Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maseczki

Czy ktoś z forowiczów szył maseczki?
podzielicie się stronami, podpowiedziami? 
Podziękowali 2Katia Agnieszka5
«1

Komentarz

  • Koniecznie z drucikami jak już szyjecie, te cieńsze z kwiaciarni są ok. Bez drucików nie ma szans dobrze przylegać przy nosie, a bez tego to tylko atrapa...
    Podziękowali 1hipolit
  • jaka średnica drucka - 0,3, 0,7 mm, czy grubsze?
  • Ja takie jak @Elunia wszywałam... mam wrażenie że ciut cieńsze były by wygodniejsze w noszeniu, ale nie wiem jak będą zachowywać się w praniu...
  • No właśnie tego się obawiałam... jak mi sie połamią to będę wszywać nowe ;)
  • edytowano marzec 2020
    Bez drucika łatwiej sterylizowac, co do szczelnosci nosa to bym nie przesadzała , to i tak  nie zatrzyma wirusa, daje trochę ochrony, jeśli ktoś chory założy. 
  • a jak to sterylizować?

  • Jak są z bawełny można normalnie prac i prasować , chodzi mi o takie do użytku domowego, albo do sklepu.
    Podziękowali 1malagala
  • malagala powiedział(a):
    a jak to sterylizować?

    Żelazkiem.
    Podziękowali 1malagala
  • Ja na razie robiłam z ręcznika papierowego i recepturek, jednorazowe 
  • Na oczy jeszcze coś bo przez oczy tez wlazi ten wirus ;)
    Podziękowali 1Aniela
  • Na oczy to ludzie w Krakowie drukują na osobistych drukarkach 3D przyłbice dla medyków.
    Podziękowali 1czekolada
  • Mój mąż też w domu przyłbice drukuje :) Szkoda, że ja szyć nie umiem!
    Podziękowali 2Lome madzikg
  • To dla medyków w dużych ilościach szyjecie? <3
  • Nasza grupa w gminie uszyła w sumie pewnie ponad 500 (moje 18 szt to niewiele przy innych ), 140 poszło już do ośrodka zdrowia gminnego, nie wiem, czy reszta też pójdzie, czy będą np. dla starszych itp. mieszkańców gminy. 
    To taka nasza lokalna akcja.
    Podziękowali 1Polly
  • Cudowne jesteście <3
  • Kto nie wierzy czy drucik ma znaczenie, niech założy okulary i maseczkę, zwłaszcza na dworze. To którędy idzie powietrze będzie świetnie widać na zaparowanych okularach ;) Drucik z kwiaciarni spokojnie wytrzyma pranie w 60 stopniach w proszku dezynfekcyjnym.
  • Nie znam się na krawiectwie, ale może można ten tunelik na drucik zostawić z dziurką? Żeby wyjmować przed praniem?
    Podziękowali 2Joannna Aniuszka
  • Dwa pytania ignorantki
    1. Po co fliselina w tych maseczkach z kieszonka, co daje dodatkowo czego nie daje bawełna (bo rozumiem, że bawełna, żeby nie dotykać ust/nosa)? 
    2. Czy te wkłady fliselinowe się też jakoś pierze/prasuje czy są jednorazowego użytku i wyrzuca się je po powrocie d o domu? 

  • Do domu, to jeśli na przykład ktoś rodzicom zawodzi zakupy.
  • Zazdroszczę umiejącym szyć, mam dwie lewe ręce :( Właśnie przeczytałam, że zdaniem, m.in. wirusologa-noblisty, maseczki są konieczne.

    Może będę nosić bandanę na dziobie? B) Myślałam o majtkach - dobry rozmiar i można wygodnie przyczepić do uszu, ale nawet ja nie wyszłabym na ulicę w majtkach na twarzy :D
    Podziękowali 3Joannna isza Izka
  • Katia powiedział(a):
    (...)

    Może będę nosić bandanę na dziobie? B) Myślałam o majtkach - dobry rozmiar i można wygodnie przyczepić do uszu, ale nawet ja nie wyszłabym na ulicę w majtkach na twarzy :D
    w internecie można znaleźć filmik: jak zrobić maseczkę z męskich bokserek. i hasło moich koleżanek z pracy "a jak będę nosić majtki na głowie..." nabiera nowego znaczenia ;) 
  • Doświadczyliśmy tego parowania okularów wczoraj w maseczkach w markecie. Dodatkowo spociliśmy się jak myszy, bo kurtki mieliśmy zimowe, a do tego w sklepie obowiązkowo plastikowe rękawiczki...  :) :|
  • Katia powiedział(a):
    Zazdroszczę umiejącym szyć, mam dwie lewe ręce :( Właśnie przeczytałam, że zdaniem, m.in. wirusologa-noblisty, maseczki są konieczne.

    Może będę nosić bandanę na dziobie? B) Myślałam o majtkach - dobry rozmiar i można wygodnie przyczepić do uszu, ale nawet ja nie wyszłabym na ulicę w majtkach na twarzy :D

    Podziękowali 1Katia
  • No ja nie wiem, ja bym chyba nie ogarnęła gaci na twarzy. Jakoś ten pomysł mnie wyjątkowo obrzydza.
  • andora powiedział(a):
    No ja nie wiem, ja bym chyba nie ogarnęła gaci na twarzy. Jakoś ten pomysł mnie wyjątkowo obrzydza.
    Mnie też ;)
  • Maseczka noszona dłużej niż 30 minut to siedlisko różnego rodzaju drobnoustrojów.
  • Z jednej warstwy

  • A ten film widzieliście? Włoscy lekarze testują maseczki. I wychodzi na to, że wszystkie poza profesjonalnymi medycznymi są g... warte. 
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=119352623046298&id=104225851225642
    Podziękowali 1Eleonora
  • Głupio dostać mandat za brak czegoś, czego noszenie jest zasadniczo bez sensu. A w sąsiednim miasteczku facet dostał 500zl mandatu, stał w kolejce do sklepu, nie miał maseczki i akurat przejeżdżała policja.
    Podobno wystarczy szalik czy chustka na twarzy. Ale to to już w sprzedaży gole śmiech na sali, skoro maseczki nie dają rady 

    Nie umiem szyc na maszynie, ale umiem robić na szydełku. Zastanawiam się, czy nie zrobić maseczki na szydełku, potem wszyć od wewnątrz podwójną warstwę materiału, taką kieszonkę na wklady. I do środka coś. Ale tak sobie myślę, że najlepsza byłaby szyta, bawełniana, taka, którą można wygotować i uprasować. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.