Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1246791

Komentarz

  • 1. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie.
    2. Statystykę w USA nabija mniejszość, której  u nas  nie ma.
  • PawelK powiedział(a):
    1. Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie.
    2. Statystykę w USA nabija mniejszość, której  u nas  nie ma.
    ad 1. lepszym na to lekarstwem wydają mi się jednostki obrony terytorialnej.
  • W Szwajcarii prawiek każdy ma broń a statystyki nie pokazują właściwie żadnych ataków z bronią. Mimo że tam hest misz masz kulturowy.
    Podziękowali 2Wandeal Katia
  • Dla mnie kolekcjoner czy sportowiec to jest obchodzenie prawa, jest to prawo idiotyczne.
    Jeżeli chciałbym mieć broń w domu na wszelki wypadek i żeby raz na miesiąc iść potrenować strzelanie, to się legalnie nie da.
    Broń czarnoprochowa to broń ofensywna, nie defensywna, a głównie taka jest oczekiwana.
  • Acha. I dlaczego to jest ważne by Polacy powszechnie mieli broń? Bo leżymy na nizinie. Czy Ruscy, czy Amerykanie Afganistan opanowali tylko z grubsza. Miasta i główne drogi. Żaden żołnierz nie zapuścił się sam w Uliczkę. Dlaczego, bo ilość broni u ludzi jest tak duża, że ryzyko za wielkie.
    Nikt nie napisanie uzbrojonego narodu, nawet jeżeli to jest tylko broń krótka.
  • apolonia powiedział(a):
    Oszołomy bo są przeciw aborcji i propagowania dewiacji? Widać że ludzie są bardzo pogubieni teraz skoro prawo naturalne jest dla nich oszołomstwem...
    Kara śmierci też nie jest oszołomstwem , podobnie jak łatwiejszy dostęp do broni. Są kraje no USA gdzie to funkcjonuje i jest ok.
    Raczej chodzi o to ze maja w swoich szeregach takich Korwinow. Zakaz aborcji to nie jest jakis specjalnie szokujący i nowy pomysł. A kara śmierci to owszem porywanie się nie wiadomo na co skoro Polska jest krajem UE 
  • edytowano październik 2019
    Na fb ostro udostępniana jest post dziewczyny piszącej, że dyrektorka żłobka (prywatnego) poinformowała rodziców że przez PiS i jego program ulgi pitu dla osób poniżej 26roku życia Poznań straci 170mln więc zapewne nie będzie dofinansowania dla prywatnych złobków i wzrośnie czesne z 500zl do 800zl-dziewczyna wzywa oczywiście do głosowania przeciw PiS 
    Kampania trwa... Ciekawa że w Poznaniu takie teksty - przecież tu wiadomo że wygra PO bez względu na wszystko
    Podziękowali 1mysikrolica
  • @monia3 akurat strata wpływu w wymienionej kwocie jest prawdą.  No cóż PiS w Poznaniu przegra to wiadomo, dlatego się dziwie, że niektórzy solodni działacze na rzecz regionu startuja z listy PiS zamiast jako samodzielni.
  • Kwota prawdziwa - tak Mnie zadziwia że w antypisowskim Poznaniu stosują taką taktykę (po co przekonywać any PiSowcow takimi tekstami?) a nie walczą o głosy z Lewicą-to właśnie z Poznania dostała się do europarlamentu dr Spurek z Wiosny(ta co myśląc o prawach kobiet myśli o prawach krów) 


  • Pis ma bardzo pod górkę. Niektórzy Posłowie Pis są prześladowani.

    Na przykład tutaj: Grzegorz Raczek, poseł Pis z Gdańska, zawiadomił właśnie prokuraturę, że jest szantażowany przez prostytutkę, z której usług korzystał.


  • Akurat ten przypadek nie jest najgorszy. Facet się chociaż przyznał.

    https://www.google.pl/amp/s/natemat.pl/amp/286699,wybory-2019-mlodzi-wyborcy-jakie-maja-poglady-i-na-kogo-chca-glosowac

    Zrodlo takie sobie, ale wywiad całkiem ciekawy 


  • Tvn24  debata z udzialem przedstawiciel Pis, lewicy,konfederacji,ko, psl
  • Defensywna w tym sensie, że nie możesz załadować i niech leży na wszelki wypadek. Bo proch zawilgnie z tego co słyszałem.
    O tym braterstwie nie słyszałem.
    Ale hodowla działa. Mam jakiś opór przed posiadaniem broni w domu, mimo że na strzelnicy strzelałem nawet z automatów.
  • W Szwajcarii niejednokrotnie broń stoi oparta o ścianę. Nie trzeba tam mieć szaf pancernych. A pozwolenie na broń w Polsce z automatu działa W Szwajcarii. Jakoś scen mrozacych w żyłach tam nie widać. No niektóre nacje broni oficjalnej nie dostaną ro ręki. Nawet na strzelnicę nie wejdą. Taki tam szowinizm wstrętny;)
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @TecumSeh aktualny obóz rządowy nigdy nie pozwoli obywatelom na posiadanie broni. Zastanów się z jakich powodów.
  • Czyli z tego wynika, że głównym teraz blokerem jest cena. Rozumiem, że z bronią to i 5000 może być mało.
  • edytowano październik 2019
    Izka powiedział(a):
    To juz nie będzie demokracja jak nie będzie wolnych mediów i niezależnych sądów


