Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jakie rozwiązania łóżkowe dla >2 w pokoju?

Powoli się zastanawiamy nad złożeniem pokoju dla 3 lub 4 chłopców.  Na razie śpią w szczebelkach i moim zdaniem do końca lata pośpia tak.. ale co potem.. zwykle piętrowe?  Sami już nie wiemy.. mój m się boi piętrowych dla nich.. ja skolei nie widzę innych rozwiązań..  pokój ma z 20 m czyli wielki nie jest.. 
«1

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Nie wiem. Ja jestem za potrójnym piętrowym,  mąż za potrójnym wysuwanym , że za głupi sa. 3 maja. I pewno po wakacjach by się przesiąść powoli musieli.wtedy 4 beda kończyć i będzie niemowlę jeszcze nie wiadomo jakie. boje sie bałagan I z tym wysuwanym i po głowach sobie beda skakać... i że w dżien się nie położy więcej niż 1.. 
  • i nas są piętrowe, na razie trójka w 1 pokoju, jedno piętrowe, drugie piętrowe ale tylko góra a pod nim 2 biurka.
    Tylko oni chyba za mali na piętrowe, jak będą mieć bliżej 4,5-5 to wtedy.

    20 m to spory pokój możesz 3 niskie łózka ustawić, nasz ma z 14m :-)
    Podziękowali 2MAFJa Joannna
  • Moi synowie są nieobliczalni, nie zaryzykowalabym piętrusow. Mają w jednym pokoju trzy zwykle łóżka i jedno mniejsze. I niewiele więcej, bo to tylko sypialnia jest. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mogę 3 niskie ustawić..  nawet 4 tylko już żadnych więcej mebli
    .  Jedna ściana to balkon z oknem i kalorysferem  do likwidacji i szafa Wielka na wymiar... druga to w ogromnej części okno z kalorysferem nie do likwidacji :-) . Jedna jest cała - tu by może i 2 weszły na długość ale nie za długie..  i o d jednej drzwi wejściowe odjąć.. miejsca tak na poltora lozka 
  • jak to piętrowe czteroosobowe? zwizualizujesz?
    Podziękowali 1Karolinka
  • Piętrowych nigdy bym nie kupiła, to nie na moje nerwy.
    Nasi mieli takie kanapy jednoosobowe składane, widziałam tez to łózko podwójne wysuwane, fajne, wtedy nas nie było na to stać a te fotele rozkładane gdzieś tam dostaliśmy. 
    Lepiej żeby na wysuwanym sobie skakali, co chyba jest nieuniknione :) niżeli z piętrusa fruwali 
  • U nas wysuwane sprawdza się rewelacyjnie a też rozważałam piętrowe. Jest bezpiecznie, nie ma kłótni o to kto na górze, szybko i łatwo się ścieli, nie zabiera miejsca i przestrzeni.
  • A coś takiego:
    https://www.olx.pl/oferta/kanapa-tapczan-do-spania-smerfus-CID628-IDcUhQw.html
    Stawia się krótszym bokiem do ściany, fajnie się sprawdza do siedzenia, a do spania wysuwa się do przodu.
    W stanie złożonym zostaje sporo miejsca na środku pokoju, na drzemkę dla niedużego dziecka wystarcza takie złożone. Po rozłożeniu jest normalnej długości.
    Może takie by się Wam 4 zmieściły?
  • Ale balustrady jakieś mają? Czy czujny sen? ;)
  • Mamy piętrowe z trzecim wysuwanym. Plus szuflady. Skakali, bujali się, robią namioty, jaskinie, statki pirackie i kosmiczne z niego. Najlepsza zabawka. Szczególnie zimą. Dwulatka daje radę bez kłopotu z drabinką, ale to łóżko jest w domu od kiedy ona jest na świecie, więc jest oswojona. 
    Najczęściej spada Józek. Z tego niskiego wysuwanego łóżka przez sen xD
  • Tak przypuszczałam, że bez kasków i ochraniaczy u @Małgorzata :)
  • @Malgorzata- na materace szyłas pokrowce?
    Z czego?
  • edytowano luty 2020
    Górę da się okresowo zabezpieczyć
    Znalezione obrazy dla zapytania zabezpieczenie pitrowego zka
    Dla przykładu: https://gamnet.pl/siatki-na-lozka-pietrowe


    Podziękowali 1isza
  • do sufitu by się wspinali po siatce... znając życie
    Podziękowali 1Wela
  • To , jak znajdziesz , daj mi znać

