Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kwiatki edukacyjne :)

edytowano marzec 2020 w Ogólna
Ponieważ nagle i niespodziewanie większość z nas musi codziennie zaglądać do tego, czego uczą się nasze dzieci (nie bijcieeee!) to na pewno znajdą się rożne ciekawostki, którymi się możemy podzielić, ku ogólnemu zbudowaniu :D

Wysłała mi dziś znajoma z prośbą, żeby nasze muzyczne dzieci pomogły jej córce (6klasa podstawówki)
Nagłówek był znaczący:

Ale osochozi?!

"Po przeczytaniu rozdziałów dotyczących aleatoryzmu, sonoryzmu, muzyki konkretnej i najnowszych trendów muzycznych wymyśl i opisz projekt swojej własnej kompozycji muzycznej wykorzystującej omawiane techniki kompozytorskie."


Podziękowali 1MAFJa
«13456712

Komentarz

  • o wow, u nas (kl 7.) też było o aleatoryzmie (pani przysłała fragment swoje pracy mgr) i myślałam że jest bardzo ambitnie, ale to...
  • Okazało się proste, ale język tej wypowiedzi jest niestrawny dla przeciętnego nastolatka...
  • A wiec? oso?
    Podziękowali 3madzikg Cart Stokrotka
  • Podobalo mi sie podejscie pana od muzyki u corki. Kl 6. Znajdz piosenke o wiosnie. Posluchaj jej i niech wprawi cie w dobry nastroj. I zyczenia dla dzieci..ciesze sie nauczyciele wyluzowali..
    Podziękowali 4E.milia Rejczel Joannna Aneta
  • No więc tak: bierzesz np. utwór "wlazł kotek na płotek"- dzielisz go na 6 części i rzucając kostką decydujesz, w jakiej kolejności będą odegrane te czesci utworu (aleatoryzm). Dodatkowo fortepian, do którego włożysz np. komplet sztućców, albo marimba, której płytki owiniesz watą dla zmiany brzmienia (sonoryzm) będzie grał ciągle jakieś wybrane dwa dźwięki, np. C,D. (Muzyka konkretna).

    I masz własny, autorski projekt utworu  B)
    Łatwe, nie?  :D
    Podziękowali 2isza Joannna
  • edytowano marzec 2020
    A tu dla równowagi mój dialog z wychowawczynią mojego syna, klasa 3:

    ja: 
    Przesyłam screeny zadań. Po napisaniu jednego ćwiczenia w zeszycie Jurek odkrył, jak robić to bezpośrednio w pdf-ie. Wiem, że zrobił to z lenistwa, ale i tak jestem z niego dumna :)

    pani:
    Dzień dobry. Zadania wykonane bezbłędnie. 6 z ed informatycznej, bez wnikania w motywację odkrycia :)). Pozdrawiam.

    ---------

    Taka pani to ssssskarb! B)

     

  • @AB no pełna podziwu jestem...  :s
  • manna powiedział(a):
    Myślę, że Ci nauczyciele wf czy muzyki muszą się czymś wykazać, żeby nikt im nie zarzucił, że nic nie robią a pieniądze dostają. 
    Jakie pieniądze? Bo moj Mąż dowiedział się, że 2 tyg temu obcięli mu pensje o połowę. Tylko zapomnieli powiedzieć. Zmniejszyli liczbę godzin w klasie, zabrali wszystkie dodatki, zawiesili wychowawstwo. Przecież i tak nie pracuje, co nie? 
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano marzec 2020
    Dorotak powiedział(a):
    manna powiedział(a):
    Myślę, że Ci nauczyciele wf czy muzyki muszą się czymś wykazać, żeby nikt im nie zarzucił, że nic nie robią a pieniądze dostają. 
    Jakie pieniądze? Bo moj Mąż dowiedział się, że 2 tyg temu obcięli mu pensje o połowę. Tylko zapomnieli powiedzieć. Zmniejszyli liczbę godzin w klasie, zabrali wszystkie dodatki, zawiesili wychowawstwo. Przecież i tak nie pracuje, co nie? 
    Ale w państwowej szkole pracuje? Za etat powinien mieć normalnie płacone, za nadgodziny nie, jeśli ich w planie nie ma i nie będzie realizował. Nie zabierają też motywacyjnego i stażowego. Tak jest w państwowych szkołach i nie ma innej opcji. Za wychowawstwo też nie zabierają.
  • edytowano marzec 2020
    @beatak, w państwowej. Zabrali dodatki motywacyjne, za wychowawstwo i uwaga nawet stażowe. Gola podstawa została. Jest się z czego cieszyć, w końcu dostanie pensje za siedzenie w domu. Wszyscy mają gorzej. 