    Hahahaha 
  • Minister Szyszko nie zyje 
  • @TecumSeh dzięki za ofertę pomocy, mnie niestety powstrzyma koszt :(
  • Bea powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Tvn24  debata z udzialem przedstawiciel Pis, lewicy,konfederacji,ko, psl
    Co poniektórzy olali społeczeństwo...
    A kolejni co poniektorzy olali temat,ktory byl motywem przewodnim poprzednich wyborow-Smoleńsk mianowicie.
    Ktoś wie,czym zajmuje sie teraz ( za chyba calkiem niezle pieniadze) podkomisja smolenska?
    Bo cus cisza w temacie od dawna.
    A wieke rzuconych slow z wiatrem poooszlooo
  • Szyszko podczas rządów platformy wygrał proces z EU w Strasburgu o limity CO2. O przywrócenie ilości, która gwarantowała, że nie musieliśmy kupować. Platforma wyrok olała, przez co w tym roku około 7 miliardów zł na dopłaty do prądu poszło z naszej kasy.
    I najbardziej wkurza, że nikt za to nie siedzi.
  • W kwestii smoleńskiej dzieje się dużo, mam bliską osobę w komisji, można pobrać raport. Generalnie jest wiele prac w trakcie w wielu naukowych ośrodkach na świecie. 
    Stan obecny w skrócie, nie podlega dyskusji,że  była eksplozja w czasie gdy samolot był w locie przed jakimikolwiek brzozami. I wiele innych mniejszych ustaleń przeczących oficjalnej wersji. Nie ma pewności co do przyczyny, badają to.
    Nie mówi się o tym, bo gorszy sort zrobił z tego sprawę taboo,o której się nie mówi.
  • J2017 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Minister Szyszko nie zyje 
    Już wiekowy był....
    No moze i . Za to prezes Kaczynski juz zaczal sugerować publicznie brzydkie rzeczy.

    Pawel a czyvten raport to ujrzy swiatlo dzienne?
    Sorry,ale argument o sorcie to jest smieszny
  • @Kociara, ty to lubisz jątrzyć. Jakie dokładnie brzydkie rzeczy były sugerowane? 
    Podziękowali 2argento Rogalikowa
  • Ze zginął nieprzupadkowo,w tym momencie  i ze majestat smierci nie pozwala o tym teraz szerzej mówić. 
    Można znaleźć wypowiedź w necie
  • edytowano październik 2019
    Toż czytałam.
    "Dzisiaj dzień z jednej strony dobrych wydarzeń, ale było też to wydarzenie wyjątkowe tragiczne, smutne. Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi, odszedł przedwcześnie i odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz - powiedział Kaczyński"
    No i? Gdzie
    prezes Kaczynski juz zaczal sugerować publicznie brzydkie rzeczy
    ?

    Wyjaśnienie też czytałam i dokładnie tak odczytałam jego słowa. Ale można sobie interpretować...

  • edytowano październik 2019
    "To nie był przypadek, że akurat dzis, akurat teraz..." - jak to rozumieć w takim razie?

    I jeszcze to
    "Jeżeli mówiłem, że profesor Jan Szyszko nie zginął przypadkowo, to miałem na myśli przede wszystkim jego ogromne zaangażowanie. Nie był już młody, miał 75 lat, chociaż w formie był, jak się wydawało, bardzo dobrej – wyjaśnił prezes PiS"

    Zginął?
    Przecież to jest jednoznaczne. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Raporty są dostępne, wystarczy pogoglac.
    Zginął to nie to samo co został zabity, jak rozumiem sobie interpretujesz.
  • Po prostu dzień przed śmiercią wszędzie pisali o zmanipulowanej jego wypowiedzi. Jest to chamskie i starszy człowiek może się tym bardzo denerwować. Ja też to czytałam i myślałam co za głupoty gada, że żłobki i przedszkola to pozostałość komunizmu. A jak przytoczyli cała wypowiedź,było jest jasne, że chodziło mu o problemy z przedszkolami i żłobkami. Mimo,że cytat był ścisły, to wykorzystali jego przejęzyczenie. Tym bardziej mógł się tym martwić, że naprawdę tak powiedział i wyjęte z kontekstu było to słabe.
    Podziękowali 3Polly Rogalikowa Elf77
  • PawelK powiedział(a):
    Raporty są dostępne, wystarczy pogoglac.
    Zginął to nie to samo co został zabity, jak rozumiem sobie interpretujesz.
    "Zginął"  w kontekście śmierci oznacza śmierć gwałtowną, nagłą, tragiczną.
    I to nie to samo, co "zmarł/odszedł", choć skutek jest oczywiście taki sam.
    Więc nie sądzę, by było to przypadkiem użyte pojęcie.
    No, chyba że na zasadzie "bynajmniej-przynajmniej" ale doprawdy, podejrzewać prezesa o nieznajomość czy niezrozumienie pojęć, którymi się posługuje to jednak nadużycie
    Podziękowali 1obwarzanek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.