Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co się wydarzyło w kurii krakowskiej?


Wiem, to tylko wp i próbuję się nie nastawiać. Czy ktoś wie coś więcej o kulisach sprawy? Mam szacunek do mojego arcybiskupa i szczerze chciałabym go zachować. Tak się składa, że w pewnym momencie życia też byłam samotną mamą adopcyjną z kłopotami w pracy i ta perspektywa nie pomaga mi w pozytywnym nastawieniu.
Jeśli tak zwyczajnie wywalił na bruk samotne matki, to też chciałabym mieć jasność.

Podziękowali 1Klarcia
«134

Komentarz

  • No ale to nadal nie wyjaśnia dlaczego zostawił mężatki a zwolnił niezamężne... Może chodziło właśnie o jakiś konkubinat? Nie chcę nikogo oskarżać, szukam opcji, która usprawiedliwiałaby decyzję arcybiskupa. Bo zrozumieć ją trudno.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Malgorzata, liczyłam na coś więcej niż trolling...
    Może jednak ktoś coś wie? Czy mam się jednak poważnie zasmucić...
  • edytowano wrzesień 2019
    @Malgorzata, ta kuria to poniekąd "mój dom".  Kościół krakowski to mój dom. Próbuję dowiedzieć się czy ojciec tego domu właśnie stanął w sprzeczności do zasad, które głosi czy też jest to tylko kolejna nagonka na niego - taki miałam cel. To nie jest bicie piany.
    Zresztą, nieważne, już nie będę, bo jeszcze trollem zostanę.

    Mała gwiazdka do sytuacji - lepiej jednak na takie pytania odpowiadać. Moje serce jest w Kościele, ale gdy zapyta ktoś słabo zdecydowany i dostanie od zadeklarowanych katolików po łapkach za samą wątpliwość, to ...wp mu odpowie. I nie daj Boże, przy takich wnioskach zostanie. Pod rozwagę osobistą, Jeśli uważacie, że tak będzie lepiej, ok, tematu nie było.

    edit; Akurat idę się modlić, to arcybiskupa, te panie, dziennikarzy i ciebie zabiorę ze sobą.
  • edytowano wrzesień 2019
    Na fb są dostępne oświadczenia tych kobiet.
    Zal mi ich dzieci bo sytuacja uderza w nie, ale tych pan mimo wszystko niezbyt. Wiedziały dla kogo pracują, szerzyły wypowiedzi tego człowieka No i dostały za to zapłatę. Czego się spodziewać po obrońcy Paetza. 

    Oczywiście ordo iuris zamierza się zająć ta sprawa? Taka jawna dyskryminacja katoliczek.
  • A ponieważ jeszcze nie wyszłam, to wszystkich ewentualnych trolli, zabieram także. Ewentualnych, bo nie śmiem orzekać kto faktycznie nim tutaj jest, ale mogę domyślać się kto jest podejrzewany.
  • Malgorzata powiedział(a):
    To bp Jędraszewski tam teraz jest ???
    To atak mnie nie dziwi wcale.
    Ale na czym polega atak? Czy to jest nieprawdą?
  • mader powiedział(a):
    A czy jest prawdą?
    To, że skończył współpracę z paniami jest prawdą. To, że to samotne matki też.
    Z drugiej zaś strony, prawda jest też fakt, że miał takie prawo, bo nie miał obowiązku przedłużać umowy.
  • edytowano wrzesień 2019
    A ja się zastanawiam, czy to jest w ogóle zgodne z prawem, zwalnianie za bycie samotną matką? (Jeżeli to faktycznie było powodem, nie mam wiedzy). Czy to nie podpada pod dyskryminację?

    Podziękowali 1M_Monia
  • A, chodzi o nieprzedłużanie umowy, to inna sprawa.
    Podziękowali 1ewaklara
  • Zwalnianie za nie bycie mężatką jest niepojęte w Polsce w 21 wieku. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Szczerze nie wierzę że to jest przyczyną, jakiś idiota wymyślił taki powód i przekazał mediom .
    Nikt rozsądnie myślący w dzisiejszych czasach nie pozwoliły sobie na ten ruch.
    Podziękowali 2Aneczka08 Klarcia
  • Ludzie sobie po prostu swoimi czynami wystawiają świadectwo. Dobrze że póki co w Polsce rynek pracownika, ciekawe czy pracodawca znajdzie następców 
  • @Malgorzata, waż słowa, ja Cię nie obrażam.

    Czytam o tej sytuacji i zastanawiam się, jak to się ma do polskiego prawa. Jeśli ktoś ma wiedzę w tym zakresie (wiem, że tu na forum jest kilku prawników), chętnie bym się dowiedziała więcej.
  • Moge se byc trollem
    Kuria wydala oswiadczenie, Jedraszewski tez skomentował. Mozna odszukac u zrodel.
    Jedyne,co mnie tu zastanawia to to,ze panie prowadziły biuro 10 lat zdaje sie. I na umowach cywilnoprawnych?ryli? Wszystko ok?
  • Każdy chyba może pracować na jakiej umowie mu pasuje
    Czy coś przeoczyłam w dziejach ludzkości ...?
    Podziękowali 1Joannna
  • to nie chodzi o to, że zwolniono je za nie bycie mężatkami moim zdaniem.  To one tak twierdziły , że samotne matki zwolnione itp. Więc kuria odpowiedziała, że jedna samotna matka sama prosiła o rozwiązanie umowy, a druga jest niezamężna i bezdzietna (tak ja to zrozumiałam).

