Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1131416181922

Komentarz

 • Pani fotograf dalej walczy ze swiatem
  zdjexiami swojego dziecka, teraz w necie hula fota dziewczynki usmarowanymi węglem, której ekoterrorysci ukradli dzieciństwo. Co tym razem głosi głęboki przekaz
  artystki?
  Podziękowali 1obwarzanek
 • Barcelona teraz - ogromne demonstracje przeradzają się w bitwy uliczne - info z tt
 • edytowano październik 2019
  @mader @monia3 Dziewczyny, co do Kościoła w Chinach, ze źródeł dostępnych w języku polskim zdecydowanie polecam książkę "Bóg jest czerwony. Opowieść o tym, jak chrześcijaństwo przetrwało i rozkwitło w komunistycznych Chinach".


  Autor to erudyta piszący pięknym językiem, w dodatku człowiek o imponującym życiorysie: więziony za głoszenie prawdy o masakrze na placu Tiananmen. • katarzynamarta2 powiedział(a):
  I  co z tego jak w Polsce łamana jest kon sty tu cja?!
  A co jedno ma z drugim wspólnego?
  Podziękowali 1obwarzanek
 • Przy minimum wysiłku intelektualnego powinnaś na to sama wpaść.
 • edytowano październik 2019
  No nie, jednak nie wpadam. Obydwie sprawy są ważne, ale zupełnie inne.
 • edytowano październik 2019
  OK, może doprecyzuję, bo widzę, że są tu chyba budowane jakieś próby nieuzasadnionych symetrii, chyba powtarzane za propagandą TVP, a pracujący tam "dziennikarze" nie mają żadnej wiedzy o prawie międzynarodowym.

  Otóż, co przyznaję z bólem, bo sercem jestem z Katalonią - Unia Europejska nie może podejmować działań, które godziłyby w integralność terytorialną państw członkowskich. Ona nie tylko nie ma narzędzi, by ingerować w tej sytuacji, ona nie ma takiego prawa.
  Nienaruszalność granic i integralność państw członkowskich jest podstawą ładu międzynarodowego - dla nas, Polaków, to jest trudne, bo darzymy dużą sympatią wszelkie ruchy wolnościowe. Otóż choć pęka mi serce, gdy to przyznaję: Hiszpania ma prawo skazywać separatystycznych polityków na więzienie, czyni to zgodnie ze swoim prawem. W analogicznej sytuacji Polacy mieliby prawo aresztować, powiedzmy, separatystów ze Śląska, którzy postanowiliby ogłosić niepodległość regionu.

  Doprecyzuję jeszcze, że prawo do samostanowienia narodów nie oznacza prawa do secesji.


 • Zamiast całego etatu zmniejszenie do 3/4 - to pomysł władz Tomaszowa Lubelskiego na rozwiązanie kłopotu, jakim dla samorządowców jest podwyższenie płacy minimalnej. Bo podwyżki dla pracowników placówek samorządowych nie pozwoliłby na spięcie miejskiego budżetu. W Tomaszowie rządzi PiS, a podwyżkę płacy obiecał... prezes Prawa i Sprawiedliwości
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25404707,samorzadowcy-z-pis-maja-sposob-na-to-jak-nie-podniesc-placy.html?fbclid=IwAR0yWlz6iyzT6XE4JsC1fhVj85yTbclwGL46xsm_w5ptWErWR1higGeEF78
 • Więc będą ludzie musieli w 3/ 4 etatu zrobić to co na cały. 
 • apolonia powiedział(a):
  Więc będą ludzie musieli w 3/ 4 etatu zrobić to co na cały. 
  Coraz częstsze niestety. Mój kolega, niższy urzędnik w BBN, od trzech lat tak właśnie pracuje i ciągle słyszy, że niedługo dostanie umowę na cały etat.
 • Podobno zagranica spac nie moga z powodu zagrozenia jakie niesie polski nacjonalizm, ale jakos slabiutko on wypada na tle panstw zachodniej Europy. https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/news/amp/world-europe-36130006
  Podziękowali 1Klarcia
 • @Tola jest refundowany przy cukrzycy ale też io i pcos, ostatnio były zalecenia żeby go w ciąży i w czasie karmienia nie odstawiać
 • edytowano grudzień 2019
  czytalyscie o tragedii w Zabkowicach Slaskich ? 18 latek zabil rodzicow i 7letniego brata - najstarszy brat byl poza domem bo studiuje -co ten najstarszy brat musi  przechodzic ... :( straszne  :(
 • +++ wieczny odpoczynek...
 • Elunia powiedział(a):
  Czytaliście o tragedii w Hanau? Na razie 11 osób zastrzelonych.

