Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sejm zajmie się jednak zakazem zabijania chorych dzieci nienarodzonych

Projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję", firmowany nazwiskiem Kai Godek, został złożony jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu, w 2017 r., ale - jako inicjatywa obywatelska i to poparta przez 830 tys. podpisów - nie utracił swej ważności wraz z wyborem nowego parlamentu. Wydawało się jednak, że na dobre utknął w sejmowej "zamrażarce". Teraz został jednakże skierowany na posiedzenie Sejmu. 

Projekt jest bardzo prosty - zakłada wykreślenie z ustawy aborcyjnej przepisu pozwalającego na aborcję dzieci nienarodzonych, podejrzewanych o ciężką chorobę lub niepełnosprawność. Na tej podstawie wykonywana jest obecnie zdecydowana większość legalnych aborcji, dokonywanych w Polsce. W przyszłym tygodniu ma się odbyć sejmowe pierwsze czytanie projektu.


https://www.gosc.pl/doc/6247663.Sejm-zajmie-sie-jednak-zakazem-zabijania-chorych-dzieci

«1

Komentarz

  • Malgorzata powiedział(a):
    Jakoś  muszą teraz katolików  udobruchać za zamknięte kościoły i blokadę w domach.
    Czyli kupić wyborców ale już nie za kasę.  

    Mspanc 

    Cwaniaki 
    Gdyby faktycznie przegłosowali na tak -nawet z najniższych pobudek (te są mało ważne dla uratowanych dzieci wydaje mi się...) to można by to wpisać na 1 miejsce na listę zalet corona (w którymś wątku była taka) 
    Może w końcu ten czas nabrałby jakiegoś sensu...
    Podziękowali 3jan_u Gosia5 Katia
  • Hmmm... Ciekawe zagranie- czarne piątki by się nie odbyły, bo zakaz zgromadzeń...
    Podziękowali 1Klarcia
  • I tak nie wierzę, że to przegłosuja, ale będzie chociaż spokojnie bez czarnych ulic.
    Podziękowali 3Polly Katia Barbasia
  • Nie sądzę, większość katolików myśli niestety jak Hołownia i ojciec Szustak, ci radykalni, to jest taki mały procent, że statystycznie nieistotny. Zresztą, jeśli przed wyborami się tym zajmą i odrzucą, to jak niby zyskają głosy tych co chcieli by przeszło?
  • edytowano kwiecień 2020
    Jaka łapówka? Chyba dobrowolny pręgierz raczej. Ale fakt faktem, że PIS ma obecnie całkowitą dowolność działania,  bo co by zrobili, albo własnie nie zrobili, to i tak zostaną ostro skrytykowani. I nie, nie jestem bezkrytycznym zwolennikiem. Mam tylko oczy otwarte.
    Zresztą jeśli uda się przegłosować i ocali to życie choćby niektórym z tych dzieci to ewentualną niską motywację głosujących mam w głębokim  poważaniu.
    Tak dba społeczeństwo obecnie o życie ludzkie, że w kościele szósta osoba być może przyniesie wirusa, który być może gdzieś się przeniesie i dotrze być może może do osoby osłabionej, chorej i ją być może zabije... A równocześnie  w majestacie prawa zabijane mogą być dzieci bo w badaniu wyszło,  że być  może są chore?
  • Niech głosują, oby skutecznie. Motywacja mnie nie obchodzi, efekt w tej kwestii ważniejszy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • W wywiadzie prezydent odniósł się także do obywatelskiego projektu "Zatrzymaj Aborcję", który jest w Sejmie oraz wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

    – Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem – stwierdził zdecydowanie Duda.

    – Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. 


    Podziękowali 2Ida Katia
  • Fakt. Jaki procent spośród "praktykujących" katolików ma za złe Pis, że nie zaostrzyli ustawy? 1-2% takich jak my tutaj?
    I co, któraś czuje się udobruchana? :D Jak poprawią, to zagłosujecie?
    To dlaczego taką "łapówkę" ma przyjąć pani X, która księży nie lubi, ale ze święconką chętnie by poszła, bo ceni tradycję katolicką, nawet na tyle że w święta idzie do spowiedzi? Serio, to jest priorytet dla społeczeństwa?
    Podziękowali 3Klarcia Rogalikowa Katia
  • Malgorzata powiedział(a):
    Jakoś  muszą teraz katolików  udobruchać za zamknięte kościoły i blokadę w domach.
    Czyli kupić wyborców ale już nie za kasę.  

