Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tradycyjne ciasta Bożonarodzeniowe

1235710

Komentarz

  • @Berenika jutro napiszę
    Podziękowali 1Berenika
  • Składniki:
    #1i 1/4 szkl.oleju
    # 4 jajka
    #2szkl.mąki
    #1 szkl.cukru
    #2 łyżeczki proszku do piecz.
    #2 łyżeczki sody
    #szczypta soli
    # cynamon
    #2szkl. startej marchwi

    Wykonanie: Białka ubić z cukrem, dodać żółtka, stopniowo -mąkę z przyprawami i olej. Na koniec wymieszać z marchwią.

    Trochę przystosowałam przepis i nie dodaję tak dużo spulchniaczy- mniej więcej połowę.

    Nigdy nie robiłam z mascarpone na górze. Ale podaję sposób przygot.
    50g cukru pudru
    200g Mascarpone
    1 łyżka soku z cytryny
    1/2 łyżeczki esencji waniliowej.

    Można dodać orzechy włoskie, zarówno do środka, jak i udekorować nimi ciasto. Pozostanie wciąż bardzo " angielskie".



    Podziękowali 1babka4
  • Sernik Cart znalazłam, więc kopiuję.

    Tu się nie ma co nie udać:

    Złota rosa

    kruche ciasto:
    3/4 margaryny
    2 szklanki mąki
    1/2 szklanki cukru
    3 żółtka (białka nie wylewać, przyda się!)
    2 łyżeczki proszku
    Zagnieść ciasto i wyłożyć na blachę.

    masa serowa:
    1 kg sera (mielony z wiaderka)
    1/2 szklanki oleju
    1 szklanka cukru
    4 całe jajka
    1 budyń śmietankowy
    cukier waniliowy
    jedna szklanka mleka 
    skórka pomarańczowa albo rodzynki (dodajemy już po wylaniu masy na blachę)

    Wszystko wrzucić do miksera, albo w dużej misie zmiksować. Wylać na surowy spód z ciasta i piec ok. 40 minut (zależy jak gęsta wyjdzie masa serowa). Musi się upiec, ale nie musi być rumiany na wierzchu.
    Wtedy ubijamy pozostałe 3 białka z połową szklanki cukru i rozsmarowujemy na gorącym serniku. Włączamy termoobieg, albo górną grzałkę w piekarniku.
    Wkładamy sernik na krótką chwilę do piekarnika. Białko musi się lekko zrumienić, ale nie upiec, bo się zrobi beza. Jak tylko się wierzch się zezłoci- wyciągamy z pieca.
    Po ostudzeniu na wierzchu wyjdą złote krople. Dlatego sernik tak się nazywa:cool: 
  • @Berenika- wyżej obiecane marchewkowe ;)
    Podziękowali 1Berenika
  • Felicyta powiedział(a):
    @Berenika- wyżej obiecane marchewkowe ;)
    Wiem, dziękuję, przekazałam już dalej.
    Podziękowali 1Felicyta
  • @Bea kiedyś kupowałam w internetowym sklepie organiczne24. Podaj adres, to wyślę Ci 1kg jeszcze przed świętami. Spróbujesz i zobaczysz, czy Ci odpowiada.
  • Ja w tym roku wracam do gwiazdy drizdzowej z makiem.
  • Wydaje mi się, że kiedyś na forum widziałam jakieś podobno przepyszne ciasto przekładane kremem, które trzeba zrobić kilka dni wczesniej, żeby się przegryzlo. Kojarzy ktoś co to było?
  • Stiopka
    Podziękowali 1edytam
  • @uJa strzałw dziesiatke :)dzięki
  • Jest bardzo smaczne, dobrze się trzyma.
  • Ciasto Stefankę robiła również moja babcia, można powiedzieć, że to ciasto z mojego dzieciństwa.
  • Ma ktoś przepis na ciasto z kremem migdałowym?
  • Ja w zeszłym roku zrobiłam pierwszy raz gwiazdkę makową-rewelacja! Przepyszne. Efektowne bardzo. Mniam!
  • Tu gwiazda nutellowa, przeklejam z wcześniej, bo do jutra zapomnę, na której stronie była
    http://bakeecake.blogspot.com/2013/11/gwiazda-drozdzowa-z-nutella-niedawno-w.html ;
    Podziękowali 1Berenika
  • Uo
    Podziękowali 2kasha babka4
  • Szukam przepisu na piernik z gruszkami i orzechami. Taki stary przepis, jeszcze sprzed ery wypasionych ciast.
    Tam sie kroilo owoce,mieszalo z orzechami wloskimi,cukrem i zostawiało na jakis czas. Potem sie mieszalo z mąką,jajkami itp oraz przyprawą korzenną i cynamonem. To nie jest typowy ciezki piernik.
    Fajne,wilgotne ciacho.
    Ktoś zna???
  • @kociara ja zam tylko z jabłkami i orzechami tzw.wiewiórka.
    Chyba,że jest wersja zamiast z jabłkami to z gruszkami.

    1 kg jabłek (ze 3-4)
    300g oleju (+/- półtorej szklanki)
    3 niepełne szklanki mąki
    1 1/2 szklanki cukru
    100 g orzechów włoskich
    4 łyżki kakao
    6 jajek
    1 łyżeczka cynamonu
    1 łyżeczka sody

    Jabłka obrać, pokroić w kostkę.
    Jajka, cukier zmiksować.Dodać  olej i dobrze zmiksować na pulchną masę i dodawać dalej ciągle miksując: cynamon, sodę, kakao, mąkę.
    Gdy wszystko będzie dobrze połączone dodać jabłka, orzechy i rodzynki i wymieszać łyżką.
    Piec 50-60 minut w 180 stopniach.


    Podziękowali 2Berenika kociara
  • Chętnie skorzystam z tego przepisu. :)
    Podziękowali 1kasha
  • Sernik. Znudzil mi się z rosa, królewski, z brzoskwiniami, cytrynowy tradycyjny z rodzynkami, puszysty na kremowce... Szukam pomysłu na jakiś inny, nowy na święta. Może jakiś z karmelem? Albo orzechami? Macie coś sprawdzonego?
  • Ja b. lubię z ananasem. Kiedys wrzucałam przepis. Bardzo lekki wychodzi.
  • Z czekoladą?
  • Dajcie dajcie przepisy :D 
    Idę googlać tego z ananasem :O 
  • A może taki zwyczajny z dużą ilością  skórki pomarańczowej? Ja taki lubię najbardziej. Nigdy mi się nie nudzi.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Małgorzata32, a na jaką dużą blachę to wychodzi? :)
  • Ja slaba z pieczenia jestem: jak duża?  ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.