Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Konfederacja stawia Episkopat pod ścianą w temacie aborcji

Aborcyjny pistolet przystawiony do głowy biskupów http://a.msn.com/r/2/BBWK6VZ?a=1&m=PL-PL
Podziękowali 1zbyszek
«13

Komentarz

  • Cieszę się, że to przewidziałem i nie głosowałem na PiS. Dzisiaj pluł bym sobie w brodę ze złości.
    Podziękowali 3Pola apolonia Coralgol
  • edytowano listopad 2019

    7my
    999486
    Margrave

    16 min temu#191

    Przemko pisze: 12:04 PM - dzisiaj
    Sejmowa komisja ds. rodziny oddana Biejat, tej od żeńskich końcówek. Komisje mają jakiś realny wpływ na proces legislacyjny?
    w każdej komisji i w prezydium komisji  zawsze większość ma PIS. Przewodnicząca ma wpływ taktyczny polegający na takim czy innym prowadzeniu obrad, może coś opóźnić, przeprowadzić głosowanie w mało dogodnym momencie, może robić trochę dymu, nic co byłoby istotne i ostateczne, jest parytet podziału tych stołków między kluby poselskie i raczej nie ma żadnej wyższej konieczności łamania tych zasad.

    Generalnie ta Pani dostanie gabinet do dyspozycji i tyle to jest istotne,

    czy ktoś z nas pamięta które komisje miała opozycja w kadencji 2015-2019 ? no właśnie.
    czy są w tym jakieś inne cele? ktoś napisał (@Budyń78 ?) że chodzi o prowokowanie sporów ideologicznych co PIS uważa dla siebie za korzystne,
    wg. mnie coś musieli dać i dali to co uważali za najmniej istotne.

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/refluxye-jednorazowe-chwilowe-a-bie-ce-t8630-s180.html#p152621

    pogrubienie moje

  • poza tym, lewica jest wygodniejsza dla PiS - nie walczą o tych samych wyborców
  • przyszły rok to rok podwyżek prądu, spowolnienia gospodarczego i wzrostu inflacji. Tematy światopoglądowe (czytaj sejmowa bijatyka pomiędzy lewicą i Konfederacją) będzie bardzo rządzącym na rękę.
    Podziękowali 2apolonia Rogalikowa
  • Konfederacja nie da się rozegrać PiSowi. Będzie tylko pokazywać jak bardzo lewicowe faktycznie jest PiS dzięki czemu nie dotrwa nawet do końca kadencji. PiS nie dotrwa, ofkors.

  • edytowano listopad 2019
    Konfederacja będzie akcentować, zresztą już to robi, że jest "banda czworga" i nie ma realnej prawicy. PiS wpisał się bardzo dobrze w tą narrację.

    Zobaczymy jak zareaguje społeczeństwo, gdy Konfederacja zacznie mówić, Są podwyżki bo PiS nie reformuje kraju, nie broni życia oszukał swoich katolickich wyborców. Wydaje się, że będą spychać PiS na lewo. Dla niektórych wyborców PO, PiS będzie nie do zaakceptowania. Trochę to wygląda że PiS wchodzi w kleszcze.
    Przypominam, że jest jeszcze sprawa żydowskich urojeń, gdzie tylko Konfederacja mówi że to problem.

    Konfederacja może okazać się trudnym przeciwnikiem dla PiSu. Widać w Konfederacji wielu młodych a jednocześnie świadomych polityków. Przynajmniej na razie robią wrażenie bardzo zdecydowanych i nie przekupnych. Obym się nie mylił. Pamiętamy co zrobił "koński łeb".
  • A jak Konfederacja już zwycięży PiS, to wybory wygra Platforma. I o to chodzi.
  • Platforma lub coś podobnego i tak wygra. Kwestia czasu. Natury demokracji nie oszukasz.
    Podziękowali 2asiao apolonia
  • Chciałbym żeby w Polsce rządził ktoś komu zależy na Polsce, a nie stronnictwa wysługujące się USA czy Żydom, Niemcom albo Rosji. Dzisiaj można nawet wprost podać nazwy partii.
    PiS - Żydzi USA
    PO - Niemcy
    SLD - Rosja

    więc co pozostało ?
    Konfederacja ONR, Narodowcy, może Korwiniści no i patrioci z PiS.
    Wpadniemy w kolejną zależność tym razem może okazać się nie możliwa do obalenia przez najbliższe 100 lat.

