Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«134

Komentarz

  • nieprawdopodobne
  • Bardzo prawdopodobne. KAI nie pierwszy raz kłamie.
  • Aniela powiedział(a):
    Bardzo prawdopodobne. KAI nie pierwszy raz kłamie.
    przecież to transmisja w Trwam,,,
  • jukaa powiedział(a):
    Ale w czym kłamie?

    Kłamie, że ks,Guz głosi herezje.
  • Jednak bardzo przepraszam KAI za pochopne osądzenie w tej oto sprawie!

    Dawid Gospodarek wypowiada się w swoim imieniu -  "moich słabości proszę nie łączyć z Kościołem, narodem czy instytucjami, z którymi jestem związany."

    Przepraszam. To Dawid Gospodarek wprowadza swoich czytelników w błąd.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2020
    jukaa powiedział(a):
    Herezją bym tego nie nazwała, raczej magiczną wiarą . Ksiądz nie zaraża :o Ciekawe, jak to się ma do duchownych z Bergamo, albo do  dużej liczby zarażeń w Poznaniu, kiedy szafarz nie wiedząc o swoim stanie udzielał komunii
    Gdzie usłyszałaś, że ksiądz nie zaraża?
    Gospodarek mówi o "herezji".
  • edytowano marzec 2020
    I znowu papież się pomylił... W dodatku brak mu wiary w magiczną moc Jezusa.
    Podziękowali 1Izka
  • jukaa powiedział(a):
    W tym filmiku, komentarzy nawet nie czytałam

    Słuchałam całej audycji i nic takiego nie usłyszałam. Filmik nie otwiera mi się. Spróbuje później na innym komputerze.
  • jukaa powiedział(a):
    Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
    teza jest taka że ksiądz ma uświęcone ręce i nie przenosi chorób
    bardzo niebezpieczna teza

  • matuleczka powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    albo do  dużej liczby zarażeń w Poznaniu, kiedy szafarz nie wiedząc o swoim stanie udzielał komunii
    @jukaa Właśnie ostatnio się zastanawiałam ile osób zaraziło się od szafarza. Nie udało mi się trafić na żadną informację o tym. Możesz napisać ile osób w jego parafii zachorowało?
    Ks. Guz mówi o kapłanach, którzy celebrują liturgię w kościele, a nie o szafarzach chodzących po domach. Mówi o kapłanach, którzy umywają ręce przy ofiarowaniu, zanim udzielają Komunii. U nas to teraz w parafii myją ręce jakimś płynem dezynfekującym.

    Ile osób zachorowało po wizycie szafarza z Panem Jezusem? Też jestem ciekawa.
  • jukaa powiedział(a):
    Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
    Słuchałaś uzasadnienia?

  • Prayboy powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
    teza jest taka że ksiądz ma uświęcone ręce i nie przenosi chorób
    bardzo niebezpieczna teza
    A to ,że myje ręce w czasie ofiarowania, jako jedyna osoba w tym czasie w kościele, też jest na tym filmiku?
  • Aniela powiedział(a):

    Prayboy powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
    teza jest taka że ksiądz ma uświęcone ręce i nie przenosi chorób
    bardzo niebezpieczna teza
    A to ,że myje ręce w czasie ofiarowania, jako jedyna osoba w tym czasie w kościele, też jest na tym filmiku?
    Myje? 
    Lekko oplukuje. To nie jest mycie rak przecież.
  •  Zawsze to jakas dezynfekcja. Komunię bierze tylko w 2 palce, a nie w całą rękę.

    Teraz mają zarządzenie, aby przed Komunią w ręce wcierać płyn dezynfekujący. Byłam na Mszy i widziałam.
  • Wiecie co, mam wrażenie, że dzisiaj Jezus miałby problem uzdrowić kogokolwiek, tak mała jest nasza wiara.


    Podziękowali 1Rogalikowa
  • >  Zawsze to jakas dezynfekcja

    Nie żartuj. Wirusa zmywa mydło, a nie woda.
  • A tutaj można obejrzeć zdjęcie biskupa, którego otruto Krwią Pańską z dodatkiem strychniny. Ostrzegam, że nie wygląda ładnie.

    https://ikomutoprzeszkadzalo.pl/abp-checa-y-barba/
    Podziękowali 2OlaOdPawla E.milia
  • Dodam jeszcze, że w pontyfikalnej Mszy w starym rycie istniał obrzęd "praegustatio", czyli przyjmowania przed biskupem Komunii św. przez innego duchownego, aby sprawdzić, czy nie jest zatruta.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Słowem, więc Wcielone Słowo
    chleb zamienia w Ciało Swe,
    wino Krwią jest Chrystusową,
    darmo wzrok to widzieć chce.
    Tylko wiara Bożą mową
    pewność o tym w serca śle.
    Podziękowali 1Katia
  • Trochę magiczne podejście do wiary, bo byli księża którzy zmarli od koronawirusa, w Polsce też. Lecz ten czas ma być dla nas próbą w wymiarze duchowym
  • Aniela powiedział(a):

