Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bajki-grajki - od jakiego wieku?

13»

Komentarz

  • Jeszcze byla taka fajna bajka grajka "W Karzełkowie", sową byla tam Hanna Banaszak, glosow uzyczali panowie z Voxu! -krolem krasnoludkow byl Witold Paszt, Skakajło i Biegajło - jeden to byl Ryszard Rynkowski, byl tez glowny bohater, krasnoludek Łapciuś - Bohdan Smoleń.
    Nie moge tego audio na sieci nigdzie wygrzebac. Mielismy oryginalna plyte ale tyle razy odsluchiwana, ze w koncu zaczela fazowac ;) 

    Jest tez swietna bajka grajka "Dzieci taty Abecadła" Jadwigi Kozieradzkiej i tez tego nie moge znalezc nigdzie do wysluchania.
  • edytowano marzec 2020
    Nasza ulubiona bajka z rama to Balbinicha ;) (znaczy Złota rybka) i maminsynek
    (znaczy Królewna na ziarnku grochu).

    A no i Jaś Małgosia

    A Tadka Niejadka słuchałam jeszcze z płyty analogowej takiej z dziurką.
    Uwielbiałam ją!!!

    ps.I jeszcze moja ulubiona wersja Czerwonego Kapturka,wersja Brzechwy.








  • Sluchalismy wczoraj tego brzechwowego Czerwonego Kapturka :) "My mieszkamy w chatce drwala tralllalala tralala, nasza chatke las okala tralalala tralala a nazywamy sie Jas i Malgosia" :)
    Podziękowali 2kasha Aniuszka
  • I jeszcze: Pani jest bez serca. Pani jest ludozerca! My jestesmy dziecmi drwala, tata bić nas nie pozwala!
    Podziękowali 2kasha Aniuszka
  • Ale jaja! :D Kąpie synka i tak nagle mnie olsnilo....zaraz zaraz...w chatce drwala...tralalala...Czerwony Kapturek...??!! To nie ta bajka :D 
    Tak czy siak - wczoraj sluchalismy obu!
    Podziękowali 1kasha
  • edytowano marzec 2020
    @Rejczel, moja ulubiona to piosenka wilka:
    widzę jadło, co mi z nieba spadło
    Idzie jakiś smaczny kęs, idzie para świeżych mięs
    Trzeba szybko zjeść i cześć
    :)))))
    Podziękowali 2Rejczel kasha
  • @Aniuszka moje chłopaki to uwielbiali :)

    Moja ulubiona to to Kapturkowy trel ;)

    "Nie Mruczek, nie Burek,
    Nie jeż, nie ptak -
    Czerwony Kapturek
    To ja zwę się tak.
    Mam warkoczyk,
    Modre oczy,
    Buzię mam jak mak.
    Nie Mruczek, nie Burek
    Nie jeż, nie ptak -Czerwony Kapturek
    To ja zwę się tak."

  • W tej chatce przy mamie moj caly swiat
    Nie psoce, nie klamie a mam siedem lat.
    Nie znam troski, spiewam piosnki, dusze mam jak ptak
    Pobiegne na wzgorek a las mi gra,
    Czerwony Kapturek to ja, wlasnie ja! :)

    I ten glos Igi Cembrzynskiej o:)
    Podziękowali 1kasha
  • @Atlantyk dzieki stukrotne! Mam!!! :) Ale super!

  • @Atlantyk nie pomagasz wiesz?
    Zamiast wziąć się za robotę słucham od wczoraj bajek i robię wszelkie prace fizyczne,
    mało potrzebne ale nie przeszkadzające w słuchaniu
    Dzieci rodzone się ze mnie podśmiewają (ale z sentymentem ha!),
    mąż się w głowę puka...
    Serial chciałam pooglądać,to włączyłam i nie patrzę tylko słucham jak słuchowiska...







  • A my sluchamy karzelkowa w oryginale... na analogu. Choc chłopaki są tradycjinalistami i wola swinki trzy na zmianę z prapra słoniem 
  • edytowano marzec 2020
    Ucieszylam sie z tego Karzelkowa, a to jakas inna, nieznana mi kolejna część. Tamto pierwsze Karzelkowo zaczynalo sie od piosenki Hanny Banaszak: "Gdzie zielone szumia knieeeejeee, moc tajemnic najdziwniejszych". 

    Ed.literowka


  • @Atlantyk dzieki za linka do kopalni Polskiego Radia. Niezle poklady sluchowisk! :)
  • Z czarnej płyty... mamy ich trochę A właściwie rodzice moi z dzieciństwa naszego... na święta dostali multisprzet firmy krzak poniemieckie jakieś za 300 zł niby używane ale nowe..soundmaster chyba.. nawet kaseciaka ma , adapter radio kolumny i niby możliwość przegrywanie  na USB nawet z płyt ale do tego jeszcze nie siadlam.. chodzi..póki co co wieczór  
  • Rejczel powiedział(a):
    Tutaj wspaniala bajka grajka: Pimpuś Sadełko, dla przedszkolaków i szkolniaków jak znalazl: 

    no i dzięki @Rejczel ;
    na stare lata
    dowiedziałam się, że Pimpuś Sadełko to był kot  :D
    Podziękowali 1wiesia
  • Atlantyk powiedział(a):
    Teraz czarne płyty są znowu modne, ale nigdzie nie widziałam wznowionych bajek dla dzieci. Tylko płyty muzyczne. To jeszcze teraz przydałby się Wam projektor do bajek na ścianę i byłby powrót do przeszłości!

    @Atlantyk nooo nie wiem czy projektor to dobry pomysł.
    Znalazłam na youtoubie bajki chińskie.
    Te same,nic nie zmienione ale...ja je inaczej zapamiętałam
    I jak je zobaczyłam teraz,to już mi się nie podobają


  • Myślę że projektor by nie przeszedł..  niestety :-( 
  • Wiem..  Ale jednak u nas żywe obrazy ciągle bajkowe więc ten rzutnik obawia się bez szans 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.