    Mspanc 

    Cwaniaki 
    NIE.
    Po prostu nadszedł odpowiedni moment.
    Czarne zdziry nie wyjdą na ulice :-) bo jest zakaz zgromadzeń (który tak krytykujesz - a teraz się przyda)
    Czrne piątki mogą sobie organizować... hahaha zdalnie.

    W wywiadzie prezydent odniósł się także do obywatelskiego projektu "Zatrzymaj Aborcję", który jest w Sejmie oraz wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

    – Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem – stwierdził zdecydowanie Duda.

    – Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. 

    Podziękowali 1Klarcia
  • nie wyjdą, robią w portki przed epidemią
  • mam tylko nadzieję że nie skończy się na pierwszym czytaniu i utknięciu w komisji, jak poprzednio.

    Podziękowali 1Klarcia
  • wybrali najlepszy moment na to, epidemia, obostrzenia i dzień po świętach poza tym projekt jest dobry po stopniowo zmienia ustawę a nie radykalnie jak poprzedni. Metoda małych kroków. I silny zdecydowany głos poparcia ze strony Dudy. Opozycja słaba jak nigdy i żadnych szans na protesty czarownic.
    Podziękowali 4Polly Ida Klarcia Katia
  • edytowano kwiecień 2020
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Ach to chrześcijańskie słownictwo... „czarne wiedźmy”, „czarne zdziry”... 

    czarne małpy, czarne suki, dalej?
    czarne diablice
    czarci pomiot
    jeszcze?


    Podziękowali 2Klarcia Katia


  • @Prayboy , weź przestań. 
    Kobiety pogubione życiowo, bez odpowiedniej formacji moralnej. A nie czarne cośtam.

  • Ida powiedział(a):


    @Prayboy , weź przestań. 
    Kobiety pogubione życiowo, bez odpowiedniej formacji moralnej. A nie czarne cośtam.

    Malleus Maleficarum
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2020
    to szatański pomiot a nie żadne pogubione
    robią to z premedytacją - móię o tych aktywistkach na czarnych marszach
    ktoś kto chce zabić niewinne dziecko nie jest pogubiony życiowo ale jest pod władzą szatana
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • nie mam zamiaru ich głaskać, jeśli ktoś domaga się legalizacji morderstwa nie jest pogubiony moralnie tylko jest bandytą i zasługuje na więzienie i izolację od społeczeństwa aby uniknąć zgubnego wpływu na resztę społeczeństwa, zwłąszcza jesli robi to z premedytacją 
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • Teraz trudno się tłumaczyć niewiedza, że w brzuchu to nie dziecko. Wszyscy na świecie wiedzą zresztą, że te prawa doprowadziły do zabijania dzieci tuż przed porodem, co było nie do pomyślenia jeszcze niedawno. W Kanadzie lekarze, którzy wybiorą ginekologię będą musieli zabijać też dzieci w 9 miesiącu ciąży, bo przez odmowy wykonania aborcji za dużo kobiet w późnej ciąży musiało jechać po to do USA. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Malgorzata powiedział(a):
    Jakoś  muszą teraz katolików  udobruchać za zamknięte kościoły i blokadę w domach.
    Czyli kupić wyborców ale już nie za kasę.  

    Mspanc 

    Cwaniaki 

    Nie spodziewałam się tego po Tobie - jesteś cynicznie zepsuta.
    Ale może to tylko wpływ izolacji.
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2020
    Prayboy powiedział(a):
    to szatański pomiot a nie żadne pogubione
    robią to z premedytacją - móię o tych aktywistkach na czarnych marszach
    ktoś kto chce zabić niewinne dziecko nie jest pogubiony życiowo ale jest pod władzą szatana

    TecumSeh powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    @Prayboy , weź przestań. 
    Kobiety pogubione życiowo, bez odpowiedniej formacji moralnej. A nie czarne cośtam.