    Prayboy powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    Trwa 2 minuty. Generalnie teza jest taka, że podczas Komunii czy mszy w ogóle nie można się zarazić.
    teza jest taka że ksiądz ma uświęcone ręce i nie przenosi chorób
    bardzo niebezpieczna teza
    A to ,że myje ręce w czasie ofiarowania, jako jedyna osoba w tym czasie w kościele, też jest na tym filmiku?
    jest. 
  • "Pandemia #koronawirus okazała się żyzną glebą pod uprawę kolejnych mikroschizm. Ks. Tadeusz Guz uważa np., że w kościele nie można się niczym zarazić, bo "Bóg nie rozprzestrzenia wirusów". A przecież stanowisko @EpiskopatNews ;jest jasne: #zostanwdomu."

    https://misyjne.pl/mikroschizmy-komentarz/
  • Św. Tomasz z Akwinu:


    Podziękowali 2Gosia5 Katia
  • paulaarose powiedział(a):
    Trochę magiczne podejście do wiary, bo byli księża którzy zmarli od koronawirusa, w Polsce też. Lecz ten czas ma być dla nas próbą w wymiarze duchowym
    Ks. Guzowi nie chodziło o księdza jako takiego, że nie zaraża. Chodziło o akt przyjmowania Komunii św.

    Poza tym wypowiedź wyrwana z kontekstu (rzetelne dziennikarstwo, hehehe i jeszcze taki oto dziennikarz apeluje do przełożonych ks. Guza, hehehe i do mediów katolickich hehehe).

    Trzeba wiedzieć, że ks. Guz odpowiada spanikowanej z powodu obostrzeń (maks. 5 osób w kościele) kobiecie, która codziennie chodzi na Mszę i przyjmuje Komunię św. Tego, komu odpowiada, nie ma na 2 minutowym filmiku, niestety.
  • Aniela powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Trochę magiczne podejście do wiary, bo byli księża którzy zmarli od koronawirusa, w Polsce też. Lecz ten czas ma być dla nas próbą w wymiarze duchowym
    Ks. Guzowi nie chodziło o księdza jako takiego, że nie zaraża. Chodziło o akt przyjmowania Komunii św.

    Poza tym wypowiedź wyrwana z kontekstu (rzetelne dziennikarstwo, hehehe i jeszcze taki oto dziennikarz apeluje do przełożonych ks. Guza, hehehe i do mediów katolickich hehehe).

    Trzeba wiedzieć, że ks. Guz odpowiada spanikowanej z powodu obostrzeń (maks. 5 osób w kościele) kobiecie, która codziennie chodzi na Mszę i przyjmuje Komunię św. Tego, komu odpowiada, nie ma na 2 minutowym filmiku, niestety.



    -w takim przypadku to co innego, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności można przyjmować Komunię Świętą
  • Jednak pozostaje argumentacja co najmniej wątpliwa.
  • Tak całkowicie teoretyzując, może po prostu brak nam wiary? Sw Antoni jadł zatrute jedzenie, a Jezus mówił o przesuwaniu góry...kiedyś ludzie stawiali karawiki przed zaraza a teraz nawet tego nie, tylko z Kościoła uciekają. Ksiądz z innego miasta był negatywnie zaskoczony jak to chrzcic teraz dziecko w czasie takiej zarazy :( 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • No kilka postów temu o tym samym napisałam. To nie jest wystawianie Pana Boga na próbę- korzystanie z sakramentów w obecnych czasach. Sakramenty są nam nieodzowne do życia. No chyba że ktoś uważa że życie tu na ziemi jest ważniejsze niż to duchowe. 
    Jezus uzdrawiał tego kto wierzył i twierdził że wiara uzdrawia.
    Nie tylko duszę choć to najważniejsze ale ciało również. 
    No mała jest nasza wiara.
    Podobnie mówił że jeśli wierzymy to nie zabije nas trucizna, jeżeli dla Boga i w imię Jezusa coś czynimy.
    Mnie wiary brakuje.
    Natomiast wierzę że gdyby Chrystus chciał może mnie uchronić przed zarazą i po to chodzę do komunii.

  • Co innego jak się wie że tam jest trucizna a co innego jak się nie wie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.