Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«13456712

Komentarz

  • Robi na zlosc Jarkowi?
  • A to jednak potrzebne jest to świadczenie...
    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano kwiecień 2020

    Ja jestem konsekwentnie przeciwko za 500+ w tej formie.
  • Polly powiedział(a):
    A to jednak potrzebne jest to świadczenie...
    Leci z bocianka.
    Podziękowali 1Izka
  • Tola powiedział(a):
    Prezydent powiedział (o możliwej likwidacji piecsetek), że "nie wolno podcinać korzeni materialnych rodziny". Oto na czym dla PiS zasadza się bezpieczeństwo materialne rodzin - na socjalu. Aha, właśnie wypłacili tzw. trzynaste emerytury, łącznie z tymi standardowymi. Aby był efekt na wybory.

    No właśnie i to jest chore, ok, jasne że zasiłek wielu się przydaje, ale "korzeniami materialnymi rodziny" powinna być zawsze praca.
    Ps. Moja mama nie otrzymuje 13-emerytury, tylko mniej niż 1/3  swojej emerytury jako trzynastkę. To się w ogóle nie powinno tak nazywać.
  • Korzeń materialny rodziny. Nieźle. I w sumie w wielu przypadkach tak to funkcjonuje. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Korzeń materialny rodziny. Nieźle. I w sumie w wielu przypadkach tak to funkcjonuje. 

    To jest najsmutniejsze
  • No niestety płaca jest rownowarta socjalowi. Przynajmniej u mnie w tej chwili.
    Podziękowali 1isza
  • Jak dobrze policzysz to mozesz powiedziec ze socjal jest rowny podatkowi.
  • No ja to wiem. 
  • Praca + socjal.
    Jakos mimo tego socjalu brak chetnych na zakladanie duzych rodzin, a zgodnie z tym co twierdza feministki wrecz jest teraz wiekszy popyt na aborcje bo praca niepewna.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jesli byloby juz bardzo zle to jestem za tym zeby czasowo zmniejszyc na 400+ na 1 i 2 dziecko i zasilic tym tarcze antykryzysowa.
  • Coralgol powiedział(a):

    Ja jestem konsekwentnie przeciwko za 500+ w tej formie.

    Masz prawo. A w jakiej byłabyś za? Bo to ważne mieć jakąś alternatywę jeśli się krytykuje.
    Podziękowali 1Monica
  • Taw powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    A to jednak potrzebne jest to świadczenie...
    Leci z bocianka.

    Nie no, niektórzy sobie po prostu wypracowany podatek odbierają. A inni, którym podatku absolutnie nie wystarcza na wysokość pobieranego w sumie świadczenia, choć krytykują, to jednak zrzec się nie chcą. Patrz pan, jakie gupie ludzie.
  • edytowano kwiecień 2020
    @Polly, to pisałam już tyle razy np. w wątku o 500+, odsyłam do tamtych dyskusji.

    Alternatywą jest przede wszystkim promowanie pracy i przedsiębiorczości. Pomoc socjalna tak, wysoka dla osób, które nie mogą pracować, dla reszty wyłącznie służąca usamodzielnianiu po to, by później rodzina już mogła się utrzymać z pracy. Stop tworzeniu ze zdrowych ludzi stałych beneficjentów zasiłków, zawodowych pobieraczy dopłat itp.

    Coś jest nie tak, jeżeli w porządnej rodzinie gdzie dwoje rodziców pracuje suma zasiłków jest równa pensjom :/


    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • edytowano kwiecień 2020
    Tola powiedział(a):
    W innej formie to pokazują Polacy w UK, gdzie mają średnio więcej dzieci niż ci w kraju. Nie socjal (tam jest, ale niewysoki, nie zastąpi pensji), ale możliwość pracy, opłacalność prowadzenia biznesu, proste przepisy, nietraktowanie podatników z założenia jak przestępców. W Polsce tego nie ma, więc w sumie nie opłaca się pracować, a politycy oferują wyborcom to, czego ci oczekują.

    Dokładnie tak. Ale wątpliwe że tak będzie, skoro w zasadzie zrezygnowaliśmy z inwestycji.
    Może kryzys jakoś wymusi zmianę priorytetów.
  • Ja tam myślę że zmniejszenie podatków.   Mając piątkę w Szwajcarii placilismy coś ok 2-3% podatku. Może też zwrot vatu dla dużych rodzin. W całości albo w jakimś procencie. Zwolnienie z ZUS przy licznej rodzinie. Rozmaite pomysły są zamiast 500+.
    Podziękowali 2Coralgol Aga85
  • edytowano kwiecień 2020
    Coralgol powiedział(a):


    Coś jest nie tak, jeżeli w porządnej rodzinie gdzie dwoje rodziców pracuje suma zasiłków jest równa pensjom :/




