Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Roraty

191011121315»

Komentarz

  • U nas o 6.30. Chodzimy w różnych konfiguracjach. Najmłodszy najwytrwalszy. Kościół pełen. Po roratach kakao i drożdżówka. Codziennie jest zamawiane 150 bulek i gotowane kakao z 20 litrów mleka. Wszystko schodzi, a czasem brakuje...
  • My dziś czwarty raz byliśmy. Na szczęście od jutra u nas rekolekcje, więc nie ma rorat. Parę dni przerwy na regenerację.
  • Ja chodzę o 21. Dziewczyny dzielnie chodzą.. Tosia odsypia w przedszkolu, (raz w kantorku pani ja położyła ;-) fa niestety nie odsypia.. i coraz trudniej jest Z nią bo zmęczona.. jeszcze jutro i mie wiem czy w soboty nie zapowiedzieć ze śpią 
  • Nie mogłam w tym roku uczestniczyć, bo praca od rana. Byłam może ze 2-3 razy. Jutro chciałam, bo już w pracy mam tzw. wolne, ale akurat udało mi się zapisać na rehabilitację na godz. 8.00. Jeśli się wybiorę, to tylko na czytania, a potem w tramwaj i na rehab.
  • Słyszałam w Tradycji, że chodzić do kościoła się powinno ze zgaszonym lampionem, a wracać z zapalonym ( od świecy roratniej) na znak, że stamtąd się roznosi światło.
    Nie żebym się czepiała, tylko zaciekawiło mnie to i w sumie jest logiczne  :)
  • Bez sensu :-) - jak się idzie to jest ciemno- jak wraca- jasno 
  • No i w kościele gaszą lampiony, kiedy zapalają światła.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Tak, ja wiem.
    Jednak kiedyś w ten sposób robiono i tak tłumaczono  :)
  • Nawet we Wronkach mnie tak wcześnie nie budzili... 4/5 składu ma pełną frekwencję, więc ja też. Dominikanie w Korbielowie mają na 7.00, humanitarnie. Śniadanie w soboty. Lubię, no.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Dziś ostatnie były. Cieszę się, że udało nam się chodzić.
    Podziękowali 1jan_u
  • Nam tez. Znaczy dziewczynom - ja po pierwszym tyg schodzilam na laudesy 
  • U nas opuszczony tylko 23 grudnia. Reszta dni od 3 do 15 osób  
  • Czy w tym roku będą?
  • U nas normalnie.
  • My chcemy się jutro wybrać. Przy okazji pomodlić się za naszych Andrzejów.
  • U nas są, a tak dużo ludzi, że aż się raduje dusza. :-)
    Podziękowali 1Bonafides
  • Byłam na roratach! W bonusie spacer w porannym powietrzu.  <3
  • Byłam na 6 30
  • Byłam na 6 30, bałam się, czy nie będzie ograniczeń, ale nie, kościół spory i ludzi prawie tyle, co w roku ubiegłym. Jeżdżę do innej parafii, bo u nas popoludniowe
  • My też do innych parafii bo i nas wieczorem.
    Gdzie indziej do wyboru 6.00, 6.30. 7.00
  • U nas hybrydowe. W pn  przedszkole, we wtorek klasa 1 i 2, w środę klasa 3 i 4, etc.

    Ale kościółek malutki..

    Choć oczywiście ksiądz nikogo nie wyprosi. 
    Zobaczymy ile się uda.
  • U nas licznik osób to ilość rozdawanych lampionów. Pozostali znaleźli miejsce na chórze u  organisty i w zakrystiach ;) 
  • Byłam na roratach. I super. A teraz głowa mnie boli z niewyspania. Buuuu
  • U nas kilku os nie wpuścili. W tym że 2 dzieci.

    Proboszcz powiedział że od jutra dzieci będą wchodzic wszystkie.
    Ponoć gdzieś niedaleko te "piorunujące macice" mają siedzibę.i bywa że ktoś przychodzi od nich i.liczy czy limit nie przekroczony.
    .....
  • A ja byłam z moimi.. kocham ten czas 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Dziś migrena. Obudziłam się o 5.00 ale nie dałam rady iść.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.