Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Samochody rodzinne 6-9 osobowe

1678911

Komentarz

  • no u nas jest za ostatnim rzędem jest myślę, że ze 40-50 cm. Mąż torby układa jedna na drugiej i dajemy radę
  • Tak Ewa, to raczej był nasz faworyt, ale dzisiaj zobaczyłam pod przedszkolem peugeot 807 i też się wydawał spory dlatego pytam :) 
  • obejrzałam na zdjeciu bagażnik grand espace, nie wydaje mi się jakoś wiele większy niż nasz. ale to trzeba by na żywo spojrzeć.
    Podziękowali 1Hope
  • Chciałabym właśnie jeszcze kawałek bagażnika za trzecim rzędem i chciałabym, żeby nie było problemów z fotelikami.
  • A ma ktoś tego peugeota może na sprzedaż? 
  • Klony tego peugeota 807 , to też Citroen C8, fiat ulysse i Lancia Phedra. 

    To jest to samo w zasadzie
    Podziękowali 2Hope MAFJa
  • My mamy C8 i jednak w Grand Espace było więcej miejsca.
    Podziękowali 3Aneczka08 Hope ewap
  • @jan_u a napisałbyś jeszcze jakieś spostrzeżenia po użytkowniu obydwu aut? 
  • Nie boicie się tych siedzeń w bagażniku?
    Musimy właśnie zmienić samochód na min. 6 osobowy. Ja bym optowała za jak najmniejszym, bo boję się, że dłuższym nigdzie nie zaparkuję, ale ponoć w tych fordach, citroenach i renault fotele w ostatnim rzędzie są w strefie zgniotu? 
  • To co planujecie kupić @Bagata?
  • No nie wiem właśnie, mąż myśli o Chrysler Grand Voyager, mnie to parkowanie przeraża, bo wszędzie gdzie parkuję na mieście, miejsca są na styk dla samochodu standardowej długości, a ten jednak ma z pół metra więcej.
    Podziękowali 1Hope
  • @Bagata myśmy się zastanawiali ale on dwie gwiazdki tylko ma w testach(starszemu modelowi jedna nawet gwiazdkę odebrali), my teraz mamy Sharana i się zdziwiłam bo się okazało że jest krótszy niż nasze dotychczasowe Volvo więc może wcale nie jest takie strasznie długie? 
    Podziękowali 1Bagata
  • Nie bojcie się duzych aut :) Miejsca parkingowe dla sharana załatwiam zawsze u Anioła Stróża ;)
    Podziękowali 1Agmar
  • Albo u św Antoniego... Bo trzeba to miejsce ZNALEŹĆ ;) PS:mamy średnie 
    Podziękowali 1Pipijo
  • wiesia powiedział(a):
    Nie bojcie się duzych aut :) Miejsca parkingowe dla sharana załatwiam zawsze u Anioła Stróża ;)
    Sharan nie jest duzym autem.
  • edytowano styczeń 2020
    Taw powiedział(a):
    wiesia powiedział(a):
    Nie bojcie się duzych aut :) Miejsca parkingowe dla sharana załatwiam zawsze u Anioła Stróża ;)
    Sharan nie jest duzym autem.
    4854 x 1902mm za Wiki. Po Yarisce wszystko jest duże ;)

    Zresztą OK. Jeździłam VW Trans., jest większy ale łatwo parkowalny.
    Trzeba skalkulować... czy wygoda czy gabaryty. Może jest garaż do którego trzeba dopasować auto?

    Sharan świetny dla 2+3 na wyjazdy. Na codzienność to pewnie styknie dla 2+5. I te suwane drzwi... nie trzeba dzieci pilnować - można zaparkować w węższe miejsca.
  • Dołączam- parkuję od pół roku Sharanem i owszem, nie wszędzie się zmieszczę, ale nie narzekam, nie ma problemu, żeby się przyzwyczaić. A kocham ten samochód za ilość przestrzeni w środku i komfort jazdy i bezproblemowe wpinanie 3 fotelików w drugim rzędzie (jeździmy z trójką). I nie jest jakiś bardzo długi, duże kombi zazwyczaj mają podobną długość.
    Podziękowali 1wiesia
  • Suwane drzwi to genialny wynalazek
    Podziękowali 1wiesia
  • To był priorytet. Suwane + 3 fotele pełnowymiarowe.