    Edt. Przez te dwa tygodnie wyrabiał swoje 27 godzin dydaktycznych. Zapłacą jak za 18. Ja mu jutro po 8h, jeśli będzie próbował pracować dalej, roztrzaskam laptopa o podłogę. Dziś siedzi od 7:00 z jedną 40 minutowa przerwa na obiad. To nie są okoliczności na nadgorliwość, bo jak widać po wątkach tu, rodzice mają w doopie te prace. 
  • Dorotak, wydaje mi się to niemożliwe, mam zupełnie inne informacje. Poczekajcie po prostu na pensję i zobaczycie, na ile to prawda. Jeśli piszesz o Gdańsku, to tym bardziej jestem zaskoczona. 
  • Ale prawda jest taka, że do wtorku w tym tygodniu jest goła pensja, natomiast od wczoraj płatne nadgodziny, jeśli je robił/będzie robił. Takie mamy info od mojej dyry i władz miasta. My jedziemy według planu, wpisujemy tematy i frekwencję w platformę i to jest podstawa do wypłaty. 
    Podziękowali 2andora September
  • O Sopocie, zdziwienie nie? Decyzja zależy od organu prowadzącego. Gdzieś miałam nawet paragraf na to znaleziony, co nie ma znaczenia, bo oficjalne maile od dyrekcji już przyszły. 
    Kuzynka w Elblągu mówiła, że stażowe im zostawili, reszta odpadła. 
  • Ale sorki za OT. Piszcie dalej, piszcie te kwiatki. :) 
  • Jest chaos infirmacyjny
    Cześc speców uważa, że nauczyciele byli w gotowości do pracy w czasie zawieszenia i z uwagi na zmianę organizacji pracy nie mogą być pozbawieni całości wynagrodzenia.
    U nas takie głosy chodzą, że wiele OP będzie tak robić z tym obcięciem, bo ryzyko wypłacenia tej kasy jest niewielkie z uwagi na przeciągające się w obecnym stanie państwa postępowania 
  • Nie, nie spinam..my mamy co jesc. Korki też można prowadzić online. Ale tyle się naczytałam o nierobach, że od jutra oczekuje, że mój mąż też takim nierobem będzie :) wtedy na pewno będzie więcej kwiatków, bo po 8h zamierzam stać z tłuczkiem nad laptopem i rozwalę. 
  • Mojej koleżance przedszkole przesyła karty pracy codziennie na maila :) w pięciolatkach, żeby zaległości nie mieli :D
    Podziękowali 3September mamaw Lome
  • edytowano marzec 2020
    Dorotak powiedział(a):
    Nie, nie spinam..my mamy co jesc. Korki też można prowadzić online. Ale tyle się naczytałam o nierobach, że od jutra oczekuje, że mój mąż też takim nierobem będzie :) wtedy na pewno będzie więcej kwiatków, bo po 8h zamierzam stać z tłuczkiem nad laptopem i rozwalę. 
    Dorotak, wyluzuj, ok?  Nauczyłam się, że pracy nauczyciela nie powinny weryfikować nieznane mu osoby i opinia publiczna - tylko uczniowie i ich rodzice. To podejście bardzo mi pomaga w sytuacjach, gdy mam już dość lub gdy nieznane mi osoby sieją hejt, choć mnie osobiście na oczy nie widziały i nie wiedzą, jak pracuję. Więc jeszcze raz - wyluzuj, przytul męża, nie rozwalaj mu laptopa i ciesz się, że znajduje (bo mam nadzieję, że tak jest ) radość w tym, co robi.
  • Nauczycielka od wf-u dała polecenie aby posprzątać swój pokój przy ulubionej muzyce (technikum chemiczne)
    Podziękowali 1beatak
  • Aniela powiedział(a):7
    Nauczycielka od wf-u dała polecenie aby posprzątać swój pokój przy ulubionej muzyce (technikum chemiczne)
    Poprosiła o zdjęcie przed i po?
    I w trakcie? ;)
    Podziękowali 3In Spe Wela Predikata
  • AB powiedział(a):
    Dorota, weź się nie spinaj. Kwiatki są po obu stronach,  jednak po stronie profesjonalistów to tak jakby bardziej kwiatki niż po stronie rodziców.
    U nas większym niż ten z w-fu jest kwiatek mailowy ze szkoły małych.  Dzieci w 1 i 2 klasie mają mieć konta mailowe i korespondowac z nauczycielami  :D
    Proponuję pismo obrazkowe mogą być emoty jak np w wątku filmowym quiz z tytułami filmów 
  • @Dorotak
    U nas taka sama sytuacja finansowa jak u Twojego męża :(
    Podziękowali 1Dorotak
  • edytowano marzec 2020
    Ale, ale  jakoś jest
    Tylko pralkę muszę kupić bo obecna kończy żywot i to jest niefajne
  • Aniela powiedział(a):
    Nauczycielka od wf-u dała polecenie aby posprzątać swój pokój przy ulubionej muzyce (technikum chemiczne)
    To polecenie uważam za bardzo przydatne. 
  • edytowano marzec 2020
    @beatak
    U nas robisz nadgodziny za które i tak nikt nie płaci 
    Sytuacja w kilku szkołach podobna. 
    Dyrki wyciskaja ile się da: lekcje przez Skype itd. a i tak za niepełne pensje 
    O ponadwymiarowych nikt nie wspomina bo wiadomo, że uciete
    I minister mówi jedno a samorządy robią co innego

