Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Miasto 44, znacie film?

Wychowawczyni klasy V zadała dzieciom obejrzenie w weekend. Z wstępnego rozeznania wynika, że stanowczo nieodpowiedni.

Komentarz

  • Owszem, ponieważ są tam zarówno sceny seksualne, jak i przedstawiające skrajne okrucieństwo (egzekucja matki z dzieckiem). Ja zrobiłem wersję ocenzurowaną, inaczej sobie nie wyobrażam pokazywania tego dzieciom.
  • Znam, nie polecam. Napiszę  więcej po powrocie do domu.
  • Myślę, że powinieneś zrobić raban wśród rodziców z klasy. Przetłumacz te informacje o scenach, które mają zobaczyć ich dzieci:

    https://www.imdb.com/title/tt3765326/parentalguide?ref_=tt_stry_pg#certification
  • Znam, zdecydowanie nie dla dzieci z 5.klasy! Tam jest dużo krwi, brutalnych scen i rzeczywiście kilka scen miłosnych.
    Swojemu dziecku bym tego nie pokazała. 
  • Nie dla dzieci. Bylam w kinie z mezem I moja mama. Zadne z nas nie przespalo spokojnie kolejnej nocy. Duzo brutalnych scen, szczegolnie jedna na dlugo zostala mi w pamieci ta z wybuchem czolgu pulapki. Do tej pory zaluje  ze nie tylko ja poszlam, to jeszcze zaprosilam mame.
  • Balam sie, ze przy jej slabym sercu, jeszcze bede ja miec na sumieniu  :'(
  • No jestem w szoku. Ja z tych zdecydowanie wyluzowanych jeśli chodzi o filmy a na tym to raz okrucieństwa wiele a dwa sceny seksualne takie że się można zawstydzić.
  • Moim zdaniem to dobry film, ale na pewno nie dla osób niepełnoletnich. A w żadnym wypadku dla piątoklasistów.
  • edytowano grudzień 2019
    Uczniowie licealni, którzy byli mówili o pierwszej scenie bardzo erotycznej

  • matka6 powiedział(a):
    Uczniowie licealni, którzy byli mówili o pierwszej scenie bardzo erotycznej

    Uczniowie licealni nie takie sceny erotyczne widzieli. 
    W tym filmie nie sceny erotyczne są najbardziej wstrząsające i poruszające. 
    Podziękowali 1Leli
  • edytowano grudzień 2019
    ale oni mówili tylko o pierwszej scenie, 
    jako szokującej
  • edytowano grudzień 2019
    Ja mam duzy problem z takimi filmami.
    Bo przecież i tak pokazują tylko ułamek tego,co nasi przodkowie przechodzili i przeżywali. 
    Ten film moim zdaniem dlatego zostal nakrecony w takiej konwencji, by byl atrakcyjny dla wspolczesnych starszych nastolatków. By ich zainteresować historią.
    Nie podobał mi się w ogóle. 

    Abstrahując od tego,czy odpowiedni dla 5klasistow( moim zdaniem nieodpowiedni) to wątków erotycznych w tego typu (wonennych,historycznych) bym nie potepiala. To tez byla wojenna rzeczywistość. 
    Ale to nie jest tematem tego wątka
  • Wątek erotyczny nie musi być konkretną sceną seksu.
    Podziękowali 1Joanna36
  • Nie polecam tego filmu. Dla dzieci zdecydowanie zbyt brutalny:są sceny seksu (nie przedstawione jakoś specjalnie dosadnie, ale mogą razić), dużo krwi i latających flaków.  Ponadto razi nawet nie tyle dosadność poszczególnych scen, co dziwna wymowa filmu. Z jednej strony jest próba przypodobania się nastolatkom, seks na gruzach w rytmie dubstepu, a z drugiej jakaś chora gloryfikacja śmierci, walki.
  • Bardzo dobry film. Oglądałem z córką lat 15, wg. mnie to minimum wiekowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.