Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dokąd na Mszę św.?

Nie jest lekko.


Komentarz

  • Indulciarz widać pisał   :D
  • Żartowałam  :D
  • Widzę na filmiku z Mszy u ks. Trytka modernistyczny wentylator.
    Podziękowali 1szamel
  • A jak przebywałam  w KRK to miałam do ks. Trytka iść na Mszę, jako że była to najbliższa Msza Trydencka, parę minut spacerem.  Ale że byla dość wcześnie to sie nie wyrobilismy i poszliśmy na indult. Do FSSPX miałam za daleko. 
    Ekumenizm tradycjonalistyczny:)
    Podziękowali 2asiao In Spe
  • edytowano sierpień 2019
    Wentylatora nie mogę namierzyć, ale autora wpisu jak się okazuje, jak najbardziej znam  :D
    Jest naprawdę wysoki i masakra była jak niósł krzyż na pielgrzymce bo nadawał tempo niesamowite   :D

    A swoją drogą, ale się chłopak ... wyrobił (?)
    pamiętam go jako ucznia...
  • X Trytek nie uznaje Papieza to  chodzenie do niego na Msze chyba nie bardzo
  • Sedewakantyści są jak prawosławni. Sympatyczni, ale bez jedności z Kościołem.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Sedewakantyści są jak prawosławni. Sympatyczni, ale bez jedności z Kościołem.
    A to ciekawe, bo biorąc poduwage wiek kolegi, to kolega chcac nie chcac był kilkukrotnie sedewakantystą. Aj,waj

  • edytowano sierpień 2019
    @Maciek_bs
    A mnie ciekawi odpowiedź na pytanie czy sedewakantyści są katolikami?
    Oni sami uważają nas za "religię SWII" a siebie za jedynych prawdziwych katolików. 
    Oczywiście, że w czasie konklawe wszyscy jesteśmy sedewakantystami, ale czy to oznacza, że w tym okresie możemy swobodnie wyspowiadać się u ks. Trytka  i przyjąć Komunię Św z Jego rąk? 
  • edytowano sierpień 2019
    > w czasie konklawe wszyscy jesteśmy sedewakantystami

    To nie jest prawdziwe twierdzenie. Jesteśmy katolikami w okresie wakatu na Stolicy Piotrowej. Kiedy papież zostanie wybrany, uznajemy go za Piotra i przyjmujemy jego władzę.

    Sedewakantyści natomiast roszczą sobie prawo do oceny, który papież jest prawdziwy, a który nie. Stawiają siebie samych nad Wikariuszem Chrystusa. Nie mogą zatem należeć do Kościoła, w którym panuje ustrój hierarchiczny i nad papieżem jest tylko Trójca Święta. Są zatem schizmatykami, którzy pozostają bliscy katolikom, ale odmawiają z nami jedności.
    Podziękowali 2AleksandraB Aneczka08
  • Czyli Kościół jedyny prawdziwy skończył się na sv2 
  • Ja mam znajomych sede
    Bardzo pobozni ale nie mają gdzie chodzić na Mszę Świętą ..
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano sierpień 2019
    > nie mają gdzie chodzić na Mszę Świętą

    Choć kościół parafialny jest pewnie w odległości kilku kilometrów, albo bliżej. To pokazuje działania szatana - tak skołować człowieka, aby swoim własnym umysłem odcinał się od źródeł łaski. Co więcej - aby był przy tym przekonany, że jest to przejaw wiary w najdoskonalszej postaci.
  • Ja tak nie uwazam
    Oni są poprostu wierni temu w co wierzą, 
    I korzystają z opcji" sytuacja nadzwyczajna"
    Coś jak stan wojny ;)  
    Czy dostają z tego tytułu laski to Bóg jeden wie 
    Podziękowali 1In Spe
  • Nie ma żadnej sytuacji nadzwyczajnej, ktoś ich oszukał. Zachowują się jak ludzie, którzy przestali wychodzić z domu, bo usłyszeli plotki, że ziemia jest skażona po katastrofie nuklearnej. A tymczasem...


    Podziękowali 2Joannna Aneczka08
  • Nie wiem czy jest taka sytuacja na poziomie duchowym 
    Ja zbyt prosta kobieta jestem i nie szukam wrażeń duchowych
  • Myślę, że trzeba uważać na fałszywych proroków, którzy chcą sobie zorganizować obok Kościoła miejsce dla najbardziej pobożnych i gorliwych. Jeżeli odrzucają Piotra, to powinna zapalić się czerwona lampka, że ci ludzie nie są prowadzeni przez Ducha Świętego.
    Podziękowali 2Aneczka08 Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.