    Może lepiej układać się z Rosją czy słabnącymi Niemcami ?
  • To celowe poniżanie i zabieranie władzy.
  • Wicemarszałek przysługuje klubowi, a nie kołu poselskiemu. To wynika z regulaminu sejmu.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Wicemarszałek przysługuje klubowi, a nie kołu poselskiemu. To wynika z regulaminu sejmu.
    Jednakowoż wicemarszalkami bywali i poslowie z PSL i np od Palikota które to pertie nie miały wówczas klubów.
  • Oprócz prawa jest dobry obyczaj.
  • Ale jest Prawo i Sprawiedliwość
  • @Odrobinka

    W których wyborach PSL miał poniżej 15 posłów i nie mógł założyć klubu? Według tej tabelki nie było takiego przypadku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Stronnictwo_Ludowe#Wybory_parlamentarne

    Podobnie jest z Ruchem Palikota: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Palikota#Pos%C5%82owie_VII_kadencji
  • edytowano listopad 2019
    Poslanka lewicy Magdalena Biejat  głosami PiSu została przewodnicząca komisje da rodziny i polityki społecznej. Owa pani jest za aborcja do 12 tc na życzenie. Co Wy na to wyborcy PiSu?
  • Mam nadzieję że wyborcy PiSu są zdziwieni, ale mogę się mylić.
  • edytowano listopad 2019
    Widzę po komentarzach na Facebooku że wyborcy PiSu są zdziwieni. Dlatego pytam forumowych ale chyba nie doczekam się odpowiedzi.
  • Jeśli się pomyliłam to przepraszam.
  • Jestem rozczarowana i wkurzona. Choć nie wiem czy była jakąkolwiek inną realną alternatywa wobec PiS.
  • edytowano listopad 2019
    PiS mógł zagłosować na Brauna. To wybór PiSu że lewica zyskuje...
  • Np Wanda Nowicka pozostała  wicemarszalkiem mimo że palikociarnia się rozeszła a ona nie była związana z żadnym klubem
  • A jakiego mamy fajnego ministra finansów. 
  • Bliźniak Vincentego Rostowskiego
    Podziękowali 1apolonia
  • Słusznie, walcie dalej w PiS, na pewno dojdzie dzięki temu do władzy Konfederacja, która ma 11 posłów.

    Otóż nie, dojdzie do władzy Platforma razem z Lewicą. I to nie na poziomie przewodniczących komisji, których rozdziela się na zasadzie grzeczności i którzy nie mają nic do powiedzenia, jeżeli są z opozycji. Nie, oni będą ministrami i wprowadzą wszystkie swoje idee do polityki państwa. Na to pracujecie.
    Podziękowali 4Polly Zuzapola M_Monia manatta
  • > Wanda Nowicka pozostała  wicemarszalkiem mimo że palikociarnia się rozeszła

    Bo taka była wola Platformy, która miała większość w sejmie.
  • Kaczyński był zawsze człowiekiem centrum. Nie wiem skąd się ludziom bierze poczucie, że jest patriotą. Jeśli już, to umiarkowanym patriotą i nie znosi partii narodowych katolickich.
    Podziękowali 3Odrobinka Subiektywna asiao
  • Ja nie widzę większej różnicy między PiS a PO. Nie moja bajka obie te partie. To samo z SLD. Jestem coraz większym przeciwnikiem demokracji i uważam że to nie jest dobre żeby wszyscy jak leci mieli prawa wyborcze bo głosują i nie wiedzą na co. Wybierają partie takie jak PO SLD i PiS bez pojęcia co sobą reprezentują. Nie podoba mi się minister finansów który nie mówi po polsku i chce wprowadzać wyłącznie pieniądz wirtualny. Nie podobalo mi się tak samo posiadanie dwóch obywatelstw jak w przypadku Rostowskiego i Sikorskiego. To powinno wykluczać z biernej polityki.
    Nie widzę żeby Konfederacja uderzała w PiS jakoś szczególnie. We wszystkie partie bandy czworga uderza. A w PiS obnaża ich hipokryzję.
    Podziękowali 1apolonia
  • Komuch czartzasty wicemarszałkiem i to głosami PiS, wychodzi na wierz powoli to co niektorzy wiedzieli od dawna: PiS to komuniści

    Podziękowali 1apolonia
  • W poniedziałek byłaś na Marszu Niepodległości z rodziną. Gdyby nie rządy PiS, to byś wróciła z oczami spuchniętymi od gazu łzawiącego, a Twój mąż możliwe, że by spędził noc w areszcie. Rozumiem, że nie widzisz różnicy, że wszyscy już zapomnieli, co było cztery lata temu i dawniej. Na przykład o tym, jak minister MSWiA Grzegorz Schetyna zarządził akcję "Widelec", w ramach której kibicom kazano rozbierać się do naga i robić przysiady przed szpalerem policji. Albo jak prezydent Komorowski świętował Niepodległość orłem z czekolady razem ze swoim serdecznym przyjacielem Palikotem, który wprowadził Biedronia do sejmu. Powrót tych ludzi do władzy to jedyna alternatywa dla rządów PiS.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.