Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tęczowy piątek - końca początek

edytowano październik 2019 w Ogólna
Czy jest jakiś sposób aby zablokować tą homopropagandę w konkretnej szkole? W głosowaniu Rady Rodziców przeszło wpisanie tego badziewia do programu profilaktyczno-wychowawczego. Co teraz. Pogodzić się czy działać dalej - jak? Ordo iuris, kuratorium? 
Dodam że osoby które zgłosiły w Radzie wpisanie tego do programu jednocześnie zgłaszały wykreślenie z programu Dnia Papieskiego. Taka ichniejsza tolerancja szeroko pojęta.
«134567

Komentarz

  • jeśli nie zatrzymamy tego w szkołach od razu, zaraza się rozleje szerzej - ktoś coś? Sprawdzaliście w waszych szkołach? Czasu niewiele - ostatni piątek października.
    Podziękowali 1Isako
  • Najwyraźniej nasi przeciwnicy lepiej odrobili lekcję i dzięki zaangażowaniu w samorząd rodzicielski wprowadzili do życia szkolnego elementy agendy LGBT.

    Co ja bym zrobił? Mamy scenariusz pogadanki Nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu - zaproponuj, abyś w ramach Tęczowego Piątku spotkał się z chętnymi uczniami i porozmawiał z nimi na ten temat. Odwagi! Nikt nie powiedział, że możemy tylko się wycofywać w tej bitwie.
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano październik 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    Najwyraźniej nasi przeciwnicy lepiej odrobili lekcję i dzięki zaangażowaniu w samorząd rodzicielski wprowadzili do życia szkolnego elementy agendy LGBT.

    Co ja bym zrobił? Mamy scenariusz pogadanki Nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu - zaproponuj, abyś w ramach Tęczowego Piątku spotkał się z chętnymi uczniami i porozmawiał z nimi na ten temat. Odwagi! Nikt nie powiedział, że możemy tylko się wycofywać w tej bitwie.
    ja? Jako rodzic? taką lekcję chyba można zaproponować katechecie lub księdzu. No i  oczywiście takie pogadanki są już traktowane w szkole jako homofobia  i język nienawiści. 
    Przy okazji - słuchałem ostatnio rozmowy z Andrzejem Nowakiem i niestety reforma Gowina spowoduje wg. niego jeszcze głębsze stoczenie się uniwersytetów w stronę lewactwa.
    Przyszłość niestety jest różowo-tęczowa.
  • Ty. Ksiądz będzie się bał, że go nazwą pedofilem. A katecheta jest pracownikiem szkoły i woli nie robić sobie kłopotów. Musimy walczyć o nasze dzieci.
    Podziękowali 2Malena Nika76
  • edytowano październik 2019
    Ale jak technicznie to zrobić. Wprawdzie mam - tak się składa - uprawnienia pedagogiczne (studia podyplomowe pedagogiczne) ale jak to przeprowadzić? Mam iśc do dyrekcji i zgłosić że chcę poprowadzić lekcję? Nie zgodzą się. A w Radzie Rodziców jestem już wrogiem numer jeden pani przewodniczącej. W ogóle kuriozalne było wprowadzenie tego wpisu do programu. Po cichu i sprytnie nie do końca jawnie. Stosunkiem głosów 8 do 6 w Radzie Rodziców. 
    Wprowadzono tym samym ostry spór ideologiczny do szkoły. 
  • Ale to wszystkie piątki czy jeden piątek???
  • edytowano październik 2019
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    A tak w ogóle jak maja wyglądać te tęczowe piątki?

    to oczywiste że nie pójdzie jak również rozmawiam z innymi rodzicami

    jak ma wyglądać? zależy jaki scenariusz wybierze "zaangażowany rodzic"
    https://kph.org.pl/teczowypiatek/
    od gazetki ściennej aż do wspólnego zdjęcia uczniów z tęczowymi emblematami.

  • >  Mam iśc do dyrekcji i zgłosić że chcę poprowadzić lekcję?

    Pójdź i powiedz, że w ramach promowania różnorodności chciałbyś przedstawić katolicki punkt widzenia.
    Podziękowali 3Laf2011 kowalka Joannna
  • edytowano październik 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    >  Mam iśc do dyrekcji i zgłosić że chcę poprowadzić lekcję?

    Pójdź i powiedz, że w ramach promowania różnorodności chciałbyś przedstawić katolicki punkt widzenia.

