Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kraina Lodu 2

Był ktoś już w kinie? Nadaje się dla 5-cio latki?
Podziękowali 2Hope aga---p
«1

Komentarz

  • U nas dzieci z okazji Mikolaja jadą. Mam nadzieję że jest ok, narazie niby żadne opinie o zagrozeniach się nie pojawiają 
  • Są tam duchy ziemi, wiatru i ognia. W ogóle sporo magi.
  • O wodzie zapomniałaś :-) no w krainie lodu magia jest zgadza się .. 
    Podziękowali 1Aga85
  • W Narni, opowieściach braci Grimm, u Tolkiena też jest magia :) 
    Podziękowali 1Aga85
  • Mnie to nie razi. W ogolr cześć wątków na forum o zagrożeniach jest wydumana jak dla mnie. Ale wiem, że niektórzy są zdecydowanie bardziej wrażliwi   :)
    Podziękowali 2MAFJa Polly
  • edytowano listopad 2019
    "Kraina lodu II" - prochrześcijańska alegoria czy propaganda magii, czarów oraz animinizmu? Zapraszam do lektury poniższej naszej recenzji tej najnowszej animacji:
    http://kulturadobra.pl/kraina-lodu-ii/
    Podziękowali 1Isako
  • Film zrobiony z artystycznym rozmachem, piękna historia, bardzo wyeksponowana więź siostrzana i znaczenie przyjaźni. Piękna historia o przebaczeniu i pojednaniu. Bardzo polecam.
    Podziękowali 3Laf2011 Aga85 MAFJa
  • To dopiero w trzeciej części, żeby dzieci bardzo polubiły i lepiej znały bohaterkę...
  • Byliśmy wczoraj i dzieciom się trochę nudziło miejscami. Córka ma 9 lat i stwierdziła, że jedynka była lepsza. Świetne efekty specjalne. Za mało dialogów i śmiesznych tekstów. Ogólnie Ok, tylko za bardzo melancholijnie. Takie spostrzeżenia na szybko. Jestem ciekawa kolejnych opinii. 
  • Mi tez efekty się podobały i te zdjęcia Wogole: morze te łąki.. takie rzeczywiste jak nie z kreskówki.. przejmujace.. natomiast tak Jak juz mowilam na początek : trochę miałam wrażenie ze tak jak w jedynce te piosenki jedna za druga szły super a co jedna to lepsza to tu bardziej na sile było to już kontynuowane. I chociaż bardziej skomplikowane to mniej wpadające w ucho.. ale potem mi się całościowo podobało nawet się mi oczy spocily. Całościowo- tak jak Polly pisze. Piknie ładnie i z przesłaniem 
  • Właśnie obejrzałam recenzje re YouTube, główna nauka dla dzieci, bardzo cenna, to to, żeby nie przyjmować z naiwną wiarą tradycji i tego co nam wpajają przodkowie... 
  • Przeczytałam recenzję na kulturadobra. Co do magii zgoda. Już w Pocahontas animalizm był przeciwstawiany chrześcijaństwu z wyraźną sympatią do tego pierwszego. Ale pocałunek w usta? Z narzeczonym? Gorszący? @Brawiario, cenne są Twoje recenzje, ale takie teksty jak ten o pocałunkach podważają, moim zdaniem, powagę całej opinii.
    A co do magii, to myślę, że warto z dziećmi porozmawiać przed seansem.
  • edytowano listopad 2019
    Oj podważają...
    https://l.facebook.com/l.php?u=https://aszdziennik.pl/128053,chrzescijanski-portal-donosi-dwuznaczne-pocalunki-w-krainie-lodu-2&h=AT3EZmsSk96ONap547VC0WQ5gPfy0DvJVG_LHqz0NvAOoOTI4QKQiP0Iovyn90Myb58q1Jpa39XEscfp6ZFRutGRVhxbxiS9BDeGT-zbRIkw_SFM9Cta_sYKfFgkePw&s=1



    Brawario, głównym targetem tej bajki są małe dziewczynki. One nie odbierają bajkowych pocałunków jako pożądliwe, bo i pożądliwości tam nie ma, raczej beda się zachwycać  jakie to romantyczne. 
    Podziękowali 2Gosia5 Rogalikowa
  • No to moim zdaniem właśnie bardzo warto w kinie. Jak bardzo by fabuły ostro nie oceniac
  • Właśnie wizualnie podobno wspaniały, a w kinie to daje największy efekt.
  • @Paprotka, no załamka. Brawario ikoną katolickiej opinii... Smutne to. Choć kawałek o pocałunkach mnie rozbawił :)
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Paprotka, no załamka. Brawario ikoną katolickiej opinii... Smutne to. Choć kawałek o pocałunkach mnie rozbawił :)
    a mnie przeraził. To nie jest normalne zeby w taki seksualny sposób myśleć o małych dzieciach. 
  • Mi się podobał a mam 34 ale może ja infantylna :-) 
    Podziękowali 1Joannna
  • @kitek, to mnie rozbawiło. Potem rzeczywiście jest już straszno, nie śmieszno.