    Ale coś chyba przekręcasz jednak. Załóżmy optymistycznie, że w przeciętnej rodzinie wychowuje się dwójka dzieci, czyli wpływ z "socjalu" to 1 tys zł. miesięcznie. Są "porządni", więc zasiłków na biedę już nie pobierają.
    @Colargol, czyli sugerujesz, że suma dochodów obojga rodziców to 1 tys. miesięcznie??? Mijasz się mocno z faktami, minimalna pensja to chyba 1800 zł, więc mają razem co najmniej 3600 + 1000 z dodatku. No chyba że nie są porządni i nie pracują. To faktycznie, wtedy coś nie gra i powinni dostawać pomoc rzeczową a nie pieniężną.
    Podziękowali 2M_Monia Katia

  • Nie pisałam o średniej, ale o przykładzie forumki, która wyżej napisała, że tak to u niej obecnie wygląda.

  • Nie zmienia to faktu, że te zasiłki są obecnie absurdalnie wysokie w stosunku do zarobków. I klasa średnia coraz bardziej już nie chce na to łożyć w większości - zwłaszcza w obliczu kryzysu, gdy ludzie są zwalniani/obcina się pensje/etaty.
  • Nie do końca.  Suma zasiłku jest równa mojej obecnej pensji. Po obcięcia jej o 20% i obniżeniu o kwotę premii.
    Podziękowali 2Coralgol Hope
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie do końca.  Suma zasiłku jest równa mojej obecnej pensji. Po obcięcia jej o 20% i obniżeniu o kwotę premii.

    OK, rozumiem.
  • no przeciez 500+ to zwrot vatu dla rodzin z dziećmi. Nie jest to socjal, gdyż nie jest uzalezniony od wysokości dochodów
    Podziękowali 3Taw Joannna Klarcia
  • Caralgol wytlumacz mi. Skoro to takie eldorado te 500+ to dlaczego wciaz jest tak malo rodzin wielodzietnych?
  • Socjal nie musi być uzależniony od wysokości dochodów Piesz54.


    I nie, nie jest to zwrot vatu, tylko zasiłek dla wszystkich, bez względu na to, jakie podatki płacą.
  • @Colargol, bo ten problem, o którym piszesz powstaje w przypadku rodzin wielodzietnych i to w tych, których dochody są niskie u obojga rodziców albo jedno nie pracuje. Jeśli ktoś wychowuje ośmioro i nadal dochód rodziny wynosi 3600, to faktycznie z 500+ ma 4 tys, czyli więcej niż z pracy.
    Ale pracuje. Ja nie mam problemu, by z naszych podatków, taką rodzinę wspierać. Bo dzietność, wartości, itp.
    Ty najwyraźniej ten problem masz. Wolno ci, ok. Jednak bardzo licznych rodzin jest w Polsce tak niewiele, że budżet nie upadnie, gdy będzie się je promować. Można być przeciw, ale nie ma podstaw do wieszczenia z tego powodu upadku państwa.

    I jestem za hiper wysokimi dochodami z pracy. Chciałabym, żeby mężowi płacili za to samo dwa razy tyle, jak na Zachodzie. Wtedy mogłabym odliczać podatek na dziesięcioro dzieci ;) Nie wierzę jednak, że którakolwiek partia mi to zagwarantuje.
  • Coralgol powiedział(a):
    Socjal nie musi być uzależniony od wysokości dochodów Piesz54.


    I nie, nie jest to zwrot vatu, tylko zasiłek dla wszystkich, bez względu na to, jakie podatki płacą.
    ale jest, zwykle, tak się hoduje biedę, np. w USA.

    vat płacą wszyscy mniej więce równo, zwłaszcza biedniejsi.
    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Caralgol wytlumacz mi. Skoro to takie eldorado te 500+ to dlaczego wciaz jest tak malo rodzin wielodzietnych?
    500+ to nie jest żadne eldorado, tylko uzależnianie od pomocy społecznej osób, którzy mogliby się sami utrzymać.

    Rodzin wielodzietnych jest mało, bo ten model życia jest mało popularny zwłaszcza w krajach wysokorozwiniętych, wśród osób bogatszych.
  • Caralgol odpowiesz?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Socjal nie musi być uzależniony od wysokości dochodów Piesz54.


    I nie, nie jest to zwrot vatu, tylko zasiłek dla wszystkich, bez względu na to, jakie podatki płacą.
    ale jest, zwykle, tak się hoduje biedę, np. w USA.

    vat płacą wszyscy mniej więce równo, zwłaszcza biedniejsi.

    A w Polsce nie jest i biedę hoduje się inaczej.
    Nie,vatu nie płacą wszyscy równo. Bogaty za jeden samochód zapłaci więcej vat często niż biedny za cały rok zakupów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.