    no to będzie wymagało zgody Rady Rodziców, a dyrekcja jest związana z prezydium i od razu o tym je poinformuje i takie działania zostaną natychmiast zablokowane. Tu nie chodzi o żadną różnorodność. Ma być promowana ideologia lgbt. Żadnych złudzeń panowie. Raczej chodziło mi o to aby zablokować tęczowy piątek a nie żeby przedstawiać naukę kościoła. 
    Po to zgłosiłem się do RR aby blokować takie pomysły albo chociaż wiedzieć o nich wcześniej i informować dzieci i innych rodziców. Szkoda że nie zgłosiło się więcej takich osób - ludzie są bierni i nikt się nie zgłasza do RR. JA na pierwszym zebraniu na pytanie kto jest chętny zgłosiłem się od razu. Zawsze na tych pierwszych zebraniach zapada cisza i jest wyciąganie za uszy kandydatów.  Niestety - ludzie są bierni i takie są efekty.
  • To liceum jest?
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    To liceum jest?
    tak
  • @Prayboy może niekoniecznie zgody całej Rady Rodziców, może wystarczą indywidualne zgody rodziców na uczestnictwo dzieci w takiej prelekcji. Chociażby w ramach lekcji religii dla uczniów, którzy akurat w piątek je mają. Lepiej, żeby część uczniów posłuchała niż nikt. Tak sobie głośno myślę.
  • To dzieciaki i tak już wiedzą co to marsz równości,  niech zbiorą mocną ekipę i zrobią trolling level hard na wszystkich wydarzeniach tego dnia,  rada rodziców sama zrezygnuje z kolejnych akcji. 
    Podziękowali 3Prayboy asiao E.milia
  • edytowano październik 2019
    OlaOdPawla powiedział(a):
    To dzieciaki i tak już wiedzą co to marsz równości,  niech zbiorą mocną ekipę i zrobią trolling level hard na wszystkich wydarzeniach tego dnia,  rada rodziców sama zrezygnuje z kolejnych akcji. 
    w sensie wagary czyli bojkot? poniekąd rozsyłam już informacje do rodziców, pytanie jaki będzie odzew, jak nie przyjdzie 1/4 szkoły to może zauważą, ale przypuszczam że raczej pojedyncze osoby.
  • Jak ja sobie wyobrażam moje liceum te kilkanaście lat temu,  to my byśmy takich prowadzących zjedli i sami by uciekli.  Wiem że inne czasy,  ale jakbyście mieli mocną ekipę to byście ich pokonali ich własną bronią.  Chcą propagować lgbt mówiąc o zrozumieniu i miłości,  wy uważacie,  że pod tym kryje się dewiacja. Pokażcie,  jak bardzo się cieszcie,  że szkoła propaguje dewiacje.
  • edytowano październik 2019
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Jak ja sobie wyobrażam moje liceum te kilkanaście lat temu,  to my byśmy takich prowadzących zjedli i sami by uciekli.  Wiem że inne czasy,  ale jakbyście mieli mocną ekipę to byście ich pokonali ich własną bronią.  Chcą propagować lgbt mówiąc o zrozumieniu i miłości,  wy uważacie,  że pod tym kryje się dewiacja. Pokażcie,  jak bardzo się cieszcie,  że szkoła propaguje dewiacje.
    to trzeba by zrobić w ramach Rady Rodziców - 6 głosów przeciw - 8 za.
    Ale ludzie siedzą cicho - tylko ja piszę maile - reszta głowy w piasek mimo że głosowali przeciw. Będzie jeszcze jedno zebranie przed tym piątkiem - wyjde z tym tematem ponownie - zapytam jak konkretnie ma być obchodzony ten piątek i kto zajmie się dostarczeniem materiałów i jakie to będą materiały.
     Cała sprawa została załatwiona mailowo - bo przewodnicząca bała się dyskusji na argumenty. 

    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Prayboy powiedział(a):
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Jak ja sobie wyobrażam moje liceum te kilkanaście lat temu,  to my byśmy takich prowadzących zjedli i sami by uciekli.  Wiem że inne czasy,  ale jakbyście mieli mocną ekipę to byście ich pokonali ich własną bronią.  Chcą propagować lgbt mówiąc o zrozumieniu i miłości,  wy uważacie,  że pod tym kryje się dewiacja. Pokażcie,  jak bardzo się cieszcie,  że szkoła propaguje dewiacje.
    to trzeba by zrobić w ramach Rady Rodziców - 6 głosów przeciw - 8 za.
    Ale ludzie siedzą cicho - tylko ja piszę maile - reszta głowy w piasek mimo że głosowali przeciw. Będzie jeszcze jedno zebranie przed tym piątkiem - wyjde z tym tematem ponownie - zapytam jak konkretnie ma być obchodzony ten piątek i kto zajmie się dostarczeniem materiałów i jakie to będą materiały.
     Cała sprawa została załatwiona mailowo - bo przewodnicząca bała się dyskusji na argumenty. 

