Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

17810121391

Komentarz

  • edytowano październik 2019
    PawelK powiedział(a):
    Chyba tylko PiS generalnie nie atakuje elektoratu przeciwników. [...]
    To taki hehe zarcik prawda?
    Podziękowali 2apolonia Stokrotka
  • Nie. Dasz przykład?
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Ja jestem prawie pewna, że któregoś dnia słyszałam jak wiadomości mówiły o tym wyroku...nie pamiętam w zasadzie co konkretnie ale było info, że mają przeprosić. No fakt te przeprosiny wg. schematu - przeproś Jasia, że powiedziałeś, iż jest głupi.     Przepraszam, że jesteś głupi.... ale co tam było...
  • @Polly, nie wydaje mi się by tak było. Ja głos na Konfederację, mąż na PiS. Nadal się kochamy.  o:) Uczucie nienawiści jest mi obce. 
    Podziękowali 4Polly OlaZ Hope AgaMaria
  • edytowano październik 2019
    Konfederacja wygrała 4 sprawy w trybie wyborczym, nie jedna...
    Nienawiść przeciw policjantom, lekarzom.,nauczycielom. Chyba nie doczytałaś Polly, ja tu broniłam.i nauczycieli i lekarzy przed nienawiscia ziejąca z forum.od matek wielodzietnych...Do Żydów też.nie czuje nienawiści, tylko nie życzę sobie żeby nas okradali. Twój osąd jest bardzo ograniczony, nie zastanawiasz się nad przyczynami stąd.niezrozumienie wielu spraw.
     

    Podziękowali 1Stokrotka
  • Skatarzyna powiedział(a):
    @Polly, nie wydaje mi się by tak było. Ja głos na Konfederację, mąż na PiS. Nadal się kochamy.  o:) Uczucie nienawiści jest mi obce. 
    U nas tak samo! Kochamy się tak samo jak przed wyborami
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • apolonia powiedział(a):
    Konfederacja wygrała 4 sprawy w trybie wyborczym, nie jedna...
    Nienawiść przeciw policjantom, lekarzom.,nauczycielom. Chyba nie doczytałaś Polly, ja tu broniłam.i nauczycieli i lekarzy przed nienawiscia ziejąca z forum.od matek wielodzietnych...Do Żydów też.nie czuje nienawiści, tylko nie życzę sobie żeby nas okradali. Twój osąd jest bardzo ograniczony, nie zastanawiasz się nad przyczynami stąd.niezrozumienie wielu spraw.
     


    Chyba nie doczytałaś, to akurat o mojej teściowej pisałam. A o Żydach i wyborcach Pisu, to poczytaj sobie swoje komentarze jeszcze raz, może jednak coś tam niefajnego dostrzeżesz. Chwilę wcześniej napisałaś Małgorzacie, że jest głupia :/  Można polemizować, ironizować, można mieć ostry język, ale to już jest zwyczajnie przekroczenie granic kultury.
    Ani ja ani mój osąd nie czujemy się ograniczeni :D
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano październik 2019
    @Polly Nie dczuwam nienawiści do PiS, wyborców PiS, nauczycieli, lekarzy i Żydów. Jestem czlonkiem RN. Głosuję na Konfederację.
    Edit żałuję że tak mało narodowców jest w sejmie. Są bardziej zaangażowani społecznie niż Korwinisci. Nie są też jak oni oderwani od rzeczywistości.
    Podziękowali 3OlaZ Skatarzyna Agmar
  • Źle zrozumialas jak zwykle. Małgorzato przy Tobie każdy moze poczuć się osoba inteligentną. Ja nie muszę tego czuc, mam.to udokumentowane.

