Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ks. Śniadoch o ograniczaniu potomstwa

«13456737

Komentarz

  • edytowano sierpień 2019
    Wysłuchałam, dziękuję za link  :)
    ( właściwie powinnam  napisać, ze z zapartym tchem, wypiekami na twarzy i łzami w oczach bo  bliskie są mi te tematy i przepowiadający i cytowane pismo)  <3
    Podziękowali 1DaddyPig
  • edytowano sierpień 2019
    i jeszcze ks Sniadocha jedno w podobnym temacie
  • edytowano sierpień 2019
    nie chce mi się wstawić na stronę jako film...

    https://www.youtube.com/watch?v=7EMwyuq_06A

    Podziękowali 4In Spe MikhaEl Gosia5 Isako
  • o udało się
  • dodam jeszcze, że znajomy ojciec trójki z których najmłodsze ma 10 lat i który twierdził, że absolutnie więcej dzieci nie, bo on się na ojca nie nadaje po wysłuchaniu tego drugiego kazania  przyszedł do żony i powiedział, że już od teraz, nagle muszą się otworzyć na życie i nie mogą trwać w tym restrykcyjnym NPR tak jak to robią od 10 lat. BO sprzeciwaiją się Panu Bogu.

    Oboje po 40 tce. Przemiana tak nagła i gwałtowna, że jego żona dłuższy czas pozostała w ciężkim szoku;-)
    Podziękowali 2DaddyPig Katia
  • w pozytywnym szoku była, bo marzyła od dawna o powiększeniu rodziny. Choć nadzieję utraciła dawno ze względu na stanowcze nie męża. I była wielką orędowniczką rygorystycznego NPR.

    teraz mówi, że nie wie czy pan Bóg dam im jeszcze dziecko ale to już zostawiają Bogu porzucili NPR i czują się wolni.
    Podziękowali 1In Spe
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    dodam jeszcze, że znajomy ojciec trójki z których najmłodsze ma 10 lat i który twierdził, że absolutnie więcej dzieci nie, bo on się na ojca nie nadaje po wysłuchaniu tego drugiego kazania  przyszedł do żony i powiedział, że już od teraz, nagle muszą się otworzyć na życie i nie mogą trwać w tym restrykcyjnym NPR tak jak to robią od 10 lat. BO sprzeciwaiją się Panu Bogu.

    Oboje po 40 tce. Przemiana tak nagła i gwałtowna, że jego żona dłuższy czas pozostała w ciężkim szoku;-)
    Nie dziwię się żonie. 40 to już nie czas na płodzenie dzieci. 

    T
    Jasne. Pan Bóg się pomylił, że kobiety bywają jeszcze po 40 płodne. Koniecznie trzeba Go skorygować. Przecież od tego mamy rozum!
  • Bo po 40tce to już stare baby są.. ..
    Wstyd być w ciąży przecież....
    Fanaberia i zachcianka taka ciąża...
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    dodam jeszcze, że znajomy ojciec trójki z których najmłodsze ma 10 lat i który twierdził, że absolutnie więcej dzieci nie, bo on się na ojca nie nadaje po wysłuchaniu tego drugiego kazania  przyszedł do żony i powiedział, że już od teraz, nagle muszą się otworzyć na życie i nie mogą trwać w tym restrykcyjnym NPR tak jak to robią od 10 lat. BO sprzeciwaiją się Panu Bogu.

    Oboje po 40 tce. Przemiana tak nagła i gwałtowna, że jego żona dłuższy czas pozostała w ciężkim szoku;-)
    Nie dziwię się żonie. 40 to już nie czas na płodzenie dzieci. 

    T
    Jasne. Pan Bóg się pomylił, że kobiety bywają jeszcze po 40 płodne. Koniecznie trzeba Go skorygować. Przecież od tego mamy rozum!
    Pana Boga w to nie mieszaj. Spójrz na to, jak rośnie ryzyko wystąpienia zespołu Downa u kobiet po 40. 

    https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Maternal_Age_Effect.png

