Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obowiązkowy BASEN

Mam pytanko  czy basen moze być w 5 klasie SP obowiazkowy. Moj Antek nie chodził bo go boli ucho w kontakcie z wodą. Nie wiedziałam, że by nie chodzić na basen muszę dostarczyć zwolnienie lekarskie i dziś czytam wiadomość,  że albo dostarcze zwolnienie albo płacę 130 zł za pół roku basenu.....

Komentarz

  • edytowano grudzień 2019
    U nas placi sie z gory, we wrzesniu za caly semestr, wypelnia sie deklaracje basenowa. Pozniej jak dziecko jest chore/przeziebione to ten basen po prostu mu przepada u nas wystarczy zwolnienie od rodzica, takie zwykłe na dzienniku elektronicznym.
    Jest rowniez opcja aby wybrac zamienny wf zamiast basenu. Wtedy sie chodzi na zajecie wf polaczone z innymi klasami w jeden wyznaczony dzien. Moje dziewczyny jezdzily z klasa do momentu jak zrobili basen o 7.30 a potem 7-8 lekcji. Korzystniej jest, gdy plywanie jest po lekcjach.
  • Stawka normalna, ale nie wiem czy u nas stałe niechodząca osoby musiały zwolnienie lekarskie dostarczać.. oczywiście jak ktoś nie chodził cały czas to nie płacił .. my płaciliśmy co miesiąc 
  • edytowano grudzień 2019
    U nas basen jest w czesnym ale jeżeli jakieś dziecko nie chodzi z założenia to trzeba zwolnienie lekarskie dokładnie tak jak na całościowe zwolnienie z wf. Na jednostkowe przeziębienia wystarcza rodzicielskie. To powinno być opisane w statucie szkoły.
  • Dłuższe nieobecności na Wf wymagają zwolnienia lekarskiego. 
  • U nas tak jak u Bea. Swoją drogą publiczna Szkoła każe płacić za basen?? Chore!
  • edytowano grudzień 2019
    Zapytałam koleżanki co pracuje w UM jak u nas jest z tym basenem w szkołach miejskich. Tak więc co do zasady sam basen jest bezpłatny przez dwa lata dla każdego( nauka pływania). Rodzice większości szkół ponoszą podzielony na ilość dzieci koszt podstawiania przez MZK autobusu - niezależnie czy dzieci jadą czy nie( taki ryczałt). Wyjątkiem są dwie szkoły co mają bardzo blisko bo używają nóżek.
  • My placimy wylacznie za transport. W poprzednich latach stawka za 1 semestr to byl koszt rzedu 80 zl.
  • Ale na wf chodził. Na basen nie. 
    Muszę zapłacić 130 zł.
    Dupa jestem bo trzeba było iść we wrześniu do laryngologa i załatwić ale mi umknęło...:( 
    Idę po świętach i zapytam. Jak mi dr powie że może zamioczyc to ucho to będzie chodził i koniec. Nic nie poradzę....traumy od tego może nie będzie miał....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.