  Zamach w Hanau, strzelanina w barach z shishą.Ofiary śmiertelne to głównie Kurdowie. Sprawca uciekł i popełnił samobójstwo

  W zalinkowanym materiale jest napisane, że Turcy. Pomiędzy nimi, a Kurdami jest tak ogromna różnica, jak pomiędzy Rosjanami, a Polakami, gdy Polska pod zaborami była.
  Prawdopodobnie wcześniej podano "Kurdowie", a następnie zmieniono na "Turcy".

  https://dziennikzachodni.pl/niemcy-strzelanina-w-hanau-atak-na-bary-z-shisha-wideo-ofiary-to-glownie-turcy-sprawa-jest-traktowana-jako-zamach-terrorystyczny/ar/c1-14802332

  Niemcy: Strzelanina w Hanau, atak na bary z shishą [WIDEO] Ofiary to głównie Turcy.


  To jednak daje nieco do myślenia.  Być może pomiędzy Turkami a Kurdami doszło do wojenki (od pewnego czasu, te nacje ostro ze sobą tutaj walczą) - a władza bojąc zaostrzenia konfliktu stara się sprawę nieco załagodzić i podali, że o Niemca chodzi.
  W Niemczech - w przeciwieństwie do Polski - już od dłuższego czasu wolności słowa nie mamy.

 • A nie lepiej by było czerpać gaz z roznych źródeł? Żeby nie było że znów będzie jeden dostawca tyle że innej narodowości 
 • Ja nie mam złudzeń, że jeżeli do władzy powróci "to, co było" będziemy mieli czas Smuty. Być może uda nam się odzyskać wolność, ale kosztem ogromnych ofiar.
  Podziękowali 3Rogalikowa Ida Zuzapola
 • TecumSeh powiedział(a):
  Wolność kosztem ogromnych ofiar to my właśnie odzyskujemy teraz.
  Ktoś myślał że ze zmianami u steru magicznie wróci nam wolność?

  Nie, tak wolność można jedynie stracić. Odzyskiwanie to proces długi i żmudny a do tego pełen ofiar właśnie. Czyli to, co mamy teraz.

  Oczywiście że ekipa totalnej nie będzie zainteresowana żadną wolnością. Gdyby była, nie byłaby pieszczoszkiem zagranicy, Tusk nie dostawałby niemieckich orderów ani nie miałby posadki w UE.
  Jakie to ofiary? 
 • Wydaje mi się, że zagrożenie koronawirusem nieco przysłoniło inne, niezwykle groźne niebezpieczeństwo.
  Turcja rozmieszcza siły specjalne na granicy z Grecją

  https://telewizjarepublika.pl/turcja-rozmieszcza-sily-specjalne-na-granicy-z-grecja,92306.html


  ***

  Po otwarciu granicy tureckiej kilka tysięcy migrantów próbuje przedostać się do Grecji. Turcy zwozili ludzi w pobliże granicy, wśród nich są setki przestępców, których Erdogan nakazał zwolnić z więźień.
  Grecka Straż Graniczna odpowiada gazem łzawiącym i amunicją, zaangażowane zostało też wojsko. Są już pierwsi zabici i ranni.
  Z drugiej strony napierają służby tureckie uniemożliwiające uchodźcom odwrót.

  ***

  Turcja wysyła dodatkowych policjantów na granicę z Grecją
  Podziękowali 2Rogalikowa Monira
 • Dzisiaj podano, że Erdogan jest gotów podrzucić do granicy ok. 4 mln luda, wśród nich jest wiele kobiet i dzieci.
  Dramat.
  Celnie uderzył, w czasie gdy zmagamy się z groźną epidemią - to było do przewidzenia, europejscy decydenci są bezjajeczni.
  Podziękowali 2In Spe Rogalikowa

 • O krok od wojny? Greckie media pokazują turecki pojazd usiłujący sforsować ogrodzenie na granicy


  https://www.tysol.pl/a44495--video-O-krok-od-wojny-Greckie-media-pokazuja-turecki-pojazd-usilujacy-sforsowac-ogrodzenie-na-granicy

 • TecumSeh powiedział(a):
  A tymczasem Rosjanie pomagagą Włochom w walce z koronawirusem.
  Oczywiście robią to dlatego, by kupić poparcie Włochów (i nie tylko), dla zniesienia sankcji wobec Rosji.

  No i ok - ale robią to po rosyjsku - 80% tej pomocy jest wg Włochów bezużyteczna, a reszta to rosyjscy żołnierze.


