Mimo to uważam, że zdjęcie jest bardzo kontrowersyjne, niestosowne, narusza dobro dziecka i po prostu nie podoba mi się.
    Podziękowali 1beatak
  • Tola powiedział(a):
    @Bambidu To jest dokładnie to samo, co pozowane zdjęcie z bronią i wizerunkiem Jezusa. Dziewczynka 3/4-letnia nie jest w stanie zrozumieć, co promuje ten marsz. Dorośli zapewne wmówili jej, że to marsz wspierający podejście, żeby ludzie się kochali, no i taka ładna kolorowa flaga.

    Dzieci w tym wieku nie analizują problemów społecznych, zrozumieją je tak jak im je opiszą rodzice. Dzieci na czarnych marszach, antyaborcyjnych, prokoscielnych, antykościelnych, bez znaczenia, są w pewnym sensie zmanipulowane przez swoich rodziców. Mała dziewczynka która trzyma ze swoimi rodzicami plakat na rzecz delegalizacji aborcji jest tak samo na miejscu jak dziecko które "protestuje" ze swoimi rodzicami na marszu proaborcyjnym. 
  • Tola powiedział(a):
    Zrób kontrowersyjne zdjęcie: broń plus święty obrazek, daj je do ręki małemu dziecku, dodaj cytat z Biblii, gdzie mowa o "niewieście", wrzuć na Facebooka, poczekaj na reakcję i wszelkie skojarzenia (zwłaszcza podpisanie dziecka słowem "niewiasta") w kontekście afer pedofilskich w KK, a potem broń się, że to sztuka. Zagadka: gdzie jest tu kwestia godności tego dziecka?

    Czy ktoś pragnie takiej szybkiej popularności?
    Mama ,,artystka'' najwidoczniej chce; w pewnym sensie bardzo się jej to opłaciło. Ma fejm w całej Polsce, dyskutują na jej temat znani ludzie, tworzą swoje interpretacje ,,dzieła''  i reklama jest. To, że wizerunek jej dziecka (znanego z imienia i nazwiska) jest w tej chwili na ustach wszystkich zdaje się tylko cieszyć panią doktor, bo na otwartym profilu udostępnia więcej zdjęć z prowokacyjnymi komentarzami.
  • beatak powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    Zrób kontrowersyjne zdjęcie: broń plus święty obrazek, daj je do ręki małemu dziecku, dodaj cytat z Biblii, gdzie mowa o "niewieście", wrzuć na Facebooka, poczekaj na reakcję i wszelkie skojarzenia (zwłaszcza podpisanie dziecka słowem "niewiasta") w kontekście afer pedofilskich w KK, a potem broń się, że to sztuka. Zagadka: gdzie jest tu kwestia godności tego dziecka?

    Czy ktoś pragnie takiej szybkiej popularności?
    Mama ,,artystka'' najwidoczniej chce; w pewnym sensie bardzo się jej to opłaciło. Ma fejm w całej Polsce, dyskutują na jej temat znani ludzie, tworzą swoje interpretacje ,,dzieła''  i reklama jest. To, że wizerunek jej dziecka (znanego z imienia i nazwiska) jest w tej chwili na ustach wszystkich zdaje się tylko cieszyć panią doktor, bo na otwartym profilu udostępnia więcej zdjęć z prowokacyjnymi komentarzami.
    daj spokój, Magda to moja koleżanka od 30 lat, znamy się jak łyse konie -  mylisz się w 100 proc, zabawne teoryjki wysnuwasz :-)
  • Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    Zrób kontrowersyjne zdjęcie: broń plus święty obrazek, daj je do ręki małemu dziecku, dodaj cytat z Biblii, gdzie mowa o "niewieście", wrzuć na Facebooka, poczekaj na reakcję i wszelkie skojarzenia (zwłaszcza podpisanie dziecka słowem "niewiasta") w kontekście afer pedofilskich w KK, a potem broń się, że to sztuka. Zagadka: gdzie jest tu kwestia godności tego dziecka?

