Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zakupy hurtowe on line

Jakie macie sprawdzone zakupy hurtowe, spożywcze i chemię? Najlepiej - kapitał polski.
Teraz pilnie potrzebuję płatków śniadaniowych na tony ;) warzyw i owoców z dowozem
Pięknie dziękuję :)
«134

Komentarz

  • Zakupy spożywcze typu kasza, płatki i bakalie zamawiam z badapack i niro- bio.
    Podziękowali 1Danka
  • Jak radzicie sobie w warzywami i owocami? Czy kupujecie "u producenta"? Kilka dni temu, w ramach "małżeńskiego spaceru" objechaliśmy kilka wsi - z nadzieją na kupno plonów ziemi. Kupiliśmy ziemniaki (10 kg, nie było więcej) i jabłka ze spółdzielni ogrodniczej.
    Szukamy : cebuli, warzyw młodych...
    Gdyby tak producenci chcieli dowozić... Macie tak?

  • Hurtowe ilości to jakie?
    U nas na tydzień potrzeba 15kg ziemniaków, 5kg marchewki, 10kg jabłek, 2kg ogórków, 2 pomidorów i 2 papryki, 4 główki sałaty... To chyba jeszcze nie są hurtowe ilości... Chyba? 
    W Trójmieście jest dość sporo dowożących, ale żeby w cenie hurtowej to nieee. szczególnie ze jest okres, kiedy warzywa i owoce są najdroższe w roku. Bo zimowe się kończą, a nowalijek jeszcze nie ma za dużo. 
  • O wątek dla mnie. Ja też poszukuje warzyw, owoców, suszone owoce
  • Danka, korzystam z ezakupów Tesco. Jabłka po 3,5-4,5zł (bierzemy 20kg na 2 tygodnie), płatki często w promocji, mleko teraz ograniczają niestety do 6l na rodzaj, przed koroną brałam na raz 24l.
    I ogólnie całość zakupów nie może być teraz więcej niż 80kg.
    Za dowoz się płaci 11-15zł. Ale jakbyście chcieli odebrać sami, to szykują całe zamówienie i tylko się odbiera na Serbskiej (nie korzystałam, biorę zawsze dowóz)

    Podziękowali 1Danka
  • Ja mam szczęscie, że warzywa i owoce takie z własnego gospodarstwa przywozi mi pan, który ma własne gospodarstwo. I jajka też
  • mysikrolica powiedział(a):
    Danka, korzystam z ezakupów Tesco. Jabłka po 3,5-4,5zł (bierzemy 20kg na 2 tygodnie), płatki często w promocji, mleko teraz ograniczają niestety do 6l na rodzaj, przed koroną brałam na raz 24l.
    I ogólnie całość zakupów nie może być teraz więcej niż 80kg.
    Za dowoz się płaci 11-15zł. Ale jakbyście chcieli odebrać sami, to szykują całe zamówienie i tylko się odbiera na Serbskiej (nie korzystałam, biorę zawsze dowóz)

    Tesco miało limity. Nie można było wziąć już potem na pewno więcej niż 5kg ziemniaków czy jabłek. Pamiętam że pod koniec to nawet więcej niż jednej wody 5l nie można było wziąć...


    A wiem, Rossman dostarcza kurierem. 13 zł i można zrobić sensowne zakupy ;)
  • Kupuje tam nadal 20 kg jabłek (4 gatunki, każdy ok 5kg), ziemniaki nie wiem, bo mamy od rodziców. Masła nie limitowali. Żal mi tylko mleka ze limitują, trudno
  • Ale w Tesco od dawna wolnych terminów brak, a u Was można złapać?
  • edytowano kwiecień 2020
    Dorzucają co jakiś czas. W zeszlym tygodniu nie było terminów, przed Świętami tragedia, a później nagle się zrobiły na najbliższe 3 tygodnie właściwie codziennie po kilka terminów i bez problemu się załapałam na trzy cotygodniowe dostawy. Z odbiorem osobistym nawet dzień po dniu były terminy.
    Wydaje mi sie ze dorzucają dodatkowe jak widzą ze się wyczerpalo
  • In Spe powiedział(a):
    Ale w Tesco od dawna wolnych terminów brak, a u Was można złapać?
    U mnie już nie dowożą, jak dowozili to standard był, że nie było terminów albo w ostatniej chwili odwoływali. Ale to w Gdańsku. W Gdyni działali Perfect. 
  • asia-ch powiedział(a):
    Ja mam szczęscie, że warzywa i owoce takie z własnego gospodarstwa przywozi mi pan, który ma własne gospodarstwo. I jajka też
    @asia-ch rzucisz namiarem, skąd człowiek?
    Mamy tylko dobre jajka z naszej wsi. 70gr
  • Elunia powiedział(a):
    Rozejrzyjcie sie w necie na kooperatywach spożywczych. Teraz mnóstwo tego powstaje.
    O co chodzi z kooperatywami? Jak tego szukać?
  • @Danka
    u nas (małopolska) na fb (marketplace, jak wejdziesz na "strona główna", to masz po lewej stronie) ogłasza się dużo ludzi. Na Święta z dwóch miejsc zamawiałam, pod dom dowieźli, i w dobrych cenach. Na olx też warto patrzeć, ale fb w naszym regionie wygrywa.

