Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Perfumy,pachnidła i inne...

No to wedle życzenia  :) 
Podziękowali 1Rejczel
«13

Komentarz

  • Moją ukochaną perfumą jest "5th avenue" Elizabeth Arden. To jestem cała ja :)
  • Moje zapachowe upodobania bardzo sie przez lata zmieniły. 
    Od lekkich,świeżych  do cięższych, aromatycznych i kwiatowo owocowych. 
    Oczywiscie zależy to też od pory roku.

    Szukam zapachow niebanalnych,wielowymiarowych,unikam tych najbardziej popularnych, choc wiele z nich podoba mi się. 
    Przez lata moim ukochanym byla 212 Carolina Herrera. 
    Teraz nie mam ulubionego zapachu,mam grupy kilkunastu zapachow ulubionych, niemal codziennie inny. 
    Mam natomiast kilka stałych, po które zawsze sięgnę, jesli nie mam innego pomysłu, należą do nich: The one D&G, shiseido ZEN ( tym mnie nasza Mikusia zarazila), Manifesto YSL, Black Opium i Opium Floral Shock ( te akurat są bardzo popularne), Perra Granita Guerlaine,  Montale  Deep Purple(niszowka).
    Aktualnie testuje trochę niszowek -wspomniany Montale,Zadig&Voltaire ,Roberto Cavalli. 
    Lubiewam ale uzywam sporadycznie niektore Coco Chanel,Addict Diora ( ale ten sprzed reformulacji),.
    Lubię killera Maroussia Slavy Zajceva,ale bardzo,bardzo rzadko uzywam z uwagi na otoczenie.

    Nie znoszę!!!! Womanity Muglera.  Nawet na.kims,nawet ulotnego wspomnienia po nim. Oraz Aury tez Muglera. 
    Chanel no5 tez mi nie bardzo pasuje.

    Jest wiele jeszcze tych,co lubie i mam,ale w tej chwili nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć.  A do szafy nie chce mi się iść. 
  • Wow jaki spis! :) Ktos tu kocha perfumy!
  • edytowano listopad 2019
    O rany,bardzobardzo.
    A to i tak tylko maly wycinek ;)

    Lubię tez Tom Ford Velvet Orchid i ciagle odkrywam go na nowo

    @Rejczel a probowalas innych czy tak z rozpędu zostalas przy tej piąteczce?
  • edytowano listopad 2019