    Czy ktoś pragnie takiej szybkiej popularności?
    Mama ,,artystka'' najwidoczniej chce; w pewnym sensie bardzo się jej to opłaciło. Ma fejm w całej Polsce, dyskutują na jej temat znani ludzie, tworzą swoje interpretacje ,,dzieła''  i reklama jest. To, że wizerunek jej dziecka (znanego z imienia i nazwiska) jest w tej chwili na ustach wszystkich zdaje się tylko cieszyć panią doktor, bo na otwartym profilu udostępnia więcej zdjęć z prowokacyjnymi komentarzami.
    daj spokój, Magda to moja koleżanka od 30 lat, znamy się jak łyse konie -  mylisz się w 100 proc, zabawne teoryjki wysnuwasz :-)
    Piszę tylko na podstawie tego, co widzę. 
  • a ignoranci którzy nie odróżniają plastykowej zabawki od broni to nawet trudno komentować... 
  • poza tym bezpieczniej jest aby dzieci bawiły się plastykowymi karabinami niż maskotkami penisów i cipek jak w Niemczech na zajęciach w przedszkolach
    nie nakręcajcie się
    Podziękowali 4kiwi Polly apolonia Kasik
  • edytowano sierpień 2019
    Paprotka powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Zapraszam teraz do komentowania tego zdjęcia  (ot pierwsze lepsze z netu):

    Pierwsze lepsze z netu czyli chyba nie z polskiej parady, poza tym analogia byłaby gdyby dziecko maszerowało z kałachem w drugiej ręce. Tu akurat co by nie sadzić o paradach, nie ma skojarzeń z zabijaniem ani przemocowa obrona wartości.
     

    Szczerze mówiąc wcale mi się zdjęcie dziewczynki, że świętym obrazkiem i bronią nie podobało. Ale rzeczywiście to co widzi autor czy odbiorca to różne historie. Mi homoparady i playboyowe zajączki  jako żywo kojarzą się z przemocą i zabijaniem. Fakt, że w obronie (ataku?) ANTYwartosci.
    Co więcej ta dziewczynka radosnie machajaca flagą wydaje mi się znacznie poważniej wmanipulowana ale to już mój odbiór.
    Podziękowali 3kiwi Polly Rogalikowa
  • W czasie kiedy wybiło  tutaj „szambo strychu”- m.in za sprawa Magdy, i nie ze strych zły-bo nie jest, bo taka potrzebę mieli strychowicze- złe było wynoszenie i obrabianie dupy, to na Magdę się tu całkiem sporo wylało. Ba, dostało jej sue za to ze jest rozwodniczka, ze wg kościoła żyje w grzechu, i ogólnie koryto pomyj. 
    A tu proszę, rozwodniczka? a czemu nie, byleby walczyła s słusznej sprawie. 
    Brawo biją nawet ci, którzy maja problem przyjąć do domu rodzeństwo żyjące bez ślubu, ci którzy uważają ze sasiedzi  żyjący w konkubinacie są zagrożeniem. 
    Ale wystarczy happening z kałachem w obronie wiary i przeciwko tęczy i już można przyklaskiwać tym których wcześniej za grzeszników i zagrożenie się miało. 
    Czy to nie obłuda? 
    Kiedyś przeczytałam na forum ze gowno ubrane w złotko wciąż jest gownem.
    jak widać, nie jest. Ważniejszym jest cel przebrania owego guana. 
    Podziękowali 1kociara
  • Osobiście komentuje zdjecie nie Magdę Ch. I wypowiedzi adwerszarzy a nie jej postawę na forum, czy życiową. Postawa nadal mi się nie podoba ale zdjecie mi się podoba. Nie może?  Niepotrzebnie jatrzysz @hipolit
    Podziękowali 3Rogalikowa apolonia Katia
  • Jątrze?
    przebiez to z waszych ust padały słowa co do rozwodników, dzieci z takich związków były nawet bekartami nazywane. 
    Żaden rozwodnik ani dziecko z takiego nieprawnego loża wzorcem nie może być, wszak zgorszenie sieją. 
    A tutaj, cyk ... odmiana poglądów, bo niby w słusznej sprawie. 
    Ja nie jątrze, to inni nagle zmieniają swoje zdanie, odmienne od wykrzyczanego kiedyś. 

    Tak bardzo się wszyscy martwią, żeby szkoła, środowisko nie manipulowały dziećmi, żeby wszyscy wokół tylko jedne słuszne wartości przekazywali. 
    Zeby dzieci miały dzieciństwo wolne od trosk, z dała o wojen i innych nieszczęść. 
    A tu ładuje się dziecku kalacha w rękę, w druga daje świety obraz i jest ok. 

    potepia się tutaj walki, zbrodnie, zamachy w imię jedynej słusznej wiary dla zbrodniarzy   - muzułmanów, a chwali się coś co obrazuje to samo- z ta różnica ze tutaj zamiast czarnej flagi isis  jest obraz matki boskiej. 
    Naprawdę różnicy nie widać? 
    Kościół już przepraszał za zbrodnie, za siłowe nawracanie (choćby Indian)- bronią się nawracalo.
    powtorka z rozrywki? 



