Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lektura na Wielki Post

edytowano luty 2013 w Ogólna
Jaką lekturę na Wielki Post, poza Ewangelią oczywiście, możecie polecić?

Komentarz

  • Żywoty Świętych?
  • Dzienniczek św Faustyny
  • "Dzieje duszy" św. Tereski, a przedtem " Korespondencję rodzinną" Ludwika i Zelii Martin.
    Wiem, nudna jestem.
  • a co do Ewangelii jest akcja czytania Ew. wg sw Mateusza każdego dnia Wielkiego Postu 

  • jesli czytasz po niemiecku lub angielsku, polece ksiazke, ktora dostalam na urodziny i probuje czytac (tzn. czyta ja sie swietnie, tylko troche mi brakuje czasu na czytanie ostatnio):
    image
    wersja angielska:
    image

    Dla mnie ta ksiazka ma dodatkowy smak, poniewaz opisuje nawrocenie w miejscu, do ktorego czesto sami w niedziele jezdzimy (i pustke kosciolow, ktore tez sami zwiedzalismy i tez mowilismy "ale tu pustka wieje"). Ale mysle, ze warto i w innych realiach geograficznych przeczytac. Jakby ktos chcial wersje niemiecka to moge pozyczyc, jak kiedys skoncze (ale naprawde pozyczyc,  po chcialabym ja miec na polce i moc do niej wracac).

    Jezeli uda mi sie dokonczyc, to nastepna w poscie bedzie:
    imageimage

    Oprocz tego pewnie pod koniec postu zajme sie studiowaniem przewodnikow po Rzymie i polnocnych Wloszech, jako ze bedziemy miec opieke dla dzieci i chyba sobie w zwiazku z tym na rocznice slubu fundniemy wyjazd (taki wyjazd-pielgrzymke, bez dzieci, religia, kultura, kulinaria, rozmowy spokojne, na ktore ciagle brakuje czasu... bez dzieci, plazy, placow zabaw... potrzebujemy tego, bardzo!).
  • Tak, "Spustoszoną winnicę" i ja polecam. I w ogóle wszystko, co się da tego autora :x

    "Zapiski więzienne" kard.Wyszyńskiego, "Listy starego anioła do młodego"o.Pydy, Josemaria Escriva, o.Zawada - to typy z moich półek.

    Osobiście, w ramach umartwiania się mam zamiar przeczytać książkę mojego Ojca ;)) Strasznie fachowa, ale jego.

    PS.A jakby ktoś mógł pożyczyć "The heresy of formlessness", też chętnie i z wdzięcznością :D

  • Katia a co masz o. Zawady? Jesli mowimy o o. M. Zawadzie OCD :)
  • Katarzynę Emmerich
  • " Śladami Ewangelii" Lusia Ogińska. A dokładnie Droga Krzyżowa.
  • "Rozważania Wielkopostne" F.Carvajal
  • Catalina Rivas - o Mszy Św
  • Droga Krzyżowa ze świętymi Karmelu.

    Znajomi odkryli teraz Kundusię Siwiec - książka "Miejsce Mojego miłosierdzia i odpoczynku" - ich przynajmniej bardzo porusza. http://www.wkb-krakow.pl/1000/Miejsce-mojego-milosierdzia-i-odpoczynku.html Dzisiaj robiłam Drogę Krzyżową z rozważaniami Kundusi - rzeczywiście, wezwanie na głębię i do większej miłości.

    Zawsze i na każdy czas - biografia św. Jana od Krzyża "Stromą ścieżką" (beletryzowana, ale do wytrzymania). Św. Jan odkrywa przed człowiekiem wierną miłość Boga i zachęca do wejścia z Nim w osobistą relację... Jak wiadomo, słusznie jest nazywany Doktorem Miłości.

    Coś lżejszego, ale też na Wielki Post odpowiedniego - wspomnienia Immaculee Ilibagizy, zwłaszcza "Ocalona, aby mówić". O wojnie w Rwandzie, opatrzności Bożej, mocy przebaczenia.

    Katia tu wyżej podała "Zapiski więzienne" kard. Wyszyńskiego - tak, są genialne. Jak puściłam rok temu książkę w obieg, to do tej pory do mnie nie wróciła, bo mama pożyczyła sąsiadce, a ona swojej córce... i tak dalej... ale wszyscy zachwyceni. Ciekawe są też wspomnienia Marii Okońskiej "Przez Maryję wszystko dla Boga".
  • Katia a co masz o. Zawady? Jesli mowimy o o. M. Zawadzie OCD :)
    O innych nie słyszałam ;)
    "Siedem pieczęci zła" i "Antologię mistyczną" (no, tu trudno mówić o autorstwie;)
    Dobry jest :)
  • Katiu, ja moge pozyczyc, ale niestety tylko po niemiecku mam.
    "Zapiski wiezienne" - zanotuje na przyszlosc. Bede musiala kupic, jak bede w PL.
  • Hmmmm... Jeżeli jest napisane nietrudnym językiem.... to może miałabym bodziec, żeby przysiąść kontrafałdy? :D Przydałoby się, taka ze mnie kaleka językowa :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.