    Moje ukochane. Jedyne, niepowtarzalne...
    Probiwałam wielu innych, ale żadne mi nie podchodzą tak ja te. Nawet jak inne na początku mi sie niby podobają to i tak wracam do tych. Te kocham. Od wielu wielu już lat.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Rejczel powiedział(a):
    Moją ukochaną perfumą jest "5th avenue" Elizabeth Arden. To jestem cała ja :)
     <3 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Z Zadig&voltaire miałam taki biały, fajny był! 
    Ale tez nie lubie tych popularnych, lubie cięższe, orientalne, ale nie duszące.
    Niektore firmy wypuszczają serie perfum tylko na bliski wschód (np. Givenchy). Wąchałem cos kiedys w Dubaju, spodobało mi sie i chciałam kupić już u nas, no i klapa, niedostępne...!
  • A ja ,,Mania'' Armaniego i ,,Noa'' Cacharel. Ostatnio ,,Basier Fou''  Cartier.
  • Masz jak moja przyjaciółka  @Malgorzata32 ; - ona tylko Sunflowers i Sunflowers. Choc zdarza jej sie czasami uzyc czegos,to i tak wraca do swoich.  Dostala kiedys od swego malo kumatego w tych sprawach szefa perfumy ( perfumy perfumy,nie wode perfumowana), ku mojej rozpaczy wlasnie Chanel no5.... a kolejnego roku to samo,tylko noir... 
    Wtedy pierwszy raz mialam do czynienia z prawdziwymi perfumami perfumami 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • beatak powiedział(a):
    A ja ,,Mania'' Armaniego i ,,Noa'' Cacharel. Ostatnio ,,Basier Fou''  Cartier.
    Noa to byl jeden z moich pierwszych...
    Podziękowali 1madzikg
  • Niech któraś powącha Tiffany intense i wyda wyrok, please. 
  • edytowano listopad 2019
    Ja od lat Coco Chanel Mademoiselle, Dolce & Gabbana Light Blue...
    Od kilku lat CK Euphoria. :love:
    Też zaczynałam od Noa Cacharel.
  • @Malgorzata a znasz  Womanity Muglera? Ciekawa jestem Twojej opinii.
    Muglera albo sie kocha albo nienawidzi. 
    I ciekawa jestem jak ( by ) Ci sie spodobal Alien Essence Absolue
  • Maciejka powiedział(a):
    Niech któraś powącha Tiffany intense i wyda wyrok, please. 
    Nie znam tego,nawet nie wiem,gdzie u nas moze byc. 
    Z opisu nut chybaby mi sie podobal
  • madzikg powiedział(a):
    Ja od lat Coco Chanel Mademoiselle, Dolce & Gabbana Light Blue...
    Od kilku lat CK Euphoria. :love:
    Też zaczynałam od Noa Cacharel.
    Mam teraz Euphoria Amber Gold.
    Niby to cos innego od klasyka,ale dla mnie po rozwinięciu nadal euphoria
  • @kociara, ja zawsze miałam tą klasyczną wodę perfumowaną i raz zza oceanu tą wersję edp z drobinkami. Tej drugiej już nigdy nie udało mi się kupić, a szkoda...
  • Euphoria jest boska, rasowa, bardzo lubie jej charakterystyczny zapach, wyroznia z tłumu, ooo tak.
    Na codzien mam takie swoje ever greeny: lekki, niezobowiazujacy a jednak z klasą - Cool Water Davidoffa, lekko orientalny ale i swiezy Glam Rouge Naomi Campbel lub pudrowy Naomi Campbel.
    Dwa kolejne wcielenia od Elizabeth Arden: Sunflowers i Green Tea - obydwie jak nalezy- w duzych flachach. 
    Na wieczor mam bardzo fajne perfumy od @Aniuszka Ives Roche So Elixir :)
    Z takich fajnych rzeczy ktore mam obecnie to jeszcze Versace Woman( na poczatku nie moglam sie przekonac do nich i odlalam mamie jedna trzecia butelki :) ) ale potem sie przekonalam i stwierdzam, ze sa przyjemne. W koncu kolekcja Lancôme, dostalam od meza: La Vie E Bell, Trésor, Trésor In Love, Miracle i Hypnôse - wszystkie przewspaniałe! La Vie jest bosssskie, na drugim miejscu u mnie Hypnôse, na trzecim chyba Miracle.
  • edytowano listopad 2019
    Guerlain. Tylko ta firma. 
    Champs Elysees- to moja druga skóra.

    Choc lubie tez inne tej firmy - maz wybiera i zawsze trafia z zapachem. 
    Shalimar. Aqua allegoria.
    One sie nie zużywają, mam je wiele lat. Teraz moje dziewczynki podchodza do szafki z pachnidlami i pytaja, co to. Uwielbiam takie babskie wieczory z nimi. 

    Na wieczór Amouage - od męża z okazji narodzin ktoregos dziecka. Nic nie ubywa.

    Nie nadużywam zapachów. Szczególnie gdy karmię. Ale gdy wychodze z mężem lubię delikatnie pachnieć. Tyle.

  • Długo chodziłam z Mademoiselle de Chanel. Ale gdy poczułam że coraz więcej pań i panien chodzi w tą mademoiselle, zrezygnowałam.
    Nie lubię gdy ktoś nosi mój perfum.

    Wolę takie lekkie perfumy choć nie gardziłam Flowerbomb by Victor &Rolf.

