Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1309310312314315370

Komentarz

  • Moja najstarsza bardzo długo na wszelkie bóle dostawała wit. c.
  • Do kogo udać się z niegojaca się raną? Parę lat temu mąż kładł podłogę, troche kleju dostało mu się pod paznokieć na dłoni, i od tego czasu regularnie mu tam pęka skóra,gleboko. Nawilżanie itd. nie pomaga
  • Dermatolog chyba...
  • Ja już myślałam o chirurgu :D z pepkiem paprzacym się do chirurga, to może tu też??? 
  • O chirugu bym pomyślała, jeśli rana się paprze, ale takie długo trwające zmiany to już nie wiem, mój mąż miał taki palec, ciągle popękany, ale nie było konkretnego powodu. Dermatolog leczył, jest dobrze już bardzo rzadko się odzywa. Dziwnie, bo uczulenie wychodziło na jednym palcu...
    Podziękowali 1malagala
  • Zdecydowanie polecam chirurga. Bez zwłoki.
    Podziękowali 1malagala
  • Lekarzowi trzeba pokazać. Ale swoją drogą upewnić się czy pękająca skóra nie jest skutkiem niedoboru cynku. To dość typowy objaw i łatwo się goi już wkrótce przy suplementacji. Ale jeśli problem kilkuletni to pewnie nie taka banalna przyczyna.
    Podziękowali 1malagala
  • Zuzapola powiedział(a):
    O chirugu bym pomyślała, jeśli rana się paprze, ale takie długo trwające zmiany to już nie wiem, mój mąż miał taki palec, ciągle popękany, ale nie było konkretnego powodu. Dermatolog leczył, jest dobrze już bardzo rzadko się odzywa. Dziwnie, bo uczulenie wychodziło na jednym palcu...
    @Zuzapola a pamietasz moze czym maz ten palec wyleczyl? Moja mama ma cos takiego, zaden lekarz nie wie co to i czym leczyc. Ciagle jakies nowe smarowidla, ale poprawy nie widze.
  • Kurna szkarlatyna owsiki oskrzela.. jonatan jakoś zrobił sobie krzywde. Boli go pięta , jęczy ze boli mimo ze minęło już pół godziny.. nie wiem czy wywalać męża na sor czy co.. chodzi ale nawet czekolady ani banana nie chciał a to niebywałe. On nie ma szkarlatyny owsików raczej tez nie 
  • Test Eliza na borelioze zrobiłam, IGg ujemne a igm dodatnie wyszlo . Czy dobrze odczytuje - to świadczy o świeżym zakażeniu?
  • Hop hop czy ktoś tu jest?
  • Wytwarzane przez zakażony organizm przeciwciała zalicza się do dwóch klas. Przeciwciała IgM pojawiają się też dopiero po 6-8 tygodniach od ukłucia. Ich obecność świadczy o świeżym zakażeniu. Po około 3-4 miesiącach przeciwciała IgM zanikają, choć obecnie w pracach naukowych coraz częściej pojawiają się informacje, że mogą one przetrwać nawet 2-3 lata.

    Przeciwciała IgG pojawiają się później. Ich wysoki poziom utrzymuje się przez lata. Zatem wysoki wynik boreliozy IgG świadczy o starym zakażeniu.


