Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Bo małpa choruje w naszym klimacie? Bo jest bardziej inteligentna i bardziej cierpi, kiedy jest w złych warunkach? Ja jestem przeciwnikiem trzymania w domu nawet królików. Myślę, że się męczą, nie mogą żyć zgodnie ze swoim instynktem . Tylko psy, koty są dobrze przystosowane do życia w domu z człowiekiem.  A małpy, papugi żyją świetnie z ludźmi, ale w Afryce, w gorącym klimacie. U nas mają kiepsko i z jedzeniem i temperaturą.
  • Ale właśnie w naszym klimacie trudno tropikalnym zwierzętom zapewnić dobre warunki.
  • Z artykułu wynika, że trudno taką małpkę wychować i że ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Wyobrażam sobie, że przez pierwsze dwa lata jak małpka jest młoda i uległa, nie ma problemu, a potem nagle ona staje się zbuntowanym nastolatkiem i ludzie nie radzą sobie z nią, denerwują się na nią i możliwe, że zaczynają źle traktować :(
  • @Joannna właśnie miałam o tym pisać, małpka nie dość, że musi być non stop z opiekunem, bo inaczej cierpi, to ciężko przechodzi dojrzewanie. Kto wytrzyma gryzienie, niszczenie mebli, ubrań, wszystkiego zresztą co się da zniszczyć. I to nie trwa kilka tygodni, tylko parę lat. Z maskotki staje się diablątkiem, nie ze swojej winy, tylko z dojrzewania.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Jak się znudzi :(
  • Do tego małpy często są nosicielami różnych chorób, które łatwo ze względu na podobieństwo miedzygatunkowe przenoszą się na człowieka.
  • W poznańskim ZOO jest już ileś małpek, które znudziły się ludziom - dopóki małe to słodkie Jak wchodzą w "nastoletni czas" to właściciele zdziwieni co się dzieje i nie dają sobie rady - takie informacje z ZOO
    Też jestem przeciwna takiemu braniu małpek do domu -ludzie nieświadomi co to oznacza To zwierzę powinno przebywać w swoim klimacie w swoim środowisku 
    Podziękowali 2joanna_1991 Zuzapola
  • To jest ogolnie dramat,co się podziało przez ostatnie lata w kwestii zwierząt egzotycznych. 
    Buta ludzka jest dramatyczna.

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Mój mąż zna jedną rodzinę, ktora posiada małpkę na stanie. Opowiadali że ich małpa chodzi w domu w pampersie, specjalnie szytym i kupionym w jedynym sklepie w Polsce i  jest chyba w województwie jeden weterynarz ktory zna sie na tych zwierzętach. 
    Dla mnie to jakaś abstrakcja.  :/
  • edytowano listopad 2019
    No tak 
    był bum na husky

    husky przy małpach to pikuś

    jak zwykle chore to wszystko, ale wiecie małpka jakby tańsza i głupsza od dziecka, nie pyskuje itd

    edit
    małpka wychodzi koło 4 tyś., lepiej małego kangura jak już, tańszy :(((
    jak dla mnie kosmos! czego to ludzie nie wymyślą:(
    Podziękowali 1Barbasia
  • Psy bez podszerstka niestety marzną przy niskich temperaturach. Te w pampersach to generalnie w przypadku chorób powodujących nietrzymanie moczu lub kału, ew. niektórzy zakładają "majtki" niekastrowanym suczkom w czasie cieczki, jeżeli ta na bieżąco się nie wylizuje. Nie wykluczam, że są świry, którym się nie chce wyprowadzać psa lub przegrzewają go w ubranku bo "fajnie wygląda".

    Generalnie uważam, że im mniej dany gatunek ma wspólnego z człowiekiem, tym lepiej na tym wychodzi. Niestety.
  • Taaa jeszcze małpy w domu brakuje 
    Jak już to wolałbym tygrysa ...
    Podziękowali 1Karolinka
  • Malgorzata powiedział(a):
    Myślałam, po tytule, że Ktoś biznes otworzył ale PiS zabrał wszystko w podatkach .
    I od małp wyzywa Mateusza  :p
    Bo Mateusz to wredna małpa, banksterska małpa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.