Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zachęcamy do odprawiania Jutrzni w domu

edytowano marzec 2020 w Arkan Noego
Wobec utrudnień w dostępie do Mszy św., zachęcam do rodzinnego odprawiania Jutrzni. W diecezji warszawsko-praskiej jest to zgodne z zaleceniem ordynariusza, w pozostałych pewnie też.

Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z Liturgią Godzin, można się oprzeć na stronie http://brewiarz.pl/. Do Jutrzni można dodać dwa czytania z Godziny Czytań z responsoriami, jak to czynimy ze skautami.

Polecam pasującą do wszystkiego melodię o. Andrzeja Chlewickiego OP z Jamnej:
https://drive.google.com/open?id=1FcMuN-HXgjY2EWnslFszLZFLF0FIF3e_
Podziękowali 1Cart

Komentarz

  • Podpowiem, że lepsza jest apka "Pismo Święte" Pallotinum. Taka brązowa ikonka z białym krzyżem. Nie trzeba się logować, tylko kliknąć "pomiń".
     Są wszystkie teksty brewiarzowe z wyborem uroczystości lokalnych, święty z dnia, czytania mszalne.
    Można też ściągnąć sobie teksty na wybrany okres- przydatne w przypadku wyjazdu za granicę, albo wyjazdu w miejsce bez neta.


    Podziękowali 2DaddyPig Barbasia
  • edytowano marzec 2020
    Świetna jest ta apka, tylko opcja, "czytanie" nie do końca mi odpowiada, albo sztuczny głos, albo w ogóle za szybko (litanie). Chciałabym czasem puścić sobie w aucie, cisza spokój, nikt do mnie nie mówi - lubię się modlić w aucie  ;) i chciałabym coś więcej niz różaniec i koronkę 


  • Przecież tam jest 14 kategorii modlitw! :o Trafiłaś chyba na tę wersję uproszczoną. Tam jest czytanie i powiększanie tekstu. W tej większej nie ma, ale treści jest dużo więcej.
    Spróbuj.
  • Puściłam sobie litanie i czyta głos bardzo szybko, bez szansy na odpowiedź. Różaniec i koronkę sama odmawiam, bez apki, o to mi chodziło. A nie wszystkie modlitwy znam na pamięć to sobie chciałam puscic  ;)
  • Ja nawet nie  wiedziałam, że tam jest opcja czytania na głos a używam od kilku lat. Ale ostatnio się skiepściła. W ub. roku co rusz czytania "z dnia" były z innego dnia. Teraz córce włączyła się  nagłe  cyrlica przy  wchodzeniu w teksty, choć po wyjsciu był  znowu polski,  ale w teksty  po polsku ani rusz  nie dało się wejść . Tak więc  powoli przestaje być ulubioną apką.
  • Tadam!

    Właśnie odmówiliśmy Jutrznię przez Discorda razem z naszymi skautkami.
    Podziękowali 2Cart Agnieszka82
  • My odmawiamy z dziećmi Kompletę(łącznie z maluchami). Najstarszy- dyslektyk puszcza z telefonu.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak wygląda taka domowa Jutrznia (po hiszpańsku): link
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.