  • Moja córka miała dodatnie IgM i potem robilismy dodatkowe, szczegółowe badania.
  •  Ja miałam właśnie kleszcza na koniec sierpnia, więc wychodzi ponad osiem tygodni. To wyniki by się zgadzało jeśli jestem zarażona. Ty robiłaś z tym testem potem  Western blot?
  • Tak, córka miała w szpitalu bo miała neuroboreliozę.
    Podziękowali 1annabe
  • Pieciolatek od dwóch dni skarży się na ból gardła, ale nie jakoś znacznie. Dziś  zauważyłam, że pojawiły mu się delikatne grudki, te najgłębiej gardła wyglaja na ropne. Dodatkowo na tulowiu pojawiła się drobna czerwona wysypka. Poza tym innych objawów brak, a syn zacjowuje się jak w pełni zdrowe dziecko. Czy wysypka i to gardło to jakoś można połączyć jako objaw czegoś konkretnego? Nie wiem czy iść jutro do lekarza, ze względu na długi weekend potem może być ciężko. 
  • ewap powiedział(a):
    Pieciolatek od dwóch dni skarży się na ból gardła, ale nie jakoś znacznie. Dziś  zauważyłam, że pojawiły mu się delikatne grudki, te najgłębiej gardła wyglaja na ropne. Dodatkowo na tulowiu pojawiła się drobna czerwona wysypka. Poza tym innych objawów brak, a syn zacjowuje się jak w pełni zdrowe dziecko. Czy wysypka i to gardło to jakoś można połączyć jako objaw czegoś konkretnego? Nie wiem czy iść jutro do lekarza, ze względu na długi weekend potem może być ciężko. 
    U nas tak wyglądała szkarlatyna, na drugi dzień od wysypki pojawiła się gorączka. Zobacz jeszcze jak wygląda język.
  • Franio, 10 msc, od około tygodnia charczy tak jakby miał katar. Zaczęło się od infekcji starszych, on sam kichał prze jeden dzień, maksymalna temperatura 37,4, z nosa nie lało się wcale, tylko to kichanie. Charczenie utrzymuje się, tzn. nie cały czas, ale kilka razy na dzień, w nocy powiedziałabym, że jest lepiej, co chyba dziwne, bo jednak te 10 godzin leży. Coś jakby chrapanie, ale takie głębiej, nie w nosie, tylko jakby "dalej". Próbowałam odciągać i to ssakiem, więc mocniej ssie niż katarek i żadna wydzielina nie wyłazi. Dzwoniłam do koleżanki pediatry, powiedziała, żeby dawać Nasivin Baby i tyle. Nie pomogło. Co myślicie?
    Samopoczucie dobre, dziecko zdrowe, bawi się normalnie, nie płacze, nie ma wysiłku przy oddychaniu, tylko coś tam chrupnie z tyłu co jakiś czas.
  • @Polly moj syn mial takie furczenia od ok 7-8 miesiaca do ok 1,5 roku. Przeszlo, ale co jakis czas niestety schodzilo w oskrzela i nawet raz w pluca. Latalam czesto osluchiwac, jak sie zaczynalo zle to inhalacje robilam. Przeszlo z wiekiem.
    Podziękowali 1Polly
  • Będę jeszcze dzwonić do koleżanki i zapytam czy mam czekać czy go przywieźć, żeby osłuchała.
  • Co to moze być jak jest wrażenie że palec u nogi się skręca i bardzo boli? Stawy?
  • Podagra?
    Podziękowali 1asiao
  • Moja 8latka wczoraj zgłosiła taka dolegliwość 
    Ona jest mocno panikujaca i płakała że jej się palec wygiął .u nogi.
    To możliwe żeby miała to 8latka?
  • No właśnie nie kontuzja bo ona siedziała przy biurku i nagle ja zaczął bardzo boleć palec 
    Ja codziennie coś boli ..kolano, łydka, rączka ..plecy..Z ogólnych badań nie wyszły żadne nieprawidłowości 
    Jej na pewno coś dolega ale nie wiem co a dodatkowo to histeryzujące w dziecko, więc nie wiadomo na co u niej reagować 
    W tym mcu idziemy na jeden dzień do szpitala robić badania alergiczne ..ech
  • @asiao moze po prostu skurcz ja złapał. wtedy bardzo boli i wygina palec.

    A to nie takie dziecko co lubi być w centrum i lubi się leczyć. Nasz syn prawie wył, że boli go łokieć, bo się dzień wcześniej uderzył, uczyć się nie mógł , służyć do Mszy nie chciał, już zaczęłam szukać wizyt u ortopedy ... aż zobaczyłam jak czyta przy stole całym ciałem oparty na tym łokciu, wczoraj poszedł też na judo i nic nie zgłaszał ;-)
    Podziękowali 1asiao
  • i nieodmiennie polecam dr K na takie sprawy:-)
  • asiao powiedział(a):
    No właśnie nie kontuzja bo ona siedziała przy biurku i nagle ja zaczął bardzo boleć palec 
    Ja codziennie coś boli ..kolano, łydka, rączka ..plecy..Z ogólnych badań nie wyszły żadne nieprawidłowości 
    Jej na pewno coś dolega ale nie wiem co a dodatkowo to histeryzujące w dziecko, więc nie wiadomo na co u niej reagować 
    W tym mcu idziemy na jeden dzień do szpitala robić badania alergiczne ..ech
    Zbadalabym poziom Wit.D. U nas wyszedł 25 :'(
    I też różne bóle.
    Podziękowali 1asiao
  • @polly przy takich furczenuach fajnie pomagają nebulizacje z soli fizjologiczne. Jestem fanką, wiele razy naszym dzieciom pomogło.
    Podziękowali 1Polly
  • Wczoraj już jakby lepiej, oby.
  • Czy ktoś wie jak szybko rośnie i spada IgE całkowite?
    Córce lat 9 wyszło ponad 2600 przy normie do 200. :(

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.