Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O trzymaniu z Kościołem - o. Remi Recław SJ

«13456715

Komentarz

  • > A jeśli się wzajemnie wykluczają?

    Jeżeli uważasz, że się wykluczają, zapytaj biskupa o co chodzi. Kiedyś zapytałem abpa Hosera o sprawy, które mnie nurtowały i wszystko mi wyjaśnił.

    Ważne, aby pozostawać w relacji pasterza i trzody. Jeżeli sami wchodzimy w rolę pasterzy, zaczynamy rozliczać proboszczów, biskupów, czy nawet Papieża, wystawiać im świadectwa moralności i ortodoksji, to łamiemy pierwsze przykazanie, bo buntujemy się przeciw hierarchicznemu ustrojowi Kościoła, który został ustanowiony przez Chrystusa.
    Podziękowali 5Malena Agax4 Aniela Klarcia Daga
  • Nie trzeba mieć wtyczek, biskupi normalnie przyjmują interesantów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziękuję za zamieszczenie, potrzebowałam takiego spojrzenia... zwłaszcza po ostatnim wysłuchaniu najnowszego Pelanowskiego
    Podziękowali 1Leli
  • Nie wchodząc w dyskusję o sytuacji kościoła, zapytałam kiedyś w mailu pewnego biskupa o nieścisłość która się pojawiła w jego nauczaniu, odpisał bardzo uprzejmie ale wymijająco, napisałam drugiego maila, jeszcze bardziej ogólnie napisał nie odnosząc się do mojego pytania. 
    I zostałam z tym sama.  
    Podziękowali 2Aneczka08 Barbasia
  • Agax4 powiedział(a):
    dziękuję za zamieszczenie, potrzebowałam takiego spojrzenia... zwłaszcza po ostatnim wysłuchaniu najnowszego Pelanowskiego
    a co Pelanowski mówił?
  • strach słuchać :(
    na stronie wydawnictwa Paganini były dostępne najnowsze nagrania do odsłuchania "Antychryst"  - teraz widzę że nie działają
    chyba z 4 części - odsłuchałam 2 i byłam "chora"
    w skrócie Anychryst=papież
    pewnie da się wyszukać na YouTube ale ostrzegam, usnąć po tym nie można
  • W naszej diecezji nie ma problemu, aby się umówić na spotkanie z biskupem. Wcale nie ma tłumu chętnych.
    Podziękowali 1Klarcia
  • o Antychryście  i pachamamie Pelonowskiego czytałam. I powiem tak, znam O Pelanowskiego z relacji osob które go znają. I uważam, że ma ogromy dar a moze nawet widzi więcej niz przeciętny Kowalski. Dlatego szanuje to co pisze i mówi...
    za to co do O recława mam mieszane uczucia bo nie podobają mi się tańce w kościele i klimaty Odnowy. Ale nie znam człowieka więcej niż z mediów więc moge miec mylny obraz
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Maciek_bs powiedział(a):
    W naszej diecezji nie ma problemu, aby się umówić na spotkanie z biskupem. Wcale nie ma tłumu chętnych.
    Nie zawsze biskup jest z diecezji w której mieszkamy.
  • Skoro to inny biskup, to po co się tym zajmować?

    O. Recław podaje bardzo tradycyjny schemat podległości:
    ja < proboszcz < ordynariusz < papież

    Nie muszę zajmować się cudzymi proboszczami i biskupami.
  • > w skrócie Anychryst=papież

    Tak mówią protestanci.
    Podziękowali 2Malena Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Skoro to inny biskup, to po co się tym zajmować?

    O. Recław podaje bardzo tradycyjny schemat podległości:
    ja < proboszcz < ordynariusz < papież

    Nie muszę zajmować się cudzymi proboszczami i biskupami.
    Maciek zlituj się po co inny Biskup wypowiada się publicznie, wrzuca do internetu swoje nauczania. 
    Czy obowiązuje mnie tylko nauczanie biskupa diecezji i księdza parafii. 

    Podziękowali 2E.milia Rogalikowa
  • A o co konkretnie chodzi? O bpa Rysia? Jędraszewskiego? Podaj link.
  • A czemu mam ci podać link i pisać publicznie o tym z czym miałam problem. Nie tylko oni dwaj mówią w internecie. Zresztą sprawa sprzed kilku lat. 
  • > A czemu mam ci podać link i pisać publicznie