  Ukradłam na FB i TT. :)
 • W czasie pandemii Francuzi przepisują Biblię

  Przewodniczący episkopatu Francji oraz zwierzchnik wspólnoty protestanckiej w tym kraju włączyli się w akcję kopiowania Biblii organizowaną nad Sekwaną w czasie pandemii koronawirusa.

  Jest to inicjatywa Francuskiego Towarzystwa Biblijnego, która, w zamierzeniu jej pomysłodawców, ma pomóc Francuzom w bardziej duchowym przeżyciu tego trudnego czasu kryzysu.

  https://www.gosc.pl/doc/6321952.W-czasie-pandemii-Francuzi-przepisuja-Biblie
 • Koronawirus, zamrożenie gospodarki i brexit – wszystko, co pogrąża gospodarkę Wielkiej Brytanii

  Brytyjski Urząd ds. Statystyki Krajowej (ONS) podał najnowsze dane z tamtejszej gospodarki. W porównaniu do marca 2020 roku, w kwietniu PKB Wielkiej Brytanii obniżył się o rekordowe 20,4 proc. W dodatku dane są trzy razy gorsze niż notowane w trakcie kryzysu gospodarczego w latach 2008-2009.

  – Kwietniowy spadek PKB jest największym, jaki kiedykolwiek widziała Wielka Brytania – powiedział BBC Jonathan Athow, zastępca dyrektora ONS.


  OECD przewiduje dwa scenariusze wpływu epidemii COVID-19 na wszystkie gospodarki państw członkowskich tej organizacji, zrzeszającej 37 najbardziej rozwiniętych krajów świata. Najbardziej dotknięte kryzysem, zdaniem autorów raportu, będą Hiszpania, Francja, Wielka Brytania i Włochy. We wszystkich wymienionych krajach PKB spadnie od 11 do 14 proc. w 2020 roku w zależności od scenariusza.

  OECD rekomenduje wszystkim rządom wzmacnianie systemów opieki zdrowotnej, przeprowadzanie testów na koronawirusa, zachowanie izolacji społecznej oraz dalsze wspieranie firm poprzez oferowanie im gwarancji kredytowych. OECD zaleca stymulowanie gospodarek mechanizmami fiskalnymi oraz monetarnymi.

  https://www.forbes.pl/gospodarka/wielka-brytania-i-koronawirus-spadek-pkb-brexit-kwarantanna/lqzs1ld


 • Afrykańscy dilerzy i czeczeńska zemsta


  Napięcie między Czeczenami a mieszanką Algierczyków i urodzonych we Francji mieszkańców arabskiego pochodzenia narastało od dawna. Algierskie grupy przestępcze kontrolują znaczną część handlu narkotykami we Francji. Żyjący we Francji Czeczeni mówią z kolei, że problemy z imigrantami z Maghrebu pojawiły się dlatego, iż uchodźców z Kaukazu osiedlano w tanich i niebezpiecznych dzielnicach w sąsiedztwie Afrykańczyków. Ci ostatni zaprowadzają swoje porządki i ograniczenia, choćby rewidując mieszkańców domów, w których znajdują się punkty dystrybucji narkotyków, poszukując policyjnych informatorów. Czeczeni nie pozwalają sobie jednak w kaszę dmuchać 

  https://www.tvp.info/48557690/afrykanscy-dilerzy-i-czeczenska-zemsta

  Jeżeli do władzy dojdzie KO, w Polsce będzie to samo.
 • A ja tylko wrzucę linka (po ang.), bo nie mam nawet siły komentować tego, co obecnie dzieje się w Stanach (zaczynam się trochę bać o brata). Msz ten gość pisze sensownie.
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Straszne. Ja myślę, że ta zadyma jest w dużej mierze wymierzona przeciw Trumpowi, który przez lewaków jest nie mniej znienawidzony, aniżeli u nas Kaczyński, Morawiecki i Duda. Prawdopodobnie nie doszło by do tego, gdyby przy władzy była teraz Clinton.
  W inny sposób wprowadzano by tam "socjalizm", nie za pomocą Antify.
  Zarazem nie wykluczam, że doszło by do wojny domowej, bo konserwatywne Stany podjęły by próbę odłączenia się od tego bajzlu.

  Z tego co się orientuję, te zamieszki toczą się w tych Stanach, w których jest przewaga demokratów i ograniczony dostęp do broni. Tam, gdzie mocni są republikanie, gdzie w domach są arsenały broni, dzicz się nie pcha.

  A Twój brat, gdzie się znajduje, w jakiej części USA?
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Klarcia powiedział(a):
  (...)
  W Niemczech - w przeciwieństwie do Polski - już od dłuższego czasu wolności słowa nie mamy.

  W UK to samo...
  Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.