Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chrystus Zmartwychwstał!

Pan Jezus Zmartwychwstał. Alleluja!
Podziękowali 2Gosia5 Katia

Komentarz

  • Prawdziwie Zmartwychwstał!
    Mimo wszystko radosnych Świąt.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Dziś, w Niedzielę Wielkanocną, około godz. 4.50 do okna życia znajdującego sie przy klasztorze ss. karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przyniesiono dziewczynkę. Nowonarodzoną. Alleluja!
    Podziękowali 3Wela In Spe E.milia
  • Chwała Panu! Bóg jest niesamowicie dobry! 
    Oby było w nas więcej Jezusa niż wirusa.

    Ta paschalna radość jest niesamowita!
    Bez względu na wszystko!!!!!!!
    Podziękowali 2Gosia5 Ida
  • Niech światło Zmartwychwstałego Pana pozwala naszym oczom wszędzie dostrzegać dobro! Prawdziwie zmartwychwstał!
    Podziękowali 2Skatarzyna Gosia5

  • Błogosławionych Świąt!

    Podziękowali 1Berenika
  • Wrocilem ze spaceru. Na chodninach kolorowe napisy ze Pan zmartwychwatal. Jest sila w narodzie.
  • Berenika powiedział(a):
    Dziś, w Niedzielę Wielkanocną, około godz. 4.50 do okna życia znajdującego sie przy klasztorze ss. karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przyniesiono dziewczynkę. Nowonarodzoną. Alleluja!

    Nie rozumiem tej radości , matka porzuciła dziecko , jaki ogromny w tym dramat.
     
    Podziękowali 2Gosia5 formatka
  • edytowano kwiecień 2020
    dziecko mogło się wcale nie urodzić
    mogło się z nim coś strasznego stać po rozwiązaniu
    a tak ... chociaż żyje 
    nie wiemy jaką matka stoczyła walkę
    nie wiemy jak potoczy się życie dziecka
    ale ten moment jest radosny ( jak dla mnie) i jest pewnego rodzaju "wygraną"


    Podziękowali 3jan_u AleksandraB Berenika
  • edytowano kwiecień 2020
    A dla mnie , każde takie dziecko w oknie życia jest dramatem, bo porzucenie dziecka to jest straszne i nigdy nie powinno nikogo spotkać . 
    Rozumiem ideę tego miejsca , i wiem że czasami  t okno to jedyna szansa na ocalenie życia, ale nie można zakładać że każda matka która zostawia swoje dziecko , jako bezimiennego podrzutka by je zabiła, może istnienie okna ułatwiła jej podjęcia decyzji o zostawieniu dziecka?  

    Zdecydowanie lepszą wiadomością , jest fakt że w pozostałych 66 oknach nie znaleziono  dziecka. I że dzięki Bogu tak rzadko się to zdarza, ale jednak to informacja o tym że odnaleziono niemowlaka , jest z reguły podawana jako radosna wiadomośc.
     
     

    Podziękowali 1Gosia5
  • ale nie można zakładać że każda matka która zostawia swoje dziecko , jako bezimiennego podrzutka by je zabiła, może istnienie okna ułatwiła jej podjęcia decyzji o zostawieniu dziecka?  

    Istnienie okna może też ułatwić jej decyzję o:

    - pozostawieniu przy życiu
    - porzuceniu w miejscu innym niż śmietnik.
  • Mimo to mnie taka informacja zawsze bardzo smuci i dołuje. :( 
    Jest mi przykro że jakaś kobieta była w tak trudnej sytuacji tak samotna że zdecydowała się na taki krok i że jest jakieś dziecko , które zostało porzucone.
     

  • Oczywiście, to jest zawsze niewyobrażalny dramat   :'(

  • @maliwiju bo na to trzeba chyba spojrzeć jako na finał dramatu, który gdyby nie okno, miałby postać aborcji lub porzucenia i lat w bidulach.

    Okna nie powstały, by matki legalnie porzucały dzieci, ale by porzucane dzieci mogły żyć i w dodatku mieć spore szanse na kochających rodziców.

    Podziękowali 1Ida
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.