    To napisz na priv :)
  • dla ludzi o mocnych nerwach ;0 zwłaszcza te ostatnie
    http://www.wydawnictwopaganini.pl/ojciec-augustyn-pelanowski/
  • Nie należę do fanów o. Recława, o nie.  Ale ta konferencja uważam, że bardzo daje do myślenia. Warto posłuchać i zrobić sobie rachunek sumienia z własnej miłości do Kościoła.  Takiego jaki jest, a nie takiego jaki chcieliśmy żeby  był - ten niestety nie istnieje...
  • edytowano listopad 2019
    @mader ale słuchałaś linkowanej konferencji? Bo mam wrażenie, że dyskutujesz z tezami, które tam nie padły.
  • @Agax4, zaczęłam właśnie słuchać. 7 minut i uważam, że powinno się go najpierw ostro napomnieć a potem ekskomunikować. Gdzie jest biskup???
  • @mader ;
    dziękuję za linki
    trzeba stawić czoła temu kryzysowi - modlitwa, post, sakramenty...
  • Nie wiem o co chodzi. Słuchałam początek jednym uchem  i co?
  • Isako powiedział(a):
    Nie wiem o co chodzi. Słuchałam początek jednym uchem  i co?
    ja też nie wiem, ale może nie ten fragment sluchałam, kawałek tylko.
    Podziękowali 1Isako
  • Ostatnio (w czasie wakacji) często słuchałam o. Remigiusza. Bardzo mi się podoba.
    Tego też sobie posłucham.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > A jeśli się wzajemnie wykluczają?

    Jeżeli uważasz, że się wykluczają, zapytaj biskupa o co chodzi. Kiedyś zapytałem abpa Hosera o sprawy, które mnie nurtowały i wszystko mi wyjaśnił.

    Ważne, aby pozostawać w relacji pasterza i trzody. Jeżeli sami wchodzimy w rolę pasterzy, zaczynamy rozliczać proboszczów, biskupów, czy nawet Papieża, wystawiać im świadectwa moralności i ortodoksji, to łamiemy pierwsze przykazanie, bo buntujemy się przeciw hierarchicznemu ustrojowi Kościoła, który został ustanowiony przez Chrystusa.
    A za publiczny fakap to już Święty Paweł zrypał, tez publicznie, samego papieża, Świętego Piotra Apostoła. Można. Jeśli fakap dotyczy Chrystusa i Kościoła to sorry, ale jeśli ktoś obraża Matkę to albo ochrzan albo w pysk.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Nie trzeba mieć wtyczek, biskupi normalnie przyjmują interesantów.

    I ewentualnie wysluchaja bo trzeba, a zrobia swoje, bo po co ufac owcom, skoro sa wtyki i kable w kurii, ktorym biskup ufa bardziej.
    Podziękowali 1E.milia
  • Ustrój hierarchiczny ok, ale czy ta podległość dotyczy(ła) tez seminarium sosnowieckiego? 
  • edytowano listopad 2019
    Maciek_bs powiedział(a):
    > w skrócie Anychryst=papież

    Tak mówią protestanci.
    No nie do końca. Tak jest, wg protestantów, z samą "instytucją" papieża, a to nieprawda. Antychrystem moze być nie instytucja, ale konkretny człowiek. Po czym poznać antychrysta to napisane jest w NT, mozna sobie poszukać.
    Podziękowali 2E.milia Odrobinka
  • edytowano listopad 2019
    Dodam jeszcze jedno... O trzymaniu z Kościołem jako instytucją i hierarchią instytucyjną mówią dużo ci, którzy mają lub mieli cos za uszami pod względem doktrynalnym albo podpadli przez brak podlizywania się. Takim nagraniem ks jezuitą juz sie publicznie uwiarygodnił jako wierny syn KRK. Zakładam jego dobre intencje (bo filmu nie słuchałem), ale z doświadczenia, niestety, wiem, że o posłuszeństwie trąbią nie ci, którzy kochają biskupa jak ojca, ale wiedzą, że biskup ma fochy i po prostu chcą by się nie czepiał gdyby wyszły na jaw nie do końca katolickie sprawy. Wilk syty i owca cała.
  • edytowano listopad 2019
    Dla mnie to strasznie smutne, że postawa, która powinna być oczywista dla każdego katolika, staje się powodem do podejrzeń. Nie bardzo też rozumiem, jak można ją krytykować. To trochę tak, jakbym ja angażując się w skauting, bez przerwy opowiadał, jakie głupoty wymyślił Baden-Powell i jak bardzo zbiórki szkodzą dzieciom. Chyba możemy wymagać od siebie odrobiny spójności i konsekwencji. Nie ma przymusu należenia do Kościoła, Nikt nikogo nie spali na stosie, jeżeli uczciwie powie, że w to nie wierzy i nie zamierza należeć do takiej struktury. Ale jeżeli jednak to robimy, to właśnie po to, aby trzymać z Kościołem, być posłusznym biskupom i Papieżowi. Jak inaczej ma to mieć sens?
  • Nie zawsze sie zgadzam z Remim i Jego spojrzeniem na różne sprawy
    ...ale to jest b dobra konferencja

    O.Remiego znam od lat 20
    Można sie zgadzać, nie zgadzać
    lubić, nie lubić

    Jest jednym z uczciwszych i prawdziwie Bożych kapłanów jakich spotkałam
    a z bliska sie przyglądam od wielu lat

    Poza tym zawsze blisko człowieka
    nawet tego od którego obrywa (a obrywa często..)





Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.