    "Drugim z wątpliwych moralnie elementów omawianej animacji jest fakt, iż Anna kilkukrotnie zamierza się całować (lub całuje się) ze swym przyszłym narzeczonym."

  • edytowano listopad 2019
    kitek powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    @Paprotka, no załamka. Brawario ikoną katolickiej opinii... Smutne to. Choć kawałek o pocałunkach mnie rozbawił :)
    a mnie przeraził. To nie jest normalne zeby w taki seksualny sposób myśleć o małych dzieciach. 
    Nie twierdzę, że małe dzieci będą odbierać pokazane w bajce pocałunki na sposób seksualny. Zgadzam się z tym, iz dla dzieci takie pocałunki są odbierane w kategoriach niewinnej romantyczności. Chodzi jednak o to, że w miarę dorastania przyzwyczajone one do widoku takich romantycznych pocałunków (usta-usta) mogą łatwo przejść do porządku dziennego do akceptacji prawdziwie pożądliwych i namiętnych pocałunków polegających na stykaniu się języków ze sobą (czyli nie tylko usta-usta, ale też "język-język"). Na pierwszy rzut oka oba rodzaje pocałunków wizualnie są wszak do siebie podobne. 

    To trochę podobna kwestia jak z przyzwyczajniem dzieci do skromnego sposobu ubierania się. Owszem, jeśli np. ubierze się małą dziewczynkę w obcisłe leginsy to normalnego człowieka ani równieśników dziewczynki nie będzie to prowokować do grzesznych myśli, tym nie mniej dziewczynka, która od małego była ubierana w ten sposób może łatwo przejść do porządku dziennego nad takim sposobem odziewania się, gdy zacznie dorastać. A wtedy już problem realny będzie. 
    Podziękowali 2Joannna Katia
  • Tymczasem na Demotywatorach na głównej:



    Podziękowali 1Isako
  • Nie ważne czy dobrze czy źle, ważne żeby mówili :)
  • Hej, ale patrząc na tą tabelkę naprawdę uważacie, że jest przesadzona?
    - elementy grozy występują w niemal każdej bajce (były też w pierwszej części, moim zdaniem tam było jej sporo)
    - magia itp. to przecież są fałszywe doktryny
    - nieskromne stroje i pocałunki - umiarkowana nieskromność, a więc nie jest jej dużo, ani bardzo dużo, ale jest.
  • edytowano listopad 2019
    Moim zdaniem, to dobrze, że nawet na takie strony trafiła ta tabelka. Strasznie na demotach ostatnio atakują Kościół i księży. Jak tacy atakują* też Brawaria to znaczy, że idzie on w dobrym kierunku  ;)

    *chociaż ten obrazek i tak jest dość delikatny, komentarzy nie czytalam
    Podziękowali 2Katia Isako
  • Ten demot niby atakuje, ale delikatnie? Przecież to zwykły screen ze strony kulturadobra.

    Podziękowali 1Coralgol
  • Ja cały czas podejrzewam, że Brawario to naprawdę sprytny troll-ateista, który tak naprawdę robi sobie z nas jaja
  • Mój mąż wczoraj próbował sobie przypomnieć nazwę tego filmu:
    -Hmm, jak to było? "Zamrożona"?
  • edytowano listopad 2019
    Brawario powiedział(a):
    kitek powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    @Paprotka, no załamka. Brawario ikoną katolickiej opinii... Smutne to. Choć kawałek o pocałunkach mnie rozbawił :)
    a mnie przeraził. To nie jest normalne zeby w taki seksualny sposób myśleć o małych dzieciach. 
    Nie twierdzę, że małe dzieci będą odbierać pokazane w bajce pocałunki na sposób seksualny. Zgadzam się z tym, iz dla dzieci takie pocałunki są odbierane w kategoriach niewinnej romantyczności. Chodzi jednak o to, że w miarę dorastania przyzwyczajone one do widoku takich romantycznych pocałunków (usta-usta) mogą łatwo przejść do porządku dziennego do akceptacji prawdziwie pożądliwych i namiętnych pocałunków polegających na stykaniu się języków ze sobą (czyli nie tylko usta-usta, ale też "język-język"). Na pierwszy rzut oka oba rodzaje pocałunków wizualnie są wszak do siebie podobne. 

    To trochę podobna kwestia jak z przyzwyczajniem dzieci do skromnego sposobu ubierania się. Owszem, jeśli np. ubierze się małą dziewczynkę w obcisłe leginsy to normalnego człowieka ani równieśników dziewczynki nie będzie to prowokować do grzesznych myśli, tym nie mniej dziewczynka, która od małego była ubierana w ten sposób może łatwo przejść do porządku dziennego nad takim sposobem odziewania się, gdy zacznie dorastać. A wtedy już problem realny będzie. 
    A chłopca uczyć pewnie sikać na siedząco, by trzymanie penisa mu się aby z masturbacją nie skojarzyło.
    Podziękowali 1Polly
  • Niektórzy nie trzymają niestety. Choć na stojąco robią :-) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.