    Podziękowali 1Danka
  • Mamy bazar pod nosem gdzie rolnicy przyjeżdżają. Jabłka po 3, ale cały rok po 1-2zl kupowaliśmy. Jajka warzywa mięso nabiał ryby.

    5kg marchwi na tydz?? 15 kg ziemniaków? @Dorotak do czego w takich ilościach zużywasz?
  • Danka powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Rozejrzyjcie sie w necie na kooperatywach spożywczych. Teraz mnóstwo tego powstaje.
    O co chodzi z kooperatywami? Jak tego szukać?
    Poszukaj na lokalnych grupach (np. dla mieszkańców konkretnej miejscowości czy dzielnicy miasta) na Facebooku, tam często się te kooperatywy ogłaszają. Albo są też firmy, które dostarczały do gastronomii, a teraz przerzuciły się na dostawy do domu dla indywidualnych klientów. 
    Podziękowali 1Danka
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Mamy bazar pod nosem gdzie rolnicy przyjeżdżają. Jabłka po 3, ale cały rok po 1-2zl kupowaliśmy. Jajka warzywa mięso nabiał ryby.

    5kg marchwi na tydz?? 15 kg ziemniaków? @Dorotak do czego w takich ilościach zużywasz?
    Na obiad jak robimy gotowane/puree to ok 3kg. Do zupy min 1kg, frytki z 5kg. No schodzą...
    Marchewka... Do obiadu na krótko to ok 1kg robię, albo wiecej. Ale akurat marchewkę jedza też jako przekąskę po prostu surowa. Zupy, zapiekanki warzywne, surówki. Różnie. Ziemniaki to też baza do sałatki, raz w tygodniu jakaś tam robię na któryś posilek, często w piątek. 
    Jedzą dużo. Codziennie piekę pieczywo z ok 1,5kg mąki. I jest tak na styk..np dziś były kanapki na kolację, bo mi się nie chciało, to jutro już owsianka, bo nie ma pieczywa. 
    O, owsianki. W 6 tygodni (od zakupów w młynie) poszło 8kg i im wydzielam solidnie.
  • I to bez Nastolatków! 
    A nam się wydawało, że Niedźwiedzie dużo jedzą ;)
    Podziękowali 1Dorotak
  • U nas tylko trójka i też wydawało mi się, że dużo jedzą, ale jednak mniej niż u @Dorotak ;)
  • Skatarzyna powiedział(a):
    I to bez Nastolatków! 
    A nam się wydawało, że Niedźwiedzie dużo jedzą ;)
    Proszę Cię, nic nie mów. Jak mi chłopaki podrosną to zgine marnie. Nie wiem, kto ich wykarmi. Już ich uczę, że sami mają sobie jeść robić, ale cholera wtedy jedzą jeszcze więcej! xD
  • Moje dzieci jedzą więcej niż dzieci @Dorotak. Sprawdzone empirycznie. Fakt, że są starsze trochę. Ale jak były młodsze to też miały konkretne spożycie.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Nie mogę, @Dorotak, to jest szokujące, co Ty piszesz! 
    Ale pamiętam, że kilka lat temu pisałaś, że któreś Twoje dziecko mające rok czy dwa budziło się w środku nocy i kazało sobie serwować michę kaszy, dopiero po jej zjedzeniu mogło dalej spać. Też byłam wtedy w szoku  :)
    Podziękowali 2Skatarzyna Aneczka08
  • edytowano kwiecień 2020
    Katarzyna powiedział(a):
    Moje dzieci jedzą więcej niż dzieci @Dorotak. Sprawdzone empirycznie. Fakt, że są starsze trochę. Ale jak były młodsze to też miały konkretne spożycie.
    Potwierdzam! Było mi tak miło, że Gosia,dwa lata,zjada ledwo trzy małe miseczki owsianki z rodzynkami <3 piękne uczucie!