    Nie mam na  myśli  Wy czyli rodzice tylko Wy czyli Wasze dzieciaki :)
    Pawłowi już wyobraźnia ruszyła, jak on by (jako licealista) świętował tęczowy piątek;) Absolutnie byśmy nie bojkotowali, o nie :D:D Na początek trollowanie pogadanek - oczami wyobraźni widzę 17-latków, którzy odkrywają w sobie jakiegoś zoofila czy innego nekrofila. Zdjęcie z emblematami lgbt? Ależ oczywiście, są takie sklepy +18, zaopatrzcie się w emblematy. Jak świętować, to na całego. W końcu jesteśmy tolerancyjni, tak tolerancyjni, że im bokiem wyjdzie.
    Podziękowali 2Prayboy kowalka
  • póki co spróbuję dać to do mediów - jest jeszcze trochę czasu a temat nośny i trwa kampania wyborcza - dyrektorka innego liceum do tej pory narzeka na grillowanie po mojej akcji informacyjnej. Przydałoby się jeszcze poparcie jakiegoś posła, może pani Siarkowska.
    https://naszdziennik.pl/polska-kraj/205461,lekcja-z-agentem.html
  • Dzieci nie dawać do szkoły tego dnia.
  • matuleczka powiedział(a):
    Podejrzewam że nie jest problemem olanie tego przez ucznia, ale ogólna tęczowa atmosfera w piątki (czemu akurat piątki?). Tak jak 1 dzień wiosny, walentynki, Halloween nie ma nic wspólnego z programem a są obecne w szkole. 
    to nie jest każdy piątek ale ostatni piątek października
    chodzi o to że 13 października jest obchodzony zawsze dzień papieski - także w tej szkole. Ma być alternatywne świeckie święto. Tak jak parada równości jest organizowana tydzień przed lub po Bożym Ciele. To szatańskie działanie.
    Nie mówiąc o tym że osoba która ten tęczowy piątek zgłosiła w szkole chciała jednocześnie wykreślić dzień papieski.
    Tolerancja - tak -ale to my lewacy decydujemy wobec kogo tolerancja.
    Na pewno nie wobec chrześcijan.
  • Isako powiedział(a):
    Dzieci nie dawać do szkoły tego dnia.

    Isako powiedział(a):
    Dzieci nie dawać do szkoły tego dnia.

    za mało. Szkoła jest dla dzieci a nie dla lewackiej ideologii. 
  • Tola powiedział(a):
    Ale przecież nawet jak to zorganizują, to nie może to być obowiązkowe? Nie ma tego w podstawie programowej. Uczeń może to olać.
    może ale wiesz jak to jest - tworzenie "przyjaznej atmosfery" itd. Słabsi i mneij asertywni uczniowie nie będą chcieli być narażeni na ostracyzm. Poza tym tak to się zaczyna - tęczowy piątek raz w roku, potem będą (już są) szkoły przyjazna dla lgbt, wspierający nauczyciele itd. A skoro są wspierający nauczyciele to ci którzy nie będą nosić plakietki kim będą? Niewspierającymi. Czyli jakimi? Homofobami. A homofobia będzie karana. Trzeba zatrzymać walec zanim ruszy na dobre. Bądźcie czujni w waszych szkołach.
    Podziękowali 2Rogalikowa Aga85
  • A co na to wszystko Wasze dzieci?
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A co na to wszystko Wasze dzieci?
    córka
    ona jest dobrze uformowana, ale jest cicha i spokojna, nic nie zrobi
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • To o Czackiego chodziło? Mieli TP już rok temu, to bardzo lewicowe liceum.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    To o Czackiego chodziło? Mieli TP już rok temu, to bardzo lewicowe liceum.
    tak. większość liceów w Wawie jest lewicowa.
  • To jest szczególnie, prawie jak Żmichowska. Mój syn chodzi do szkoły za płotem, tam TP nikt nie organizuje, a z Czackiego mają bekę.
    Podziękowali 1Katanna
  • edytowano październik 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    To jest szczególnie, prawie jak Żmichowska. Mój syn chodzi do szkoły za płotem, tam TP nikt nie organizuje, a z Czackiego mają bekę.
    Z tego co widzę lewicowość płynie od dyrekcji, pedagog szkolnej i od większej części Rady Rodziców oraz (mniejszej) części rodziców. Jestem w Radzie Rodziców (zdominowanej przez prawników)  i to jak się odbywają tam głosowania to wiele by mówić. 


  • edytowano październik 2019
    Prayboy powiedział(a):
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Jak ja sobie wyobrażam moje liceum te kilkanaście lat temu,  to my byśmy takich prowadzących zjedli i sami by uciekli.  Wiem że inne czasy,  ale jakbyście mieli mocną ekipę to byście ich pokonali ich własną bronią.  Chcą propagować lgbt mówiąc o zrozumieniu i miłości,  wy uważacie,  że pod tym kryje się dewiacja. Pokażcie,  jak bardzo się cieszcie,  że szkoła propaguje dewiacje.
    to trzeba by zrobić w ramach Rady Rodziców - 6 głosów przeciw - 8 za.
    Ale ludzie siedzą cicho - tylko ja piszę maile - reszta głowy w piasek mimo że głosowali przeciw. Będzie jeszcze jedno zebranie przed tym piątkiem - wyjde z tym tematem ponownie - zapytam jak konkretnie ma być obchodzony ten piątek i kto zajmie się dostarczeniem materiałów i jakie to będą materiały.
     Cała sprawa została załatwiona mailowo - bo przewodnicząca bała się dyskusji na argumenty. 

    Skoro przewodnicząca bała się dyskusji i załatwiła sprawę mailowo to wysłać jej maila z zapytaniem dlaczego obyło się bez dyskusji - zmusić ja by musiała odpowiedzieć na piśmie choćby mailem 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.