Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Paradontoza- pomocy!

Od lat męczy mnie paradontoza.  Za tydzień będę miała kiretaż czyli czyszczenie kamienia spod dziąseł. Lekarz kazał dzień przed wziąć antybiotyk  i 5 dni go brać.  Niestety jest to antybiotyk którego nie można brać karmiac piersią.  Myślałam,  że dam radę,  że na tydzień dam mu butelkę. W końcu ma już 10 miesięcy.  Ale teraz czarno to widzę.  Od miesiąca śpi tylko że mną i non stop przy cyckach.....( ząbkowanie) do tego jest chorowity. Miał już 3 zapalenie oskrzeli  i 2 zapalenie ucha....

Czy ktoś z was wyłączył paradontozę naturalnie?

Zaznaczam, że higiena zębów u mnie zachowana i odkąd zmieniłam szczoteczkę i stosuję irygator jest poprawa. 

Czy ktoś tutaj miał kiretaż?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę!

Komentarz

  • przeczytałam co to kiretaż i mam ciarki...
  • aga---p powiedział(a):
    Od lat męczy mnie paradontoza.  Za tydzień będę miała kiretaż czyli czyszczenie kamienia spod dziąseł. Lekarz kazał dzień przed wziąć antybiotyk  i 5 dni go brać.  Niestety jest to antybiotyk którego nie można brać karmiac piersią.  Myślałam,  że dam radę,  że na tydzień dam mu butelkę. W końcu ma już 10 miesięcy.  Ale teraz czarno to widzę.  Od miesiąca śpi tylko że mną i non stop przy cyckach.....( ząbkowanie) do tego jest chorowity. Miał już 3 zapalenie oskrzeli  i 2 zapalenie ucha....

    Czy ktoś z was wyłączył paradontozę naturalnie?

    Zaznaczam, że higiena zębów u mnie zachowana i odkąd zmieniłam szczoteczkę i stosuję irygator jest poprawa. 

    Czy ktoś tutaj miał kiretaż?

    Będę wdzięczna za każdą wskazówkę!
    Miałam kiretaż otwarty, gdy Ede miał pół roku. Karmiłam biorąc antybiotyk. Na własne ryzyko. Przemyślałam to i uznałam takie rozwiązanie za najlepsze dla nas. Dużo probiotyków sobie i dziecku serwowałam. Nikt nie umarł. Poprawa stanu dziąseł utrzymuje się już od prawie 5 lat.
    Podziękowali 1aga---p
  • aga, poszukaj alternatywę. 


    Ja leczę laserem (chociaż nie można wyleczyć, to dozywotna walka). Nie miałam żadnego przzecinania.
    Ale to bardzo drogie. Między zabiegami myję zęby sodą oczyszconą+woda utleniona + olejek tea tree + olejek mięta pieprzowa.
  • Ciekawe Isako 

    Ja muszę mieć usunięty kamień.  Bez kiretaż nie pójdę dalej....


  • Właśnie poczytałam i laser usuwa kamień czyli efekt ten sam co kiretaż. Poszukam czy jest to w Rzeszowie. 
  • Kiretaż otwarty był dla mnie nie do pomyślenia.
    Kiretaż= trauma+ból
    oral żadna gwarancja że nie powróci.
    Z lazeru jestem zadowolona: nie ma wymiary chirurgicznego.
    Może zależy czy choroba bardzo posunęła się do przodu.
  • Tak z ciekawości pytam, czy jesli sie czyści regularnie zeby u dentysty (co pol roku - rok) to tez tego dziadostwa mozna dostac? Bo dentysta cos mi ostatnio wspomniał, ze mam predyspozycje do osadzania sie wlasnie kamienia wewnątrz dziąseł...
  • Nie wiem ale jak dobry dentysta i robi dobrze to raczej nie. Do tego higiena  i na pewno będzie  dobrze.  Ja mialam zawsze nawroty w ciazy a dentysci jak sie okazało mnie olali bo moglam to wyleczyć wczesniej. Dostawalam antybiotyk  i chwilę bylo dobrze potem znowu źle....
    Podziękowali 1Maciejka
  • edytowano listopad 2019
    @Katarzyna potwierdzasz?
    Ból i trauma?
  • Maciejka powiedział(a):
    Tak z ciekawości pytam, czy jesli sie czyści regularnie zeby u dentysty (co pol roku - rok) to tez tego dziadostwa mozna dostac? Bo dentysta cos mi ostatnio wspomniał, ze mam predyspozycje do osadzania sie wlasnie kamienia wewnątrz dziąseł...
    @Maciejka, dla mnie sie świat zawalił. Regularnie chodzę do dentysty. I tak rutynowo mi rentgen zaproponował. Tylko troche się dziwiłam że tak długo dziąsła mi lekko krwawiły. Zawsze mi odpowiadano że to od ciąży itd..
    Podziękowali 1Maciejka
  • No właśnie Isako. Mi się też zawalił. Sen z powiek mi to zabiera. Boję się panicznie każdej wizyty. Boję się co dalej. Denerwuje się już kilka dni przed. Już nie mówiąc o kosztach....
  • Od zawsze się bałam o zęby. Żeby mi nie wypadały. Na szczęście moi rodzice mają "dobre" zęby a ze strony ojca do końca dziadkowie miały wszystkie.
    Zęby "ładne" i wszystkie mam ale teraz jak Damokles się czuję.
    Ostatnio przepisano mi  coś takiego na miarę. Bo okazuję się że nocą zęby zaciskam, co również do parodontozy się przyczyniło.

    Gouttiere dentaire

    Czy zaciskasz zęby nocą?
  • aga---p powiedział(a):
    @Katarzyna potwierdzasz?
    Ból i trauma?
    Nie. Całkiem spoko. Boli znacznie mniej niż poród.
    Po zabiegu przez kilka dni dieta płynna. Ale dla mnie to nie był duży problem.
    Podziękowali 1aga---p
  • edytowano listopad 2019
    @Bea, ja tez mam, od niedawna, indywidualnie mialam robiona u denstystki, znaczy ona brała wyciski, ale robił protetyk pozniej.
    Mam to zalecone ze względu na zbyt mocne zaciskanie zebow, zwłaszcza nocą.... 
  • Bea powiedział(a):
    A taka nakładka @Isako to u protetyka czy jakiś uniwersal
    U protetyka. Zapłaciłam ponad 400euro. Oczywiście których mi FZ nie zwrócił...
  • Polecałbym coś takiego https://tabelazdrowia.pl/produkt/niuhuang-jiaxiaozuo-jiaonang-naturalny-antybiotyk/ , ale niestety mimo że naturalny produkt, to przeciwwskazania ma. Można zadzwonić do lekarza chińskiej medycyny, może te przciwskazania są bardziej wymuszone jakimiś przepisami, niż faktycznie szkodzi, bo o takich przypadkach też słyszałem.

    Można by też skorzystać z biorezonansu, ale tutaj niestety nie mam doświadczenia, ani nie słyszałem by ktoś nim wyleczył paradontozę. 
  • Ja mam kiepskie dziąsła, jem cebulę.
  • A co niby daje cebula?  :o :'(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.