  • edytowano sierpień 2019
    Chyba nie z moich ust. Po drugie na temat muzułmanów mam odmienne zdanie. Nikt nie szkoli dzieci do bojówek u katolików nawet u tych konserwatywnych. Islam jest religią ekspansywna, slawiącą nawracanie bronią i zabijanie niewiernych. Kościół nie nawracal siłą Indian. To wladza świecka wykorzystywała wiarę do podbojów innych ludów. Poza tym to było wieki temu. Obrona wiary to co innego niż jej szerzenie przez zabijanie.
    Tak. To jest jątrzenie.
    Spawa forum i zachowanie Magdy nie ma niczego wspólnego z tym zdjęciem. 
    Edit a rodzice mają prawo wychowywać dzieci w wartościach które wyznają. Ruchy LGBT i inne uważają że nie należy na to pozwalać i trzeba wszystkie dzieci wychowywać według w ich sposób  pojętej tolerancji
    Podziękowali 2Rogalikowa apolonia
  • No niestety przez to bezpodstawne zawłaszczenie tęczy będę  stratna finansowo bo muszę chyba wywalić do śmietnika kilka  pasów transportowych to walizek...ech kupiłam je zupełnie nieświadomie w jakimś zaćmieniu umysłowym...no podobały mi się bo wyróżniały się na pierwszy rzut oka...i widać mam zdrowo myślących i czujących synów bo odmówili pokazania się z tym zabezpieczeniem  na lotnisku i w hotelu...
  • Serio? A to ci dopiero, 
    zatem za co papież jeden z drugim, za co kościół przepraszali? Ot tak? Czy jednak przepraszali za zbrodnicze czyny  ktore jednak miały miały miejsce?
    niewinny nie przeprasza!  
    Dziecko z bronią i obrazem matki Boskiej niczym nie różni się dziecka z czarna flaga isis i bronią. 
    Jedno i drugie broni swojej wiary. 
    I taki przekaz dają zdjęcia tych  dzieci. 



  • Masz racje, nie powinno się mieszać starych spraw forumowych. Tu przepraszam. 
    Mierzi mnie tylko postawa niektórych, którzy wpierw wieszają psy a potem wręcz na ołtarze wynoszą. 
    Podziękowali 2Odrobinka Monika73
  • Odrobinka 
    Edit a rodzice mają prawo wychowywać dzieci w wartościach które wyznają. Ruchy LGBT i inne uważają że nie należy na to pozwalać i trzeba wszystkie dzieci wychowywać według w ich sposób  pojętej tolerancji

    Skoro rodzice maja prawo wychowywać dzieci w wartościach które wyznają to co ci przeszkadzają „teczowi” rodzice? 
    moga czy nie mogą? 
    Wydaje mi się ze jeśli walczą to właśnie o to aby mogli żyć wg swoich wartości. 
    I to ich się chce siła ustawiać 
    Podziękowali 2kociara Monika73
  • Nie wiem za co przepraszali. Moim zdaniem nie musieli. Katolicyzm nie jest ideologią. Może przepraszali za to że niewystarczająco sprzeciwiali się takim podbojom. 
    Przynajmniej przeprosili a nie jak protestanci, wśród których było polowanie na czarownice i płonęly stosy z niewinnymi ludźmi zwalili winę na katolików. 
    Kościół jako jedyny wydał edykt w XV albo XVI wieku o tym że niewierzący mają prawo do swojej ziemi i nie wolno zawlaszczac ich krajów dlatego że nie są katolikami. Kościół jako jedyny chronił Indian w Ameryce Poludniowej przed zamianą ich w niewolników. Jeśli nawet w czasie inkwizycji mordował to nie innowiercow a katolików właśnie. Zresztą te sprawy są wyolbrzymiane przez wrogą Kościołowi ideologię, bo prawo świeckie stosowalo wówczas te same i gorsze kary i to bez możliwości obrony.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Kto próbuje siła ustawiać LGBT+? Raczej widzę coś odwrotnego, próby siłowego narzucenia ideologii wszystkim wokół. 
    Podziękowali 2Odrobinka Polly
  • hipolit powiedział(a):
    Odrobinka 
    Edit a rodzice mają prawo wychowywać dzieci w wartościach które wyznają. Ruchy LGBT i inne uważają że nie należy na to pozwalać i trzeba wszystkie dzieci wychowywać według w ich sposób  pojętej tolerancji

