Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zum pytanie

Dwulatke dzis przed snem bolalo przy siusianiy i teraz obudzila sie ze stanem podgoraczkowym. Podalam wode z wit c i zurawuny ktore chetnie(o tej godzinie) zjadla :) Czy moge podac jej urosept jutro? Jesli tak to jaka dawke? I czy wizyta u lekarza konieczna? Ja zawsze lecze sie uroseptem ale ona jeszcze mala....i nie wiem.

Komentarz

  • Miałaś kiedyś zum? Nigdy w życiu nie eksperymentyowałabym na takim bólu i dyskomforcie u własnej córki. Siki do badań - ogólne moczu i posiew (jałowa próbka). I wtedy można się dowiedzieć, czy antybol nie będzie potrzebny.
    Podziękowali 1Isako
  • Ja bym złapała próbkę do badania i podała ten urosept. Prawdopodobnie i tak go dostanie a wyprzedzi się rozwój choroby o kilka godzin zanim młoda trafi z wynikami do lekarza. Jak trzeba będzie jednak antybiotyk to się z uroseptem raczej nie pogryzie.
    Podziękowali 1Joanna36
  • Dużo ciepłej wody niech pije.
  • @awia w domu możesz jej podać dużo cieplej wody i wodę z sokiem żurawinowym do picia (nieslodzonym!)
    ale szybko próbka moczu na badania-jak szybko wyłapujesz,to szybciej wyleczysz. 
    Chyba ze lubisz być urosepsa straszona... 
  • Dzięki dziewczyny. Zum miałam pare razy i zawsze mnie urosept wyleczył + żurawia i wit C (prawie co każdą ciążę). Nie @Dorotak nie zamierzam eksperymentować.  Dziś wybieramy sie do rodzinnej. U niej ból na szczęście nie jest duży. 
  • Myśmy mieli jakieś przeboje moczowe w wieku 5 lat u najstarszej. W notatkach widzę, że podawaliśmy 1/2 tab Furaginy 3x dziennie przez 6 dni. I to było jakoś pechowo tydzień po podaniu antybiotyku na ból ucha (Augumentin).
    Potem w wieku 6 lat też się pojawił jakiś ból przy mikcji (mniejszy), też furagina. Oczywiście żurawina, woda z wit C, bardzo dużo wszelkiego picia i obcięty cukier. Ba, nawet w nocy pić dawaliśmy, żeby się "przepłukało".
    Ponad 2 lata nie miała żadnych dolegliwości.

    Z dwulatkiem nie wiem co bym zrobiła :( Pewnie badanie, a w międzyczasie bardzo dużo pić.
    Podziękowali 1awia
  • Nam lekarka zapisała furagine i badanie moczu.
  • Pijemy ile się da :)
  • U nas urosept,żurawina i wit.c to dodatek do furagina albo antybiotyki,
    nigdy nie pomogły same ani mnie ani nikomu z rodziny. Prędzej czy później trzeba było przeleczyć.
    Przy pojawieniu się temperatury na pewno bym nie czekała. Na cito badanie moczu przynajmniej ogólne.
    Jeśli to zum,to do lekarza,U malucha może szybko pójść na nerki.
  • Acha,mocz do badania trzeba złapać przed podaniem leku,furagina bardzo szybko działa. 
  • Wpierw jutro mocz a po nim furagins.
  • Chodzilo mi o to,że mocz sie bada zanim w ogóle zostanie wprowadzony lek,bo furagina po jednej dobie podawania potrafi "wyczyść" mocz ze zmian jeśli to są bakterie,które są na nią wrażliwe.
    Żeby wiedzieć czy to na pewno jest zum trzeba złapać mocz  przed leczeniem.
  • Tak wiem <span>:smile:</span>
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.