Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bajki-grajki - od jakiego wieku?

2

Komentarz

  • znaczy dzięki Katarzyno - spróbujemy :)
  • Zacznij od krótkich i łatwych. Jak Marcela lubi muzykę, to od muzycznych (np. Lata ptaszek, Noc u Wedla), jak woli gadane, to np. Tymoteusz Rymcimci.
  • Hmmm ja nie pomogę bo Mikołajek jak pierwszy raz włączyłam bajki-grajki to powiedział tylko "oooooo" i słuchał :D to jednak coś innego niż jak sie czyta mu bajkę bo jest dodatkowa "atrakcja" czyli muzyka i to się synkowi podoba ;)
  • no my tez sluchamy glownie prapra slon i alicja ale fa wyciska co sie da i jakies podostawala stare po kims.. tez wszystkie na pamiec znaja.. mam nadzieje na zamontowanie adapteru to rodzicom pokradne plyty analogowe i bedzie wybor..
    ja z rozrzewnieniem wspominam
    dziwne przygody pana zajaca
    stoliczku
    klarunie
    na jagody( te ostatnie na kasetach mialam)
  • @Baja

    mój zaskoczył na "Złotej rybce" z cyklu Bajki z Ramą - czyta P. Fronczewski
  • U nas bajki sa niezbędne w samochodzie.
    Po pierwsze Chatka Puchatka i Doktor Nie boli.
  • Jak to jest z "Bajkami-Grajkami"? Chętnie kupiłabym zestaw wszystkich ponad stu bajek do słuchania, ale w Internecie widzę do kupienia tylko pojedyncze. Z drugiej strony widziałam do pobrania za darmo, np. na Chomikuj. Chociaż wiele z nich przekracza darmowy transfer. Jak to jest z prawami autorskimi? Czy legalne jest bezpłatne pobieranie? Czy można gdzieś taniej kupić wszystkie bajki? Bo 20-15zł za jedną bajkę przy ilości sto kilkanaście bajek to wyjdzie dość sporo. 
  • Aniuszka powiedział(a):
    Jak to jest z "Bajkami-Grajkami"? Chętnie kupiłabym zestaw wszystkich ponad stu bajek do słuchania, ale w Internecie widzę do kupienia tylko pojedyncze. Z drugiej strony widziałam do pobrania za darmo, np. na Chomikuj. Chociaż wiele z nich przekracza darmowy transfer. Jak to jest z prawami autorskimi? Czy legalne jest bezpłatne pobieranie? Czy można gdzieś taniej kupić wszystkie bajki? Bo 20-15zł za jedną bajkę przy ilości sto kilkanaście bajek to wyjdzie dość sporo. 

    ja mam wykupiony transfer na chomiku.
  • A ściąganie z chomika to jak się ma do praw autorskich?
  • Nie wiem, rozmawiałam kiedyś że spowiednikiem i stwierdził że jak.kupuje u nich.transfer i im place a pliki u nich wiszą to w ramach transferu mogę pobrać.
  • Oni zresztą dość szybko usuwają jak ktoś coś lewego wrzuci.
  • Dla mnie chomik nie jest moralnie obojętny, mialam kiedyś, przestałam, bo mi jednak zgrzytalo.
  • edytowano luty 2020
    A ten spowiednik @Aneczka08 to jakiś bieglejszy w prawie, czy tak mu się wydawało?
  • Zna mnie od lat, mam zaufanie.juz nie zglebialam dalej. Zresztą teraz to.juz.od.kilku lat nic stamtąd nie brałam.


    Inny powiedział mezowi w odniesieniu do filmów że jak zgłębił sprawę to podobno jest tak że jak coś wejdzie na ekrany to na własny użytek można pobrać z netu i obejrzeć. To ładnych kilka lat temu było. Podparł się wtedy jakimś artykułem.z gazety prawnej. 
    Podziękowali 1malagala
  • edytowano luty 2020
    Akurat tak jest: można ciągnąć filmy na użytek własny zgodnie z prawem... tylko czy to moralne to inny temat.

    Dopisek: Udostępniać nie można.
  • tak, udostępniać nie można.
  • A na chomiku są udostępnione i z tego się korzysta, tak? Czyli korzysta się zgodnie z prawem z treści,  które zostały umieszczone wbrew prawu, @wiesia???
    Pytam, bo się nie znam. Od lat budzi to we mnie opory, ale pojecia nie mam czy słusznie. Nie ukrywam, że korzystać byloby wygodnie,  ale...

