Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

19192949697122

Komentarz

  • Senat popchnął dalej projekt bez poprawek. Czyli dali 300zl dodatku za wychowawstwo ale pozbawili go nauczycieli przedszkoli. Po-raż-ka.
    Ale wiadomo, w świat pójdą wielkie tytuły o 'podwyzce'...
    Podziękowali 2nowa beatak
  • A autorów informacji o zamachach bombowych nie namierzono...prawie miesiące i cisza.
    Uwazam,ze nauczyciele powinni sądzić sie z kurator,ktora otwartym tekstem rzucila oskarżenie pod adresem nauczycieli
    Podziękowali 1beatak
  • Ciekawe czy przy okazji nowej awanturniki pójdą chociaż po rozum do głowy i przynajmniej formalnie oprócz kasy dla siebie jakieś postulaty dotyczące  uczniów czy reformy programów podadzą. 
  • Nie wiem ale liczę że może coś w układzie sił po wyborach się zmieni i ktoś porządnie się przyjży całemu systemowi edukacji w kraju
  • Moim zdaniem w tym ewentualnym strajku -o ile się odbędzie-weźmie udział znikoma liczba nauczycieli.
    A na pewno nikt nie może liczyć na nauczycieli przedszkola,którzy wyszli na tym strajku jak Zabłocki na mydle.
    Reszta nauczycieli jest  podzielona pomiędzy Solidarność a ZNP,przy czym ci drudzy byli mocno krytykowani przez środowisko po ostatnim strajku.
    Ja bym była spokojna,szału nie będzie ;)
    Podziękowali 1joanna_1991
  • skoro tego chca i przeprowadza odpowiednie procedury (referendum itd) ... ich decyzja
    Podziękowali 1kociara
  • monia3 powiedział(a):
    skoro tego chca i przeprowadza odpowiednie procedury (referendum itd) ... ich decyzja
    Podziękowała,zamiast zacytować 
    Strajk jest zawieszony,nie przerwany. 
    A Co bedzie,czas pokaże 
  • to tez pisze - ich decyzja
    ot demokracja ;)
  • I tylko dodam dla porządku,chyba po raz setny-ze strajk moze byc tylko "o" poprawę bytu i warunków pracy. 
    Więc pretensje,że nauczyciele nie strajkuja o poprawienie sytuacji uczniów są bezzasadne. A jak grzmieli i protestowali,to wszyscy mieli to w doopach
    Podziękowali 1isza
  • No zgoda może być tylko o kasę i było tylko...czy to nie ty przypadkiem wmawiałaś z zapałem, że to o wyższą sprawę idzie a nie o forsę... i tylko Małgorzata i inni coś czytać postulatów że zrozumieniem nie potrafią.
    Niech tylko się ktoś nie zdziwi, że inni nie cenią go tak bardzo...i brak docenienia trudu strajkowego jest...
  • kociara powiedział(a):
    I tylko dodam dla porządku,chyba po raz setny-ze strajk moze byc tylko "o" poprawę bytu i warunków pracy. 
    Więc pretensje,że nauczyciele nie strajkuja o poprawienie sytuacji uczniów są bezzasadne. A jak grzmieli i protestowali,to wszyscy mieli to w doopach
    Bo byt i warunki pracy nauczyciele mają nienajgorszy.
  • Agnicha powiedział(a):
    Poszlam dzis do pacjentki ktorej corka jest nauczycielka
    Nie zastalam corki w domu
    W pracy 
    Tak samo byla pod koniec czerwca i w lipcu
    No fajne te wakacje nauzycieli ;)
    Oj Ty nadal nie wiesz, że nauczyciele mają wolne całe wakacje, wszystkie święta, weekendy, kasa im się sypie z nieba, a do tego jeszcze te kapsułki ariel. :) 
    Dwa dni temu sprawdzałam stronę kuratorium gda - 80 nowych ogłoszeń o pracę jednego dnia, łatwo policzyć, 10 na stronie ;) 
    Podziękowali 1Subiektywna
  • edytowano sierpień 2019
    Tola powiedział(a):
    @Dototak Przecież wiesz dobrze, że ta rekrutacja jest w związku z podwójnym rocznikiem.
    Ta teraz? Pod koniec sierpnia? Serio serio? ;) To ładnie te szkoły są od roku gotowe na przyjęcie podwójnego rocznika, oj ładnie.