    Ale przecież jedno drugiego nie wyklucza. Morderca jest też pogubiony życiowo, podobnież złodziej, prostytutka i tak dalej. Nie mają oni też odpowiedniej formacji moralnej.



    To w takim razie o każdym ciężkim grzeszniku możnaby mówić per "diabelski pomiot", "czarci syn", "czarna zdzira", itd.
    O prostytutkach tak nie mówimy.
    O złodziejach też nie.
    Pan Jezus tak nie mówił.
    Owszem, mówił "plemię żmijowe" i "groby pobielane" o faryzeuszach, ale to coś innego niż powiedzieć "zdzira" czy "suka".


    Wydaje mi sie strasznie głupie takie ekstremalne wyzywanie.
    Czemu niby ma to służyć?

  • troszke inny kaliber nie uważasz?
    ukraść pieniądze a zachęcać ludzi aby zabijali niewinnych
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • Prayboy powiedział(a):
    troszke inny kaliber nie uważasz?
    ukraść pieniądze a zachęcać ludzi aby zabijali niewinnych

    Mimo wszystko ... 
    Mamy je kochać i nawracać, a nie potępiać, osądzać i wyzywać od najgorszych.

    Nie tędy droga, tak mi się wydaje.


  • hahaha byłaś na czarnym marszu nawracać? Próbuj... powodzenia.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2020
    Jednak przejmujcie , że je to obraża, czarnymi wiedźmami, to one same die nazywają.  Nawet  jeżdżą na czarcie złoty i sabaty czarownic. Nie wiadomo, czy nie byłyby dumne z tych określeń. 
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Ach to chrześcijańskie słownictwo... „czarne wiedźmy”, „czarne zdziry”... 

    czarne małpy, czarne suki, dalej?
    czarne diablice
    czarci pomiot
    jeszcze?


    Wiesz co? Pisz co chcesz.. wyspowiadaj się... pisz dalej... hipokryzja 


    "kochające inaczej"
    lepiej?
    bo one też kochają,

    zabijać

    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • Nie ważne co rząd chce ugrać ograniczając aborcję, jeśli jednak to zrobią to będzie bardzo dobra decyzja.
    Ja się cieszę! 
    Równie dobrze mogliby chcieć kupować głosy drugiej strony proponując związki dla homoseksualistów lub luzując aborcję.

    Chociaż znowu będzie burza w mediach a 5G przepychają.


    Podziękowali 3Ida Katia Polly

  • Nie wiem dlaczego, Panowie, ale widzę to zupełnie inaczej niż Wy ...
    Wczytalam się w Wasze wypowiedzi, są pełne słusznych argumentów, mimo to nadal czuję, że nie powinno się używać aż tak mocnych, pogardliwych określeń.
    Mam wrażenie, że ta zawarta w nich pogarda dla innego człowieka niszczy i jego, i nasze serca.

    Przy czym uważam, że tak, należy grzechy i występki nazywać po imieniu.
    Mordercę nazwać mordercą, czy nawet degeneratem
    Prostytutkę - prostytutką, czy nawet zepsutą prostytutką
    Chciwca - chciwcem, czy nawet chciwa hieną.


    Ale suka, zdzira to są najbardziej pogardliwe określenia, które, jako kobieta, mogę sobie wyobrazić.


    Po co tak o nich mówić?
    Czemu to ma służyć?


  • I bardzo, bardzo się cieszę, że rząd zajmie się tematem aborcji! Nie spodziewałam się tego, myślałam, że trzeba jeszcze dłużej czekać.
    Tak, są cwani, w dobrym tego słowa znaczeniu.


    Podziękowali 3Klarcia Polly As1981
  • Prayboy powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Ach to chrześcijańskie słownictwo... „czarne wiedźmy”, „czarne zdziry”... 

    czarne małpy, czarne suki, dalej?
    czarne diablice
    czarci pomiot
    jeszcze?



    Uprasza się o nieubliżanie sukom!
  • Cos mi sie jakos zdaje ze przed laty przerabialismy juz temat na forum.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.