    Bagata powiedział(a):
    Nie mogę, @Dorotak, to jest szokujące, co Ty piszesz! 
    Ale pamiętam, że kilka lat temu pisałaś, że któreś Twoje dziecko mające rok czy dwa budziło się w środku nocy i kazało sobie serwować michę kaszy, dopiero po jej zjedzeniu mogło dalej spać. Też byłam wtedy w szoku  :)
    W sumie to środkowa trójka między 9m a 18. Teraz mam 7m H.i już wstajemy w nocy na żarcie ;) 
  • Danka powiedział(a):
    Jak radzicie sobie w warzywami i owocami? Czy kupujecie "u producenta"? Kilka dni temu, w ramach "małżeńskiego spaceru" objechaliśmy kilka wsi - z nadzieją na kupno plonów ziemi. Kupiliśmy ziemniaki (10 kg, nie było więcej) i jabłka ze spółdzielni ogrodniczej.
    Szukamy : cebuli, warzyw młodych...
    Gdyby tak producenci chcieli dowozić... Macie tak?

    U nas jak zamknęli targ to na grupie miejscowej widzialnej ręki ogłaszali się rolnicy z dowozem. Poza tym na olx się ogłaszają, albo na FB jest taka grupa: bazarek murem za rolnikiem - są rolnicy z różnych miejscowości można dostać warzywa owoce mięso mąki i inne 
    Podziękowali 1Danka
  • Sama frytki z 5 kg robisz??? Żywcem do nieba pójdziesz. Ja oprotestowalam frytki i kupuje z biedry, rzadko w sumie  że 3* w roku może. 
    Podobnie pierogi oprotestowalam. 

    Wystarczy mi chleb domowy, ciasta majonez i kapustą kiszoną. Przetworów ogórki i papryką. Wychodzi że nic nie robie B)
  • Chemię i leki bez recepty oraz kosmetyki od dawna w Gemini. Nigdzie nie znalazłam taniej.
    Podziękowali 1Danka
  • Aneczka08, ja to uwielbiam i idzie mi stosunkowo łatwo. Dziś piekłam rano bułki, ma śniadanie była jajecznica z 18jajek. Starczyło tak na styk.
    Potem drożdżówki z dżemem truskawkowym na drugie śniadanie. Potem była ogórkowa i domowe bułki czosnkowe, kto nie lubi jadł śniadaniowe (mówiłam, że u nas droższe też na tony?). Na podwieczorek pieczone jabłka pod owsiana kruszonką. Na kolację kanapki bo mi się nie chciało, pisałam ;)
    Jak mi się chce to zamiast jednych bułek/drożdżówek są jakieś placki czy naleśniki, ostatnio coraz częściej robią sami sałatkę owocowo-orzechowa.

    A frytki, no cóż. Obierają i kroją ziemniaki już powoli. Dosłownie powoli, ale jak chcą zjeść, to muszą. Ano i do tego sałata świeża z oliwą chociaż musi być. A najlepiej dwie sałatki, trzy różne sosy. Rozpieścilam ich ;) ale ja też lubię jeść, co widać. Wiec ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • @Dorotak przeprowadzam się do Ciebie <3
  • edytowano kwiecień 2020
    Aneczka08 powiedział(a):
    @Dorotak przeprowadzam się do Ciebie <3
    Ja też, razem z Maćkiem bo reszta niejadki a my lubimy brzuchy dopieścić
  • Zapraszam :D serio,.mam takie niespożyte pokłady pomysłów i sił na kuchenne rewolucje, że się wszyscy najedzą :D mój Sąsiad z ulicy obok cierpi bardzo, że nie może wpadać na śniadanka do nas.
    Właśnie narobiłam placków z płatków owsianych z orzechami na suchej patelni. Jedzą z domowymi powidłami. Znów mało. ale po takim miksie - płatki owsiane, jajka, orzechy - powinni być syci przynajmniej 2,5h. Będzie czas, żeby robić drugie śniadanie ;) 
    Podziękowali 1Polly
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.