Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dramatyczna sytuacja sióstr norbertanek - b potrzebna pomoc

Poniżej link do apelu przeoryszy, siostry znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, może ktoś z Was będzie mógł wesprzeć:
https://ekai.pl/siostry-norbertanki-z-ibramowic-apeluja-o-pomoc/
«1

Komentarz

  • Znajomy prowadzi firmę w tych okolicach często potrzebuje osob do sprzątania mógłby pewnie niektóre przyjac
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Trzebaby przesłać apel do o.Rydzyka. Może by się podzielił? 

    Żart, wiem ze nie ma na to szans

    Ks. Rydzyk już się podzielił:

    https://twitter.com/RenataManikowsk/status/1242090782191955968
  • Coralgol powiedział(a):
    Znajomy prowadzi firmę w tych okolicach często potrzebuje osob do sprzątania mógłby pewnie niektóre przyjac

    W tym zgromadzeniu jest tylko 11 sióstr, z dużą przewagą starszych, słabych i chorych.
    W dobie kryzysu, nędza zawita w progi wszystkich klasztorów, szczególnie kontemplacyjnych.
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Trzebaby przesłać apel do o.Rydzyka. Może by się podzielił? 

    Żart, wiem ze nie ma na to szans

    Ks. Rydzyk już się podzielił:

    https://twitter.com/RenataManikowsk/status/1242090782191955968
    Wpłacił tym siostrom?

    Nie wiem kogo wspomógł, ale dał 10 mln.
  • Ale skad to wiadomo? Ten twit to zadne  zrodlo. Kazdy o każdym może wkleić zdjęcie z jakimś cytatem.
    Oczywiście,  jeśli faktycznie coś komuś dał,  to chwała mu za to. 
  • @Colargol, norbertanki to zgromadzenie kontemplacyjne. Siostry nie opuszczają terenu klasztoru. 
    Podziękowali 2Klarcia maliwiju
  • Moi chłopcy przygotowują się u nich do pierwszej Komunii Świętej.
  • @Klarcia obrazek z internetu nie jest rzetelna informacja. Tym bardziej że w ostatnim czasie Rydzyk apelował o zwiększenie wpalt na jego konto bo mu radio i telewizja upada i ani w głowie mu było wspierać walkę z wirusem
  • @matuleczka nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Nie obchodzi mnie kto i na co daje Rydzykowi, ale odniosłam się tylko do info ze dał 10 mln na walkę z wirusem. I nie, nie oczekuje ze da, ale skoro nie dał to nie widzę powodu żeby szerzyć takie informacje. 
  • Jakby część własnych środków przekazał, też by mu korona nie spadła  ;)
  • Tylko, że prwawie nikt z nas nie słucha tego radia, a w ogólnych mediach jest tylko to co najgorsze. Skąd wiecie, że nie robi takich akcji?
  • Ja nie widm, bo nie slucham, ald tez sie nie nakręcam,  jakie to najgorsze zło kościoła.  
  • @Aga85, o. Tadeusz Rydzyk nie ma własnych środków. Jest zakonnikiem. 

    Może każdy, kto się spiera o (jakby patrzył) nie swoje, wpłaci Siostrom po dyszce? - już by ciutek miały :wink:.
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • @Rien :D 
    Wygląda, że jednak jakieś zaskorniaki ma ;)

  • edytowano marzec 2020
    @katarzynamarta2, nie, nigdzie nie napisałam; że jak już wpłaci, to się może spierać  ;-).

    Myślę, że rozumiem, co masz na myśli, pisząc o kontraście. Daleka byłaby jednak od żądania od konkretnych grup/osób, by dzieliły się według naszego poglądu. 

    Nie wiem, przyznam, jak funkcjonuje Radio Maryja pod względem finansowym - czy to fundacja, czy własność zakonu(?) Nie jest zaś na pewno własnością samego o. Tadeusza, bo nie pozwala na to fakt, że jest zakonnikiem.
    Jeśli Siostry uznają, że chcą akurat od Radia Maryja dotację, to się do niego, myślę, zwrócą. 
    Póki co apel jest na eKAIu, więc liczą na odzew ze strony jego odbiorców.

    Podziękowali 1Klarcia
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    A temat przynajmniej podbijamy. Może ktoś jeszcze wpłaci ;)
    <span>:smile:</span>
  • Owsiakowi nie wpłacam, to i nie fantazjuję na co jeszcze mógłby dać. Per analogiam...
  • Ja myślę, że po tym koronawirusie i po nadciągającym kryzysie gospodarczym Kościół zmieni znacząco sposób organizacji - nie będzie już takich wielkich zakonów, budowania nowych, wielkich świątyni itp.
    Podziękowali 1Klarcia
  • A może właśnie grupa ludzi będzie chciała wybudować dużą świątynię,  a zakonem kiepsko życzysz, mają być małe, bo po wirusie ma być mniej powołań?
  • Ja tego nie życzę ja się tego OBAWIAM.
    Podziękowali 1Katia
  • Jak na razie we Francji coraz więcej ludzi bierze udział w różnych modlitwach
  • Żeby w Polsce tak również było.
  • Wpłaciłam siostrom małą sumkę. Temat poruszył mnie bardziej niż różne apele o wsparcie w chorobie...
    Podziękowali 2Aniuszka Aneczka08
  • Musimy wspierać zakony kontemplacyjne, klauzurowe. Mam takiego fiksa, że gdyby nie takie siostry, to już dawno Bóg zrobiłby z nami porządek. Jak one wyginą, my wyginiemy wszyscy.
  • edytowano marzec 2020
    poszło, warto też pamiętać o własnej parafii i braku tacy w obecnej sytuacji. Oprócz jedzenia i papieru t. może to być trzecia kategoria wydawania pieniędzy ;-)
    Podziękowali 2Aniuszka Malia
  • Poszło 
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Aga85 powiedział(a):
    Jakby część własnych środków przekazał, też by mu korona nie spadła  ;)

    Problem jest w tym, że o. Rydzyk posiada niewielką ilość własnych pieniędzy. Jest zakonnikiem i musi się zadowolić kieszonkowym, jak wszyscy jego współbracia.
    Owszem, obraca milionami, ale gdyby strzeliło mu do głowy odejść ze zgromadzenia, to wyszedł by biedny, jak mysz kościelna.
  • Meki Tantala.
  • a to dopiero przedsmak tego co nas czeka :( 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.