  • wychodzimy na nieodpowiedzialnych rodziców - nasz trzeci dostał łóżko takie mniej więcej:
    https://vdxl.im/8718475531425_a_en_r458.jpg
    jak miał mniej niż 2,5 roku, zjeżdżalnię szybko zdemontowaliśmy
    nasza najmłodsza zaczęła wchodzić na górę zanim skończyła 2 lata (mimo dolnego szczebelka odkręconego - zawsze coś znalazła do podstawienia, od jakiegoś czasu - a nie ma jeszcze 3 lat - wdrapuje się bez podstawki od razu na szczebel na wysokości swojej klatki piersiowej) i nigdy nic stresującego się nie działo - więc albo my nienormalni, albo dzieci ;)
    w sumie mamy 2 o podobnej zasadzie - pod spodem śpią na materacu który leży na podłodze
    w sumie piątka śpi w 1 pokoju 15m2 ze skosem - ale tam w zasadzie łóżka i ubrania młodszej czwórki i fotel żeby można na czymś usiąść
    pościeli nie chowają, tylko układają - ale pokój służy tylko do spania i przebierania
  • Malgorzata powiedział(a):
    wiesia powiedział(a):
    Tak przypuszczałam, że bez kasków i ochraniaczy u @Małgorzata :)
      Uczymy życia  ;) 

    Wiesz , jak w nocy spadł  i słyszeliśmy  gruchot  kości na parkiecie,  to zamiast zerwać  się  to robiliśmy  licytację , który spadł  ;) 

    My jednak nie jesteśmy  normalnymi rodzicami   B)
    o to, to...
  • Mnie tylko szkoda córki, jak jej w nocy spada kołdra z takiego łóżka podwieszanego pod sufitem, czyli na wysokości trzeciego piętrowego....
  • Chociaż trochę Twojego podejścia i byłabym zdrowsza
  • jakby był szeroki pokój to i 4 wejdą
    Podziękowali 2Skatarzyna isza
  • edytowano luty 2020
    Katina powiedział(a):
    jakby był szeroki pokój to i 4 wejdą
    Fajne! 
    Dla czwórki to można dodać dwa łóżka na podeście, kącik do zabawy zrobić w innym miejscu. 
    Dodatkowe schowki mogą być w stopniach schodów.
    Podziękowali 1Katina
  • My wzięliśmy piętrowe zamiast wysuwanego. 
    Mieliśmy obawy zrzucenia przez sen koldry na młodszego.... 
    U nas trójka w pokoju. Dwoch na piętrowym, jeden na tapczanie.
    Ikea, nie, żeby reklamowała, ale ma niskie łóżko piętrowe. Nasz młodszy co jakiś czas spada z dołu, nic się nie dzieje. Laduje i spi dalej na dywanie....
    Podziękowali 1MAFJa
  • Nasza 9 latka też śpi na górze od paru lat ale jednak starsza była i dziewczynka spokojna... zobaczymy 
  • U mnie dziewczyny 9 i 7.5 i spadają z normalnych łóżek - boje się piętrowego ale też trzeba będzie cis myśleć bo pasuje Maćka dokoptowac . Moja siostra 9 letnia spadła z kanapy 30-40 cm na gruby dywan i wstrząsu mózgu dostała i tak mi jakoś to w głowie zostało (bo wtedy w szpitalu az leżaka) że teraz jestem przestraszona a chciałabym mieć takie podejście jak Małgorzata  
  • ewap powiedział(a):
    Fajne rozwiążanie dla 3 osób. Też musimy zacząć czegoś szukać dla 3,ale ja już widzę te kłótnie kto i gdzie? Wasze dzieci nie kłócą się o te wysuwane łóżka? 
  • Moi się nie kłócą. Czasem śpią obaj na dolnym.
    Podziękowali 1blaekie
  • Dawno temu myślałam o takim, ale różne rzeczy się pozmieniały:

    Nie jest bardzo wysokie (barierki można dorobić, bo te są mocno iluzoryczne), za małą drabinką coś na pościel się zmieści. Jest mniejsze niż pełnowymiarowe - pewnie każde ma jakieś 160x80?

    Ja w ogóle jestem zwolennikiem mniejszych łóżek dla dzieci.Np. takie z Ikei 160x70 -  wystarczy do ok. 8-10- roku życia (to 70 cm szerokości bardziej przeszkadza niż długość), czyli wymiana na większy model następuje wtedy, gdy dzieci nie potrzebują już tyle zabawek (szafek) i tyle podłogi na szaleństwa.
    Podziękowali 2Skatarzyna blaekie
  • Ja myśle o łóżku na szafie ale takiej wysokości komody z wysuwanym biurkiem bo będę już szkolne dzieci orzenosic
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.