  • Jeśli tak, jest szansa, że ze ścierania się Pis z Konfederacją może wyjść coś sensownego. Bo jak słyszę i czytam te bluzgi niektórych, to... Szkoda gadać.
  • edytowano październik 2019
    To że ktoś nie chce budowy Judeopolonii to nie jest nienawiść do Żydów. Dopowiadasz rzeczy których nie napisałam.
  • Co do Żydów nie można im mieć za złe że dbają o swoje interesy. Szkoda że Polacy tego nie robią.
    Podziękowali 1Katia
  • Jeśli ich roszczenia są bezzasadne i sprzeczne z prawem to można mieć pretensje, jak najbardziej...
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Pretensjami nie rozgrywa się polityki zagranicznej.
    Podziękowali 1Polly
  • PawelK powiedział(a):
    Nie. Dasz przykład?
    Gorszy sort
    Kanalie,mordercy 
    Piąta kolumna
    Elity do wymiany
    Sam Kryształowy Kryształ raczyl wydac z siebie te obelgi
    I tak dalej
    Podziękowali 2apolonia Stokrotka
  • @kociara ale komentarze raczej dotyczą nie wyborców, co wybieranych... Przynajmniej ja tak zawsze odbierałam
    nie głosuję na PiS, jakby co ;)
    Podziękowali 2Rogalikowa Katia
  • Slow poslanki Pawlowicz nie przytoczę, choc ona bardzo aktywna w sieci,więc znalezc można 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Też jak kiedyś ileś lat temu przeczytałem słowa Prezesa, to język mi się skojarzyl ze stalinowskim: "zapluty karzeł reakcji" - podobna inwencja i fantazja w obrażaniu ludzi 
  • kociara powiedział(a):
    Gorszy sort
    Gorszy sort był użyty w źródłowej wypowiedzi na określenie złodziei i aferzystów. Dziwnym trafem tak zaczęli nazywać się fanatyczni przeciwnicy PiS'u. Nigdy nie doszedłem do tego czy mam to rozumieć jako swego rodzaju coming out czy raczej samokrytykę... W sumie jeśli ktoś lubi utożsamiać się ze złodziejami, to jego sprawa.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Eh ta inteligencja wyborców i ich IQ
    Widzę na forum sami przeciwnicy demokracji, no jakbym Korwina słyszał :D
  • .Polly powiedział(a):
    Zastanawia mnie pewien fakt... U Apolonii jak i w rozmowie z moją teściową (też głosowała na Konfederację, na co dzień jest fajną kobietą) bardzo wyraźnie przebija się nienawiść - do Pis, do wyborców Pis, do Żydów, do nauczycieli, policjantów, lekarzy... I bezpośrednie obrażanie rozmówcy o odmiennych poglądach. Czy oni wszyscy tak mają? Wiem, że to za mała próba, niemniej trąci mi to rasizmem. Może ktoś zauważył to już znacznie wcześniej, ja jednak daję pewien kredyt zaufania RN i wolałabym, żeby moje obawy się nie potwierdziły.
    Moi rodzice z kolei z PiS zrobili sobie religie i zieją nienawiscia do zwolenników innych partii, siostra do domu w okresie kampanii nie chciała przyjeżdżać bo taka presja była więc myślę że pojęcia nienawiści nie warto utożsamiać ze zwolennikami jakiejś partii
  • Malgorzata powiedział(a):

    To a propos podkreślania tu inteligencji wyborców konfitur :p
    Aaaa czyli jak Korwin takich określeń używa, to buc, a jak Ty to już zupełnie co innego :D

    Co do meritum, to sugerowałbym poczekać z komentarzami aż coś zaistnieje i nie sądzić nikogo po doniesieniach prasowych, które to często się okazują zwykłymi klikbajtami.
  • Polecam obejrzeć, tam też jest omówienie pomysłu podziału na dwa koła poselskie.

  • Malgorzata powiedział(a):

    Akurat o inteligencji i IQ to tu pisała apolonia 
    Za klasykiem poszłam :) 

    Ale pisała personalnie, a Ty wykorzystałaś to jako młot na dużą grupę wyborców czyli całkowicie zmieniłaś kontekst. Nie bardzo więc możesz się postem apolonii zasłaniać.
  • Też liczyłem na większą, ale patrzmy na to realnie. Wszelkie media albo milczą na temat prawicy, albo dorabiają jej gębę wyszukując wszystko co może mieć znamiona wpadek. Puszczane w eter są plotki i spekulacje zamiast konkretnych faktów. W takich realiach większość wyborców traktuje Konfederację jak osobliwość nadającą się do zoo czy cyrku. Nawet jak kiedyś spotkała się z taką nazwą czy jakąś wypowiedzią, to najprawdopodobniej nadawało się to tylko do serwisu plotkarskiego. Wejście nawet z 6% do sejmu, to przełamanie tabu. Pokazanie prawdziwej prawicy w pełnym świetle. Oczywiście nadal zamiast meritum wypowiedzi ważniejsze będzie w mediach jaką muchę Korwin założył czy na kogo krzywo popatrzył, ale coraz więcej osób będzie miało dostęp do istotnych wypowiedzi. Jeżeli chłopaki nie zmarnują tych czterech lat, to w następnych wyborach powinni już powalczyć o wynik dwucyfrowy. Upadnie mit PiS'u jako prawicy i pojawi się spory elektorat do zagospodarowania. Te cztery lata, to będzie też walka z lewicą o najmłodszych wyborców. Jak mówił bodajże Winnicki, kampania wyborcza się nie skończyła, a wręcz przeciwnie dopiero zaczęła. Efekty będą za 4 lata. Albo urośnie nam nowa licząca się siła która zacznie zmieniać Polskę, albo wyjdzie "to co zawsze" i zatriumfuje lewica, bo reszta straci zainteresowanie czymś co nie ma żadnych perspektyw.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Konfederacja nie kojarzy się z oszołomstwem wyłącznie z powodu Korwina.
  • edytowano październik 2019
    Dokładnie. Czeka nas mnóstwo pracy. A na tych co weszli do sejmu ciąży duża odpowiedzialność. Bo mogą wiele spascić ale wiele dobrego zrobić.  Mnie szkoda że Menzen nie wszedł ostatecznie. Wolałabym jego niż JKM. Jest mniej nieobliczalny.  Niemniej cieszy mnie bo jesli jest poseł Winnicki i Bosak to znowu będzie Narodowy Kongres Kobiet ale już w innym wymiarze. 

  • No właśnie nie oni zadbali, ale same media zwietrzyły temat. Winnicki skarżył się że nie ma chwili na przeczytanie wiadomości, bo telefony od różnych dziennikarzy bez przerwy dzwonią. A że poziom dziennikarstwa u nas raczej pudelkowy, to i przytup się zrobił.
  • Janda porownala wyborcow PIS do prostytutek ... to jakas taktyka? mysla ze obrazajac ludzi przekonaja ich do siebie czy jak ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.