    Bo już o ilości nie-wychowawcow do przedszkoli nie wspomnę :) 

    EDT. Ilości ogłoszeń na nie-wychowawcow
  • Jukaa, w szkole mojej Z.nauczyciele z gimnazjum w trakcie wygaszania przejmowali godziny w podstawówce i w większości tam zostają ;)
    Polonisci to mają raj, bardzo łatwo im skompletować etat w szkole. A sensowny dyrektor i o dodatkowe godziny się postara. Ale taki chemik, geograf, historyk, jak nie uświadczy rozszerzenia, to już różnie ;)
  • Straszna krzywda im się dzieje, bo nie mają pełnego etatu w jednej szkole :D
  • Osobiście znam 4 już byłych nauczycieli, dam znać, czy za rok chętnie wrócą do pracy w szkole. Bo ci co idą na roczne urlopy i potem na emeryturę to już nie ;)

    @Aniela, możesz kręcić bekę, natomiast w mieście, w którym co trzy przystanki autobusowe jest inna szkoła -etat klejony to nic takiego. Ale powiedz to samo nauczycielom w wiejskich szkołach, gdzie placówka jest co 30km albo bez połączenia między wsiami, albo z takimi, że nie ma opcji skleić etatu.
    I ci nauczyciele poza miastami też potrzebują pracy, a te szkoły nauczycieli. To są też mniejsze gminy i dużo biedniejsze niż np Sopot, gdzie pracuje mój Mąż i nie przyciągną nauczyciela motywacyjnym np.
  • edytowano sierpień 2019
    tesciowa nauczycielka nadal na emeryturze pracuje choc nie musi.
    znajoma anglistka  z dlugim stazem mówi, że naprawde nauczyciele nie maja na co narzekać ona zawsze byla zadowolona z duzej ilosci czasu wolnego w ferie, swieta i wakacje. Nadal to bylo duzo wiecej wolnego niz by miala na etacie.

    I ze po ilus latach pracy to juz miala rozne rzeczy tak poukladane, ze nie wychodzilo jej 40h w tygodniu ale ok 30 - trzydziestukilku. Bo sie dobrze zoraganizowała i zalezalo jej by rzeczy zrobic szybciej.

    pracuje w technikum.

  • ona zawsze uwazala że etat jest 18h przy tablicy + 22 poza wiec jak jej wychodziło mniej niz 40 to tylko zysk.
  • natoamist jak ktoś bierze 27h przy tablicy to nie jest tak ze nadal ma miec 40 w sumie bo to jest juz 1,5 etatu czyli 60h.
  • Jak się dyrektorzy dogadają. Moja kuzynka, nauczycielka historii w sporym mieście - pozwolenia nie dostała na godziny w innej szkole.
  • Dorotak powiedział(a):
    Osobiście znam 4 już byłych nauczycieli, dam znać, czy za rok chętnie wrócą do pracy w szkole. Bo ci co idą na roczne urlopy i potem na emeryturę to już nie ;)

    @Aniela, możesz kręcić bekę, natomiast w mieście, w którym co trzy przystanki autobusowe jest inna szkoła -etat klejony to nic takiego. Ale powiedz to samo nauczycielom w wiejskich szkołach, gdzie placówka jest co 30km albo bez połączenia między wsiami, albo z takimi, że nie ma opcji skleić etatu.
    I ci nauczyciele poza miastami też potrzebują pracy, a te szkoły nauczycieli. To są też mniejsze gminy i dużo biedniejsze niż np Sopot, gdzie pracuje mój Mąż i nie przyciągną nauczyciela motywacyjnym np.
    Powinni zlikwidować wsie, a szkoły przenieść do miast. <span>:dizzy:</span>

    Wyobraź sobie, że kiedyś uczyłam w gminie wiejskiej, w dwóch wsiach.
  • Kiedyś xD zabawne :) 
  • @Dorotak, tak zabawne, inna epoka. Nauczycielom do głowy nie przychodziło, żeby strajkować.
  • Agnicha powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Straszna krzywda im się dzieje, bo nie mają pełnego etatu w jednej szkole :D
    Normalnie żal ze takie komentarze padaja od wyksztalconych kulturalnych ludzi. 
    Kulturalnych?
  • Aniela powiedział(a):
    @Dorotak, tak zabawne, inna epoka. Nauczycielom do głowy nie przychodziło, żeby strajkować.

    Podziękowali 2Nika76 Agnieszka88
  • Eluia xD ale Ty masz pojęcie o pracy nauczyciela. No jestem w szoku. O warunkach zatrudnienia w więcej niż jednej placówce nic nie wiesz. Nic...
  • mader powiedział(a):
    Jak cię czytam @Dorotak, to widać, że ty i twój mąż nie macie pojęcia o żadnej innej pracy poza byciem nauczycielem. I chyba z tego biorą się wasze absurdalne zarzuty i pretensje...
    Poczekaj, niech pomyślę.. uczę się na nauczyciela, chce pracować jako nauczyciel, na tej pracy się znam. Kajam się, że 6 lat po skończeniu studiów nie mam doświadczenia jako pielęgniarka, kominiarz i górnik xD
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Za to co,którzy albo nie byli nigdy nauczycielami albo byli w poprzedniej epoce ewentualnie maja "kuzynki" ,tym razem nie zapłakane a nauczycielki ( byc moze ze starbunia) doskonale znają się na zawodzie nauczyciela.
    Bo fakt. Wystarczy mieć dziecko w wieku szkolnym i już się człek zna na edukacji.
    I to jest problem i dramat tego obszaru. Kazdemu się wydaje,że to takie proste-wszak każdy chodził do szkoły to wie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.