Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pope Francis

  o:)                                                                                                                                                                            
«13

Komentarz

  • Papież też człowiek 
    Podziękowali 2Isako Klarcia
  • No i trzeba dodać, że następnego dnia publicznie przeprosił za swoje zachowanie. Nie wiem, czy byłoby mnie na to stać...
    Podziękowali 3Hope Isako madzikg
  • Pomyślałam sobie tylko tyle, że ja w chwili wściekłości też muszę wyglądać mało atrakcyjnie (eufemizm). Mam jednak to szczęście, że nie jestem osobą publiczną i mało kto, poza rodziną, ma okazję widzieć mnie w takim położeniu.

    @Cart&;Pud, jest gdzieś tekst przeprosin?
    Podziękowali 1Isako
  • "W środę papież odniósł się do incydentu. Zwracając się do wiernych przed modlitwą Anioł Pański powiedział, że Jezus pokonał zło, a zbawienie nie jest magiczne, lecz wymaga cierpliwej miłości, która daje kres nieprawości.

    Odnosząc się do "cierpliwości" papież stwierdził: - Wiele razy tracimy cierpliwość.

    - Mnie też się to zdarza. Przepraszam za zły przykład dany wczoraj - dodał Franciszek."

    cytat za Rzeczpospolitą



    Podziękowali 1Polly
  • Ta kobieta, zanim go złapała, przeżegnała się na jego widok.
    Franciszek w wywiadzie z Woltonem, mówi o tym, że traktowanie go jako nadczłowieka odbiera jako akt przemocy. Uważa się za grzesznika a oczekiwanie perfekcjonizmu wobec niego - za nieuzasadnione. Jeśli dobrze dedukuję (bo to już moje dopowiedzenie), przyznaje sobie prawo do utraty cierpliwości, za którą potem, naturalnie, trzeba przeprosić. Ot, ciężar bycia człowiekiem, a więc grzesznikiem.
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Mi się nie podobało to zachowanie. Papiez powinien wiedzieć jak się zachować w takiej sytuacji. Rozumiem że to go zirytowało
  • Oczywiście tej kobiety też. Szarpanie za rękę nie ładnie ( choccwynikalo z dobrych chęci, była mocno podekscytowana tym spotkaniem) to od niej mniej można wymagać 
  • @M_Monia

    Papież też człowiek, w dodatku znacznie starszy od tej pani. On nie prawa do zdenerwowania?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mam chore kolana, aktualnie dwa, jedno w rehabilitacji, a drugie po operacji, do tego mam bol stawów, zwłaszcza nadgarstki, łokcie, jakby mnie ktoś tak szarpnal, to miny  radosnej bym nie miała.
    Nagły bol raczej powoduje grymas twarzy i odruchy obronne, czyli wyswobodzenie się z potrzasku niz uśmiech na twarzy i zrozumienie. 

    Mam wiele zrozumienia dla reakcji Papieża Franciszka, podejrzewam, że moje bóle są dużo mniejsze od Jego. Współczuję Mu tej sytuacji, powinna Jego ta Pani przeprosić, a nie On Ją. 

    Ja się swoim dzieciom nie pozwalam nawet w  zabawie szarpać, bo się to może źle skończyć dla mnie.
  • Co do stanu kolan papieża, to myślę, że pierwsza minuta tego filmu wiele mówi:


    https://www.youtube.com/watch?v=e9gQsDQbwUw
  • Mnie w tym wszystkim żal tej kobiety, nie dlatego że ją klepnął w rękę , bo to nie bolało, tylko że teraz cały świat ją ocenia , że szarpnęła papieża. 
    Pewnie działała w emocjach, może chciała go prosić o błogosławieństwo, może obiecać modlitwę, może prosić o modlitwę. A czytam co chwilę że to wariatka niezrównoważona psychiczne.
    Podziękowali 2OlaOdPawla M_Monia
  • M_Monia powiedział(a):
    Oczywiście tej kobiety też. Szarpanie za rękę nie ładnie ( choccwynikalo z dobrych chęci, była mocno podekscytowana tym spotkaniem) to od niej mniej można wymagać 
    Żartujesz, prawda?
  • maliwiju powiedział(a):
    Mnie w tym wszystkim żal tej kobiety, nie dlatego że ją klepnął w rękę , bo to nie bolało, tylko że teraz cały świat ją ocenia , że szarpnęła papieża. 
    Pewnie działała w emocjach, może chciała go prosić o błogosławieństwo, może obiecać modlitwę, może prosić o modlitwę. A czytam co chwilę że to wariatka niezrównoważona psychiczne.

    Obawiam się, że o papieżu piszą gorzej.

    Oboje płacą cenę tego, że teraz wiele rzeczy jest filmowane i sprzedawane. Prawdopodobnie żadne z nich nie chciałoby tego, by ta scena była oglądana przez cały świat, żadne z nich nie powtórzyłoby gestu.



  • Reakcja Papieża była całkowicie naturalna i nie powinna podlegać ocenom. A gdyby to był zamachowiec? Przecież w takim tłumie może znaleźć się szaleniec lub terrorysta. Szczerze mówiąc, uważam, że coś jest ewidentnie nie tak z ochroną Papieża.
    Podziękowali 3Aga85 Rogalikowa Klarcia
  • Jest nie tak, bo papież odmawia specjalnego traktowania. 
    Podziękowali 1Polly
  • Zuzapola powiedział(a):
    Jest nie tak, bo papież odmawia specjalnego traktowania. 
    Ale to normalne traktowanie głowy Kościoła. Myślę, że powinien zachować się w tej kwestii bardziej odpowiedzialnie. Nie jest zwykłym człowiekiem, a szaleńców nie brakuje.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Też tak uważam, tak jak podczas wizyty w Polsce, kiedy odmówił przelotu samolotem, to dużo drożej wyszła ochrona przejazdu autostradą i w dodatku straszne korki przez blokady dróg.
  • M_Monia powiedział(a):
     Papiez powinien wiedzieć jak się zachować w takiej sytuacji. 
    mnie to zdanie bardziej zastanowiło...

    bo stwierdzam właściwie że nie wiem jak POWINIEN się zachować


    ?
  • Może chodzi o to, że starszy o doświadczony, na pewno zawsze jak wychodzi do ludzi zdarzają się dziwne sytuacje,  ale przecież zawsze można mieć zły dzień, źle się czuć... 
  • @M_Monia Ty sie masz nie denerwowac i spokojnie lezec, pachniec i wypoczywac a nie papieza sledzic ;)
  • No ale przecież odruchem jest że jak ktoś nas krzywdzi, sprawia nam ból to uderzamy.  Dlanir sytuacja, która się wydarzyła była naturalna reakcja. 
    Podziękowali 1PawelOdOli
  • Ja go bardzo lubie. Na jego miejscu mysle ze lepiej byloby zachowac sie troche delikatnej ale rozumiem ze nie bylo czasu do namyslu jak byl szarpany. 

    A ta kobieta tez emocje wziely gore.  Ot niezreczna sytuacja. Nie ma co komentowac.
  • Jeszcze kwestia ochroniarzy.... dość późno zareagowali. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • @PaniWiosna

    To zniechęcające.
  • Jest o czym mówić. Media mają temat. W ten sposób neutralizuje się nauczanie. Sokratesie, masz rozwiązany sandał. Siła rażenia słów Sokratesa słabnie. Zamierzone działanie. 
    Podziękowali 1kawusiowa
  • Ja tam się nie dziwię Franciszkowi takiej reakcji.
    Ale media to wykorzystują niestety.
  • mader powiedział(a):
    Ogolnie swiat uwielbia Franciszka.
    no i bardzo dobrze, akurat On na to zasługuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.