    Chciałabym jakieś konkretne argumenty najlepiej poparte paragrafami.
    Podziękowali 1Joannna
  • Możecie polecieć jakieś fajne słuchowiska dla przedszkolnych dzieci?
  • Wczoraj wieczorem urzedowalismy w kuchni. Czesc dzieci rysowala a czesc piekla ciastka. W tle puscilam im z komorki bajki grajki na glosniku, z youtuba, wszystkie znane ukochane, ulubione i sprawdzone na 10 strone :)
    Ksiezniczka na ziarnku grochu
    Kot w butach
    Jas i Malgosia
    Wyprawa na Szklana Gore
    Piotrus Pan

    Moje dzieci wychowaly sie na bajkach grajkach. Kupowalam je razem z gazetką. Teraz juz tego nie ma ale mozna zamowic przez internet. Maluchy wielokrotnym odsluchiwaniem zniszczyly/zarysowaly wiekszosc plyt i pozostalo nam takie wlasnie odsluchiwanie z internetu...



    Podziękowali 1Hope
  • Z tej serii Bajki z Ramą( margaryną ;)) jest np.Calineczka, czyta Piotr Fronczewski, piekna, polecamy: 

    Tu: Brzydkie Kaczatko, opowiada Piotr Fronczewski: 

    Tutaj Czerwonego Kapturka czyta Cezary Pazura: 

    I Mala Syrenka( to moze byc za mocne dla przedszkolakow), czyta Piotr Fronczewski: 


    Podziękowali 1Hope
  • Znalazlam jeszcze Zlota Rybke, z Ramą oczywiście B)

    Podziękowali 1Hope
  • Tutaj wspaniala bajka grajka: Pimpuś Sadełko, dla przedszkolaków i szkolniaków jak znalazl: 

    Podziękowali 1Hope
  • Gdzie? Nie moge znalezc na stronie?
  • edytowano marzec 2020
    Dorota powiedział(a):
    Gdzie? Nie moge znalezc na stronie?
    Do empika?
    Trzeba wejść na stronę i podać swój adres e-mail:
    https://www.empik.com/czas-w-domu?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=empik-premium-60-tablica&fbclid=IwAR1YgUtvQ7mIPcMcCm_vvYUao1RIu9oZYgHpXVaHYjE8zoJJu3HKMfuGJ-c
    Kod przyjdzie mailem lub od razu pojawi się w przeglądarce, wpisuje się go nieco niżej. 
    Ściągnęłam na telefon aplikacje empikGo i po zalogowaniu rzeczywiście sporo bajek jest dostępnych, ale nie tylko. 
    Podziękowali 1Dorota
  • Tutaj Calineczka z serii bajki grajki, z Emilianem Kamińskim w roli księcia elfów!  :)


    Tadek Niejadek, juz kultowy po prostu, z kultowymi piosenkami, np. Ryczy syrena, jadą strażacy a kazdy z nich sie pali do pracy, juz przyjechala cala cala druzyna, mowia ze jedli na obiad szpinak, po tym szpinaku silni jak lwy zrobia co trzeba raz dwa i trzy :) 

    Przygody Piotrusia Pana, polecamy goraco - cale mnostwo pieknych, wesolych, niezapomnianych piosenek: 


    Podziękowali 3Dorota Hope kasha
  • Oprócz tego zakładając te konto premium przez przesyłka jest gratis przy zamówieniach od 40 zł. i ceny niższe ja stronie sklepu.
  • Jeżeli chłodzi o audio booki to moje dzieci są absolutnymi fanami Ja i moja siostra Klara. Znamy wszystkie trzy części na pamięć. Krótkie,  przyjemne,  śmieszne,  ładnie nagrane i mają dwie najistotniejsze dla mnie zalety: rodzeństwo trzyma się ciągle razem i jest dużo śmiechu bez żartów o kupach i sikach  ;)
    Podziękowali 2Hope szamel
  • Ja też fanką  jestem tych starych słuchowisk, tak jak @Rejczel. W dzieciństwie mieliśmy pełno płyt z nimi. Swego czasu moje dzieci słuchały ich namiętnie na dobranoc. Potem musieliśmy zaprzestać, bo zamiast spać, to się emocjonowały. Ale może teraz do nich wrócimy...

    Tu jest cała playlista z nimi:

    https://www.youtube.com/playlist?list=PLt_N4M6zy7JY_sJVIsYE6Wkb6KdxU_3xB
    Podziękowali 3Hope Rejczel kasha
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.