    Kończąc już ten żałosny wywód, zastanawiam się nad pracą w tych pozamykanych urzędach, bez ludzi, albo tych pracowników zdalnych- też zarabiają mniej? 

  • Ale moment, są dokładne wytyczne jak acic nauczycielom.
    Za dwa pierwsze tygodnie bez nadgodzin, od 25 normalnie że stałym przydziałem nadgodzin o ile faktycznie je wypracowują.
    Wf, świetlicę mogą mieć problem z nadgodzinami ale reszta ma na pewno.
    Dodatki zostają wszystkie.
  • edytowano marzec 2020
    @andora
    Zła jestem o to,
    w znanych mi szkołach jest tak jak u Doroty męża.
    Ciekawe co piszesz,
    brzmi jak s-f
    Ale rozumiem, że może być normalnie

  • No u nas potwierdzone info, w jednej szkole w Elblągu tez.
    P.wyrabial od 12go swoje 27h. Zapłacą jak za 18. No trudno. Nadgorliwy był, to dostał za swoje.
    Jesli nie przełożą testów 8kl to zostało mu 9 dni na ostatnie przygotowania uczniów do testów. Ma z nimi w planie teraz 3h tygodniowo, czyli może 5 lekcji mu wpadnie? 6 przy dobrym planie. I on naprawdę się tym przejmuje. Nagrywa im filmiki, wysyła prezentacje, wszystko, żeby ten materiał jakoś im przygotować. 
    Mam go dość powoli. Że mu się chce. Że mu zależy w tych warunkach. 

    Podziękowali 2Karolinka isza
  • edytowano marzec 2020
    Mi też  się chce, chociaż chwilowa gorycz mnie dopadła.

    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano marzec 2020
    @AB
    Ja to znam. 
    I co pojedynczy n-l co ma zrobić?
    Ludzie są niezadowoleni, ale w obliczu sytuacji w kraju wielu to usprawiedliwia, solidaryzuje się z tymi, którzy mają mniejsza pensje, lub ja utracili. 
    Oni wypłaca owszem jak ich sąd zmusi. 
    Na dzisiaj mam dość. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.