    Eau d'Issey był przez chwilę Po czym dłuuugo Burberry London (z nutką poziomkową)

    Przeszłąm od lat na perfumy Hermès cała kolekcja ogrodów: Jardins sur les toits, jardins sur le Nil, Jardins après la mousson, itp
    https://www.beautysuccess.fr/hermes/femme/collection-parfums-jardins

    Nos Hermes'a Jean-Claude Ellena stworzył tą niesamowitą kolekcję.

    Polecam !


    Dla taty : Farenheit de Dior <3
    Dla męża: Terre de Hermès <3

    A teraz, od dwóch lat przeszłam na perfumy "patriotyczne" oraz eko oraz fairtrade

    https://parfumterredefrance.fr

    Produkowane od A do Ż we Fr. A część beneficjum jest oddany dla rolników w trudności, dla naszych żołnierzy, itp...
  • Jak Was czytam, to po raz kolejny dochodzę do wniosku, że się pięknie różnimy ;)

    Połowy z tego, co piszecie nigdy nie wąchałam. Jedno, co wiem, to że "5" mi nie podchodzi, dla mnie jest nudna. I że Tresora nie cierpię, bo mi się kojarzy z jedną babą, z którą pracowałam a która się tym zlewała do tego stopnia, że już nie czułam zapachu perfum, tylko... denaturat ;)
    I tak jest do dziś. Powąchałam kiedyś testowo i dalej mnie odrzuca. A to z 30 lat minęło ;)

    Moich ulubionych już nie produkują: cacharel sweet i  Acqua di Gio Armaniego.

    Teraz używam Diamonds Armaniego i Acqua di Gioia. 
    I na co dzień Today Avonu. Zaskakująco dobre :)
    Mam też 5th Avenue, ale rzadko używam, bo nie lubię. Dostalam, nietrafiony prezent. Jakieś takie biurowe...
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Lubię wszystkie odmiany Kenzo i w ogóle dalekowschodnie ale to bardziej na ciepłą część roku. Mam też Burberry i Chanel (różne). Jesienią pachnę Boss Woman a zimą Romą Laury Biagiotti.
    Podziękowali 1MartaB
  • makodorzyk powiedział(a):
    Opium 
    ale najlepiej po paru godzinach jak ten mocny i intensywny składnik wywietrzeje trochę. Zdecydowanie nie na codzień. Kojarzy mi się bardzo "uroczyście" trochę podobny do męskich kosmetyków tabac. Może jakaś wspólna nutę mają.


    Pewnie myslisz o tym klasyku z 1972 roku?
    Czy o tej nowej serii Black?
  • A dla męża Cacharel pour Homme  <3
    I English Lavander de Atkinsons. Każdy, kto do nas przyjeżdża z Hiszpanii jest proszony o przywiezienie Lavandera, bo w Polsce niedostępny ;)
  • Miałam jedne jedyne ukochane, Freedom Hilfigera. Już ich nie ma. Noszę czasem Tommy girl, mam którąś "kulkę" Donny Karan, chyba zieloną. 
    Z męskich bardzo lubię Zegna Cologna i opium (pasjami). Na jednym znajomym dobrze pachnie L'eau de Issey, ale na innym jak nieskuteczny odświeżacz do toalet. 
  • Ja zakochałam się 20 lat temu w Kenzo Le Monde Est Beau... Do tej pory uwielbiam ten zapach.
    Inne Kenzo też lubię L'EAU, L'EAUPAR
    A ostatnio kupiłam sobie Hugo Boss Woman. Bardzo przyjemny,lekki zapach .
    Cytrusy i kwiaty to moje ulubione połączenie.
    Mojemu M. podoba się za to Tresor on live, na mnie ofkors
    Podziękowali 1formatka
  • Ja tam trafiłam bo moje ukochane guerlaine'a Bois d'armenie już nie są produkowane.
  • @MartaB to już wiem dlaczego tak dobrze się rozumiemy :) choć w Truskawkowie najpiękniej pachnie maciejka i truskawki :)
  • Jakaś chemia jest między nami...?
    Podziękowali 1formatka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.