Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sodastream kto używa?

Znudziło mi się proszenie o przyniesienie wody ze sklepu. W domu bez gazowanej wody nie ma życia ;)
Jest kilka modeli, ciekawa jestem, czy ktoś z Was używa i mógłby podpowiedzieć, który najlepiej kupić.

Komentarz

  • Ja mam ze szklaną karafką. 
    Podziękowali 1Cart
  • No właśnie, też zamierzam dokupić od razu szklane. Miałaś w komplecie, czy kupowałaś osobno? Bo nie widzę żadnego modelu od razu ze szklanymi karafkami.
  • Nie wiem jak teraz, ale gdy ja kupowałem do szklanych były inne modele urządzeń niż do plastikowych. Droższe niestety. 
  • Idę szukać. To jednorazowy wydatek, niech sobie będą droższe ;)
  • Ooo ciekawe też chcę zainwestować  :) 
  • Słuchajcie a jak to jest z nabojami? Bo czytam że bywa  z tym problem w niektórych miastach 
  • Dla nas drogo. Używamy awaryjnie, jak się wodą w butelkach na wymianę skończy za wcześnie. 

    Niektórzy korzystają z naboi uzupelnianych bez "autoryzacji".  Są oferty na olx czy allegro.
  • Ja w końcu zrezygnowałam, nie chciało mi sie tych butelek w kółko myć. W końcu powróciłam do butelkowanej, reszta rodziny i rak kranowe pije.
  • edytowano luty 2020
    @Elunia, nie kupujesz wkładów, tylko wymieniasz, albo oddajesz do nabicia.
    U nas w Carrefour wymieniasz naboje za 49,99. To i tak taniej, niż woda w butelce ;)
    Ale jest jeden punkt, gdzie nabijają butle co2 dla akwarystów, gdzie to kosztuje 25 zł. Z certyfikatem spożywczym ;)
  • @Skatarzyna, masz model Crystal? Taki z metalowym pojemnikiem zabezpieczającym butelkę?
    Bo różnica w cenie znaczna. I się zastanawiam, że jeśli mają extra pojemnik, to czy przy gazowaniu taka szklana karafka lubi pękać?
  • Mam od lat jedna i te samą karafkę. Caly czas jak nowa. 
    Podziękowali 1Cart
  • Ds się je umyć w zmywarce?
  • Matko, przeczytałam SUDOCREM kto używa
    Podziękowali 2Cart AgaMaria
  • My mamy na plastikowe butelki.
    Kupiłam też kilka małych żeby dzieciaki do szkoły brały. 
    Jestem bardzo zadowolona. 
    Chociaż ta szklana też mnie kusiła, ale dużo drożej było jak kupowaliśmy. 
    Generalnie polecam bardzo jak ktoś lubi gazowaną. My gazujemy kranówę. 

  • Kupiłam i czekam aż przyjdzie.
    Jakaś promocja była w Empiku. Taniej mi wyszło dokupić szklane butelki niż kupować w zestawie, więc tak zrobiliśmy.
    W dobrej cenie jest zestaw z dwoma dodatkowymi butelkami, ale samo urządzenie jest czarne, a ja chciałam białe :)
  • Przyszedł :)
    Czaderski jest! Woda bardzo smaczna, nawet lekko zgazowana. Zobaczymy, na jak długo wystarcza nabój.
  • No to nowy zakup do kolejki....
  • Napisz proszę na jaki zestaw się zdecydowałas? 
  • W większości zestawów na allegro nie ma napisane, czy butelki są szklane...
  • Zestaw Spirit White. Z plastikową butelką litrową. Chyba te szklane nie pasują do wszystkich modeli, bo jak patrzyłam na ich stronie, to są dedykowane do konkretnych.

    @Skatarzyna, mogłabyś sprawdzić, jaki masz model? Bo jeśli u Ciebie pasuje szklana karafka, to może u mnie też będzie? Na ichistronie nie ma zakładki kontakt albo "zadaj pytanie"...
    Podziękowali 1monia3
  • edytowano luty 2020
    U mnie nie pasuje plastikowa. 
    Crystal.
    Podziękowali 1Cart
  • No to doopa. Czuję się wpuszczona w maliny, bo wszędzie piszą, że można zamienić. Albo tak piszą, żeby tak zostało zrozumiane :(
  • Też mi się marzy soda stream ten szklany tylko naboje drogie.ale widziałam na aliexpress  takie różne zaworki itp.i butle i może by samemu nabijać te naboje .Może ktoś się zna jak to zrobić 
  • Żeby samemu nabijać musisz kupić tę dużą butlę, więc nie wiem, czy warto ;)
    Na Olx ogłaszają się punkty z tańszym (15-20 zł) nabijaniem butli, tylko u mnie akurat nie ma. Ale znalazłam punkt gdzie nabijają za 25 zl. Jak przeliczysz na butelki gazowanej wody to i tak wychodzi super :)
    Podziękowali 1Katina
  • Piszą, że 60-90 l w zależności od stopnia nagazowania.
  • Wracam do wątka, żeby sie podzielić spostrzeżeniami po 2 miesiącach używania :)
    Nie wiem, na ile litrów wystarcza, bo jakoś nikomu się nie chciało liczyć, ale miesiąc na jednej butli przy 7 osobach w domu bez problemu.
    Pierwszy nabój nabiliśmy w punkcie akwarystycznym za 25 zł, ale potem zaczął się koronawirus i punkt zamknęli. I wtedy przypadkowo odkryliśmy jeden myk - wymiana butli w punkcie obsługi w carrefourze kosztuje 49,90 zł. Ale honorują bony uzyskane w kasie przy zakupie z Kartą dużej rodziny.

    Więc idziemy do Carrefoura, robimy zakupy z KDR, dostajemy bon i z tym bonem idziemy wymienić nabój. Cena wyszła 25 zł niższa, czyli tak samo, jak w punkcie akwarystycznym B)

    Teraz siedząc wszyscy w domu pijemy mnóstwo wody - gazuję wodę, do dużego dzbanka wkrawam cytrynę, jabłko, miętę, zalewam wodą gazowaną i... tak co godzinę ;)

    To jeden z lepszych zakupów ever.
    Podziękowali 1monia3
  • Na YouTube był filmik na którym panowie gazowali wszystko łącznie z wódką i mlekiem :D, chyba sama się skuszę aby kupić takie urządzenie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.