    Z ciekawostek, nie wiem jak starsze ale nowsze modele Sharana mają 5x isofix. Pełna swoboda montażu fotelików.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Suwane drzwi to genialny wynalazek
    O tak, mamy starszego Sharana bez nich niestety, ale w drugim aucie takie mamy i to jest bajka przy dzieciach. 
    Starsze Isofixy mają zależnie od typu foteli, jakie się posiada.
    Podziękowali 1wiesia
  • U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
  • Agmar powiedział(a):
    U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
    A ten Wasz środkowy fotel nie jest uniwersalny? Nasz można przełożyć na bok. 
  • Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
    A ten Wasz środkowy fotel nie jest uniwersalny? Nasz można przełożyć na bok. 
    A co to zmieni? Zostajemy dalej w opcji 6 osobowej 
  • Agmar powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
    A ten Wasz środkowy fotel nie jest uniwersalny? Nasz można przełożyć na bok. 
    A co to zmieni? Zostajemy dalej w opcji 6 osobowej 
    Z bólu możesz mu wpiąć ze ściany pas trzypunktowy zamiast biodrowego. 
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
    A ten Wasz środkowy fotel nie jest uniwersalny? Nasz można przełożyć na bok. 
    A co to zmieni? Zostajemy dalej w opcji 6 osobowej 
    Z bólu możesz mu wpiąć ze ściany pas trzypunktowy zamiast biodrowego. 
    Jak? Mam w ścianie pasy do pozostałych foteli - do tego nie, opcja 7 osobowa często by się przydała ale nie poradzi
  • Pytanie mam do posiadających alhambre i fotele modułowe czy jak je zwał. Wozicie dzieci w nich czy raczej mimo wszystko montujecie na nie foteliki samochodowe? Dziś mamy odebrać naszą i tam mamy właśnie 2 takie foteliki z zagłówkami. I zastanawiam się czy dla najstarszej 7,5 latki to będzie ok?
  • tylko w w razie braku fotelika bym woziła w tych zintegrowanych. Ale mamy małe dzieci, najstarsza prawie 8l waży 26kg, 115cm wzrostu. Za luźno by miała.

    https://fotelik.info/pl/news/akcja-edukacja-foteliki-zintegrowane-bezpieczne-czy-nie,791.html

    warto wyważony głos, dotyczy nowych aut:
    http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/08/a-co-ty-wiesz-o-fotelikach.html

    Podziękowali 2Hanq zapominajka
  • Bagata powiedział(a):
    No nie wiem właśnie, mąż myśli o Chrysler Grand Voyager, mnie to parkowanie przeraża, bo wszędzie gdzie parkuję na mieście, miejsca są na styk dla samochodu standardowej długości, a ten jednak ma z pół metra więcej.

    @Bagata Hej, jako wieloletni użytkownik Sharana zapewniam Cię, że z parkowaniem nie będziesz miała problemu :) Trzeba się przyzwyczaić, że nieco inaczej się prowadzi, ale jeździło się nim świetnie, bo przy skręcaniu prawie składa się w pół i ma bardzo krótki przód. I cały jest krótszy niż niektóre "zwykłe" auta w kombi. Za 7 fotelami wsadzaliśmy jeszcze dwie walizki, złożony wózek nie-parasolkę i trochę toreb. I sporo bagażu pomiędzy rzędami foteli.
    Nad Grand Voyagerem się zastanawialiśmy, ale było dużo opinii że jest awaryjny i serwis w Polsce podobno drogo wychodzi.
    Podziękowali 1Bagata
  • edytowano styczeń 2020
    Agmar powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
    A ten Wasz środkowy fotel nie jest uniwersalny? Nasz można przełożyć na bok. 
    A co to zmieni? Zostajemy dalej w opcji 6 osobowej 
    Z bólu możesz mu wpiąć ze ściany pas trzypunktowy zamiast biodrowego. 
    Jak? Mam w ścianie pasy do pozostałych foteli - do tego nie, opcja 7 osobowa często by się przydała ale nie poradzi
    Nie wiem, z którego roku masz Sharana, ale może jest w nim opcja dołożenia trójpunktowego pasa z sufitu. Nasz pierwotnie też miał tylko biodrowy w środkowym fotelu, ale po zdjęciu podsufitki okazało się, że ma w dachu fabryczne, gotowe miejsca na montaż pasów trójpunktowych. Udało się nam trzypunktowy zamontować, choć trochę to wymagało zachodu.

    Edit. Modele od ok. 2000 roku z tego, co się wywiedział pracujący w VW szwagier miały wszystkie fabryczne miejsca montażowe. 
  • A orientujecie się, jak w tym Sharanie wypada ostatni rząd foteli pod względem bezpieczeństwa? @Daan?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.