Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

NNW

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że muszę sama ubezpieczyć licealistkę.
Gdzie najkorzystniej i oczywiście z KDR ?

Komentarz

  • Zerknij na https://www.szkolnennw.pl/
    Cart&Pud kiedyś polecała. 
  • U nas w tym roku przedszkolaków musimy ubezpieczać indywidualnie. Taką chęć wyraziła większość rodziców na zebraniu. 
  • Ja dzieci ubezpieczylam w PZU ale w sumie tylko dlatego że stwierdziłam że w razie czego łatwiej o odszkodowanie od nich niż od jakiejś firmy niszowej. Chętnie bym wcale nie ubezpieczała ale szkolne ubezpieczenia w naszej szkole obejmuje wycieczki jak nie mam szkolnego ani innego to mi dziecka nie wezmą :(
  • pierwsze słyszę my od kilku lat nie ubezpieczamy dzieci i na wycieczki jeżdżą, nawet odgórnie były apele, ze ubezpieczenie jest dobrowolne i nic w szkole nie może wymuszać, wyjazd na wycieczki też.
  • Zuzapola powiedział(a):
    pierwsze słyszę my od kilku lat nie ubezpieczamy dzieci i na wycieczki jeżdżą, nawet odgórnie były apele, ze ubezpieczenie jest dobrowolne i nic w szkole nie może wymuszać, wyjazd na wycieczki też.
    Może do każdej wycieczki wykupują oddzielnie ubezpieczenie - u nas kiedyś tak było a odkąd zmienili ubezpieczyciela jest problem
  • Nie nie dokupują, na zagraniczną ewentualnie wycieczkę mogę dziecku wykupić ubezpieczenie na samą wycieczkę, lepsze warunki.

    "Tylko wycieczka zagraniczna

    Maciej Kopeć przypomina, że w obecnym stanie prawnym ucznia trzeba ubezpieczyć jedynie, gdy wyjeżdża na zagraniczną wycieczkę. Podkreśla, że w pozostałych przypadkach może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Dotyczy to zarówno nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak i w przypadku wycieczek szkolnych w kraju.

    Wiceminister przypomina także, że dyrektorzy i nauczyciele nie mogą przyjmować wynagrodzenia lub innych korzyści za pośrednictwo w zawieraniu umów ubezpieczenia".

    Podziękowali 1Agmar
  • My ze szkolnego ubezp. PZU swego czasu bez żadnego problemu i zbędnych formalności otrzymaliśmy 250 zl odszkodowania za złamaną reke. To było dobrych parę lat temu. Pojęcia nie mam czy to duzo czy mało,  bo w uzysķanie go włożyłam minimum wysiłku ;) W każdym  razie było łatwo.
  • edytowano wrzesień 2019
    Właśnie dostałam info od wychowawczyni, jeśli nie ubezpieczam dziecka w szkole muszę napisać oświadczenie z uwzględnieniem gdzie ubezpiecza
  • Ale nie ma obowiązku ubezpieczenia dzieci.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ale nie ma obowiązku ubezpieczenia dzieci.
    Ale u nas dyrekcja uważa inaczej...to jak kopanie się z koniem
  • Szkoły obowiązuje rozporządzenie ministra, niech pokaże przepis, szkoła nie ma prawa wymagać ubezpieczeń. U nas na zebraniu była mowa, że ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, kto chce to jest taka i taka oferta.
  • U nas zebranie pod koniec miesiąca to już po ptakach, do końca tego tyg my się określić. Kiedyś jak bywał dłuższy termin nikt się nawet nie zająknął że dobrowolne, poza tym u nas mnóstwo rolnikow - dzieci mają nw z KRUS i to na dużo większa sumę ale też o tym nie wiedzą i wszyscy placa albo piszą oświadczenie i donoszą polise
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.