    Skoro rodzice maja prawo wychowywać dzieci w wartościach które wyznają to co ci przeszkadzają „teczowi” rodzice? 
    moga czy nie mogą? 
    Wydaje mi się ze jeśli walczą to właśnie o to aby mogli żyć wg swoich wartości. 
    I to ich się chce siła ustawiać 
    Mnie nie przeszkadzają dopóki robią to w domu a nie paradują po ulicach na oczach moich dzieci, albo wchodzą do szkół ze swoją tęczową ideologią. 
    Podziękowali 2joachm1 Polly
  • Ano właśnie. Tęczowi rodzice też mają prawo wychowywać dzieci zgodnie z wyznawanymi przez siebie wartościami - jak wszyscy inni. Natomiast nie mają prawa wychowywać moich dzieci ani nakłaniać mnie, bym wychowywała je w ich ideologii.
  • Elunia powiedział(a):
    Nie wkleję tutaj zdjęcia córci @maliwiju bo nie wiem czy sobie życzy, ale jest piękne, cudne, prawdziwe, doskonałe. Może to komentujcie. Dlaczego jako przeciwwaga dla kałacha to nie modlitwa tylko tęczowa flaga? Katolicy!
    Możesz wkleić .
  • @Tola Forum jest jak ogr.
  • Bambidu powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Zapraszam teraz do komentowania tego zdjęcia  (ot pierwsze lepsze z netu):

    Pierwsze lepsze z netu czyli chyba nie z polskiej parady, poza tym analogia byłaby gdyby dziecko maszerowało z kałachem w drugiej ręce. Tu akurat co by nie sadzić o paradach, nie ma skojarzeń z zabijaniem ani przemocowa obrona wartości.
     

    Szczerze mówiąc wcale mi się zdjęcie dziewczynki, że świętym obrazkiem i bronią nie podobało. Ale rzeczywiście to co widzi autor czy odbiorca to różne historie. Mi homoparady i playboyowe zajączki  jako żywo kojarzą się z przemocą i zabijaniem. Fakt, że w obronie (ataku?) ANTYwartosci.
    Co więcej ta dziewczynka radosnie machajaca flagą wydaje mi się znacznie poważniej wmanipulowana ale to już mój odbiór.
    no właśnie, to Twój odbiór że masz jakieś skojarzenia z przemocą czy uważasz że dziecko jest skrzywdzone bo przedstawia mu się jako dobro coś co Ty uważasz za zło, ale fakt jest taki, że zdjęciu nie ma nic co służy do strzelania do ludzi, nie nawiązuje do dziecięcych żołnierzy z grup terrorystycznych, a dziecko nie broni tęczowej flagi żadną bronią, nawet "symbolicznie".

    Odrobinka powiedział(a):

    Zdjecie jest na fanpage'u grupy popierajacej konserwatyzm, nie na wystawie sztuki współczesnej. Atak na fanpage zaczął się od wscibskich dziennikarzy i krytykują go osoby albo zupelnie niewierzące, albo nie będące konserwatystami. Ot weszły na fanpage bo ktoś im zakomunikował że takie zdjęcie się tam znajduje. Weszły żeby się zgorszyc, zaatakować,  ośmieszyć. Poczytałam te slynne oburzone wpisy i weszlam nawet na co poniektore profile zobaczyć kto zacz pisze tak arcyniepochlebną recenzję. 
    Robienie z igły widły jak napisalam wyżej. 
    a to też dobre. fp tego wydawnictwa nie jest taki znowu niszowy, ma kilkanaście tysięcy lajków. rozumiem, że wg Ciebie większość tych polubień jest dla beki, bo nie bierzesz pod uwagę, że krytyka zdjęcia zaczęła się od osób które wcześniej polubiły ten profil bez żadnych ukrytych zamiarów, a zdjęcie zwyczajnie wzbudziło ich zastrzeżenia. znowu ta narracja o złych onych. wścibskie lewaki zrobiły najazd na fp, tiaaa  :D 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.