    T
    To tylko potwierdza, że Pan Bóg się pomylił. W końcu ZD to też jakiś rodzaj pomyłki. No, kiepski ten Pan Bóg jakiś. Całe szczęście, że ludzie mają rozum i mogą poprawić we własnym zakresie to, co On spartolił...
  • W wieku 45 lat wynosi aż 3%! Czyli jest 97%szansy że urodzi się dziecko zdrowe.
  • edytowano sierpień 2019
    kilka lat temu bardzo gryzłam się w sobie co do kolejnych cc
    xGrzegorz powiedział mi wtedy, że to Pan Bóg otwiera i zamyka łono kobiety
    przemyślałam, przemodliłam, forum wsparło :) i
    uwierzyłam mu ( i Panu Bogu oczywiście)
    urodziłam dwójkę dzieci po czterdziestce  :)

    jestem z opcji fiat voluntas tua bo wtedy jest najlepiej
  • No, widzisz, @In Spe - wedle kolegi Tomasza nie masz rozumu, albo go nie używasz.
    Podziękowali 3In Spe Aneczka08 aga---p
  • eh
    myślę, że nasz kolega się tylko tak droczy  ;)
  • Nie wiem, czy się droczy. Raczej prowadzi jakąś grę retoryczną. Żeby gnuśne i bezmyślne towarzystwo forumowe skłonić do myślenia i rozruszać trochę.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Bo to jest forum o bardzo niskim poziomie... Każdy z bywalców to wie.
    Podziękowali 1aga---p
  • Dla mnie ta audycja wstrząsająca!

  • również w temacie rodziny i ograniczaniu ks. Śniadoch 
  • aga---p powiedział(a):
    Dla mnie ta audycja wstrząsająca!
    Dlaczego?
  • Dlatego, że ja byłam pewna, że taka pogardą do wielodzietnosci to domena naszych czasów a tu się okazuje, że 80 lat temu też trzeba było odwagi by mieć 4 i więcej dzieci...
  • No tak też mnie zaskoczyło to, a także to usuwanie ciąż. Myślałam, że wtedy był wyższy poziom moralności jednak .
    Podziękowali 1aga---p
  • ja byłam wychowywana w kulcie XX- lecia, na opowieściach o Piłsudskim
    odkrywanie prawdy jest bolesne....
  • aga---p powiedział(a):
    Dla mnie ta audycja wstrząsająca!
    Dla mnie nie, kiedyś czytając o objawieniach siekierkowskich natknęłam się na informacje jak masoneria promowała rozwiązły i nie biorący odpowiedzialności za nic tryb życia, potem trochę poczytałam to tu to tam i było bardzo barwnie choć może bez tęczy, nic dziwnego że Sw Maksymilian tak zaciekle walczył z Masoneria 
  • Ale ma dobry PR. Spróbuj podyskutować o Piłsudskim przy piwie ze znajomymi. Wnet by rozsiekli. Tylko mnie za bardzo lubią w tej wsi ;)
    Podziękowali 2draconessa Klarcia
  • Teraz to wiem, ale przez lata myślałam, że zło zaczęło się od Polski Ludowej  :/
  • In Spe powiedział(a):
    Teraz to wiem, ale przez lata myślałam, że zło zaczęło się od Polski Ludowej  :/
    Bo tak uczą w szkole, obecna władza też ciągnie ten mit od początku przypominając o pięknych czasach które nastąpiły po odzyskaniu niepodległości....
  • @Tomasz i Ewa moich dziadków sąsiedzi na hektarach też wyzywali od biedaków dziadów i dzieciorobow bo 4 mieli (mieli piątkę ale córeczka zmarła dwa tyg po urodzeniu)- dzisiaj moja babcia już nie żyje, umarła w szpitalu w towarzystwie swoich córek, dziadek żyje dalej i właśnie czeka na 10 prawnuczątko (czy jak to się pisze) otoczony rodzina, a sąsiedzi? Nie mają dzieci, mają piękny pusty wielki dom i hektary, ciotka czasem chodzi zajrzeć do nich...
    Podziękowali 2Aneczka08 PawelOdOli
  •  Tomek: u obecnego pracodawcy chyba jestem jeedyny który ma wiecej niż 3, ludzię sie dziwia ale raczej pozytywnie. Wszystko zależy na kogo się trafi

    Podziękowali 1kiwi
  • I tak się zapędzają katolicy, że potem trzeba wycinać  ;)
  • U mnie w pracy  jestem jedyna z szóstką. Reakcje są mega pozytywne. Ktoś mi nawet powiedział ostatnio że jestem przykładem łamania wszelkich stereotypów. 
    Podziękowali 2Nika76 gozdkowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.