    I jak dla mnie to w ogóle nie chodzi o to czy ktoś miał męża czy nie. Tylko kuria bez sensu się tłumaczyła i wielkie halo się zrobiło. Tysiące kobiet, matek samotnych dostaje wypowiedzienia umów i nikt afery nie robi. Sporo sotatnio się działo wokół abpa i widocznie dział prasowy nie reagował jak powinien ( a raczej nie reagował) i może stąd decyzja.
    Podziękowali 1Klarcia
  • > Tylko kuria bez sensu się tłumaczyła

    Czyli pozostałe panie z biura prasowego. Chyba trzeba tam zrobić solidniejsze wietrzenie.
    Podziękowali 3maliwiju Aneczka08 ewaklara
  • Tak z ciekawości,  jak je zatrudniał to były mężatkami?
  • Ja mam swoją hipotezę, ale.chyba nie chcę bić piany. Na podstawie moich informacji wyciągam wnioski.
    Dla ścisłości do tej pory nie mam podstawa żeby nie ufać Biskupowi. 
    Podziękowali 2Aneczka08 Klarcia
  • Aga85 powiedział(a):
    Tak z ciekawości,  jak je zatrudniał to były mężatkami?
    ale właśnie to nie ma nic do rzeczy.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Tak z ciekawości,  jak je zatrudniał to były mężatkami?
    ale właśnie to nie ma nic do rzeczy.
    Dla mnie ma o tyle, że jeśli zatrudniał je jako samotne matki, to argument, że zwolnil je z tego powodu wydaje się być bez sensu. 
  • Kilka lat temu była sprawa zwolnionej katechetki w ciąży, najpierw rozdmuchali a potem się okazało że nie do końca tak było, poza tym katechetka która żyje w konkubinacie nie promuje wartości które promuje KK tak oficjalnie tlumaczyla kuria- może tu podobnie wyjdzie? 
    Podziękowali 1Klarcia
  • J2017 powiedział(a):
    Trudno zrozumieć, ma się tą sprawą zająć RPO. Samo zatrudnianie na śmieciowe umowy przez abp jest dołujące i trąci hipokryzją Kościoła.
    No ale czego nie rozumiesz?
    Kuria zwalnia niezamężne pracownice bo może. 
    Minister sprawiedliwości ma w swym poletku farmę trolli. Bo moze i nikt mu nic nie zrobi. 
    Szef NIK ,wczesniej vice minister finansow wynajmuje 400m kamienice w atrakcyjnej dzielnicy Krakowa za circa cztery tysiace zlotych bandziorowi,ktory prowarzi w tej kamienicy dom publiczny.  Do tego qrwidołek nie wydaje rachunków.  Niebywałe. Do tego kamienica jest zabezpieczeniem wielkiego kredytu dla firmy synka p. Banasia na firme ktora....tadam...nie istnieje. 
    Premier dalej nie ujawnia majatku żony, cudownych dzialek kupionych od kogo??? No to łatwo przeciez sprawdzić. 
    Arcybiskup po prostu wpisal sie w panujacy trend. Uczciwości, honoru,sprawiedliwosci. Z Bogiem na ustach rzecz jasna
    Czego tu nie rozumieć...wystarczy posłuchać, jakich mamy uczciwych politykow. Skoro mówią,to mówią. 
  • No tak wcześniej to była krystaliczna uczciwość na grube miliardy ...
    Podziękowali 1Katanna
  • edytowano wrzesień 2019
    Aneczka08 powiedział(a):
    No tak wcześniej to była krystaliczna uczciwość na grube miliardy ...
    Jakie?
    Edit: nie no,chyba nieco przeszacowalas. Te dzialki Morawieckiego premiera to sporo warte ale chyba nie miliardy
  • Argument że wcześniej też kradli jest bez sensu bo przecież miało być inaczej, wreszcie miało zapanować prawo i sprawiedliwość 
  • Jesli w tej kurii naprawdę są tak głupi, by podawać za powod zwolnienia brak męża czy związek pozamałżeńsk pracownicy, to sprawa powinna trafić do sądu pracy. Oczywiście ordo iuris akurat tym przypadkiem dyskryminacji się nie zajmie, ale chętny na pewno się znajdzie. 
  • Izka powiedział(a):
    Argument że wcześniej też kradli jest bez sensu bo przecież miało być inaczej, wreszcie miało zapanować prawo i sprawiedliwość


    Alez
    oczywiście że tak. 

    Wkurza mnie tylko u różnych znajomych zwolenników Po i Kod taka bulwersacja że coś teraz się nie halo wydarzyło. Jakoś się niebulwersowali poprzednimi aferami. 
  • Jeśli tak było, to jest to megaa słabe. Mam nadzieję, że to tylko pomówienia.
  • @Kociara sorry ale przeginasz, fakt są afery i przekręty, ale nie przedłużenie umowy o pracę, 3 osobom przyrównujesz do mafijnych układów.
    Uważaj bo Biblijne " nie sądzicie abyście nie byli sądzeni " w życiu się bardzo sprawdza, i nie dotyczy tylko sądu ostatecznego. 


    Podziękowali 1ewaklara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.