Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent będzie namawiał do rezygnowania z 500+

1235712

Komentarz

  • @Polly jesteś wspaniała :)
    Podziękowali 3Polly Rejczel PonuraKura
  • Jak to mowia indianie: z glodu trzeba wyrosnac.

    Matuleczka nie zakladasz jednego... ze te wszystkie dzieci juz rodza sie z dlugiem i obciazone. 
  • @Matuleczka Twoj argument okazal sie nieprawdziwy a mianowicie argument ze "na prace masz wplyw a na 500+ nie". Na to i na to masz wplyw ograniczony zalezny tez od czynnikow zewnetrznych.
  • Ja jestem za rozszerzeniem pomocy osobom niepelnosprawnym na dorosle osoby niepelnosprawne.
    Niestety gdy po 25 r.z. powstanie niepelnosprawnisc pieniedzy dostaje sie mniej. 
    Ale ludzie wygrywaja w sadach. 
    Jestem za praca i socjalem bo tylko tak dba sie o maluczkich.
    Rodziny wielodzietne to tez sa slabsi bo latwiej zarobic na 2 dzieci niz np na 6.

  • Taw powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Ale w większości krajów ten dodatek rodzinny uzależniony jest od tego czy ktoś w małżeństwie pracuje. 
    Zawsze byłam zdania że wysokość pensji jest za niska w stosunku do 500+. 
    Myślę @Polly że Vatu płacę więcej miesiecznie plus podatku dochodowego i Zus  niż dostaję z 500+.
    Skoro KDR daje zniżkę na wiele produktów czy usług, to może rownie dobrze zwalniać z płacenia Vat albo obniżać placenie Vat do powiedzmy 3% w przypadku dużych rodzin.
    Uważam też że ci którzy zdecydowali się na posiadanie 4+ dzieci powonni być zwolnieni z obowiązkowego ZuS.
    Poza tym pierwsze słyszę że Konfederacja jest przeciw 500+ jako całość i że ma w programie likwidację 500+.


    W Niemczech nie jest. Jednak rodziny korzystające z zasiłku socjalnego mają dodatek na dziecko/dzieci liczony jako posiadany dochód.
    Uproscilas. Jak oboje rodzicow zamieszkuje na terenie Niemiec, nie jest.

    W sumie to nie wiem o ktorym zasilku mowisz.

    Mówię o zasiłku socjalnym. Dotyczy wszystkich mieszkańców Niemiec, Niemców także.
    Jeżeli ktoś ma jakiś dochód (wlicza się także Kindergeld), to zasiłek jest pomniejszony o tę sumę. Np. masz troje dzieci, nie pracujesz, otrzymujesz zasiłek dla bezrobotnych (Hartz IV), to wliczają Kindergeld i zasiłek jest pomniejszony o tę kwotę.

  • Taw powiedział(a):
    matuleczka powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    matuleczka powiedział(a):

    @M_Monia czy wg Ciebie dobra jest sytuacja, gdy ludzie mieliby wiele dzieci dla kasy? By opłacało się rodzić? 
    Ty masz kolejne dzieci dlatego, że dostajesz na każde 500 zł? 



    Myślę, że łatwiej jest podjąć decyzję o kolejnym dziecku, czując względne bezpieczeństwo finansowe.
    W Niemczech, przeciętni ludzie nie mogli by mieć więcej niż pięcioro dzieci, bo żeby nie wiadomo jak się starali, to nie są w stanie zarobić na utrzymanie rodziny. Każda duża rodzina korzysta z dofinansowania ze strony państwa.
    Zgoda. Tylko jak można czuć bezpieczeństwo finansowe opierając się na rządowym programie dawania kasy? Zmieni się rząd, kasa może się skończyć, a dzieci zostaną. 
    Klarcia mowi A ale nie mowi B. 

    Natomiast C jest takie ze nawet w DE dzieki tej super pomocy dzietnosc nie wyglada jakos rewelacyjnie no chyba ze wsrod emigrantow... w pierwszym pokoleniu. 

    Dzietność nie wygląda rewelacyjnie, bo:
    - jest mało związków małżeńskich, ludzie boją się małżeństwo zawierać; w razie czego mężczyzna (gdy są dzieci) po rozwodzie płaci alimenty nie tylko na dzieci, ale i na żonę,
    - ludzie chcą mieć coś więcej, aniżeli minimum socjalne, najczęściej więc poprzestają na dwójce dzieci; tutaj jest tak, że nie ma możliwości porządnie zarobić (chyba, że w szarej strefie), bo im więcej pracujesz, tym większe podatki płacisz.
  • Klarcia powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    matuleczka powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    matuleczka powiedział(a):

    @M_Monia czy wg Ciebie dobra jest sytuacja, gdy ludzie mieliby wiele dzieci dla kasy? By opłacało się rodzić? 
    Ty masz kolejne dzieci dlatego, że dostajesz na każde 500 zł? 



    Myślę, że łatwiej jest podjąć decyzję o kolejnym dziecku, czując względne bezpieczeństwo finansowe.
    W Niemczech, przeciętni ludzie nie mogli by mieć więcej niż pięcioro dzieci, bo żeby nie wiadomo jak się starali, to nie są w stanie zarobić na utrzymanie rodziny. Każda duża rodzina korzysta z dofinansowania ze strony państwa.
    Zgoda. Tylko jak można czuć bezpieczeństwo finansowe opierając się na rządowym programie dawania kasy? Zmieni się rząd, kasa może się skończyć, a dzieci zostaną. 
    Klarcia mowi A ale nie mowi B. 

    Natomiast C jest takie ze nawet w DE dzieki tej super pomocy dzietnosc nie wyglada jakos rewelacyjnie no chyba ze wsrod emigrantow... w pierwszym pokoleniu. 

    Dzietność nie wygląda rewelacyjnie, bo:
    - jest mało związków małżeńskich, ludzie boją się małżeństwo zawierać; w razie czego mężczyzna (gdy są dzieci) po rozwodzie płaci alimenty nie tylko na dzieci, ale i na żonę,
    - ludzie chcą mieć coś więcej, aniżeli minimum socjalne, najczęściej więc poprzestają na dwójce dzieci; tutaj jest tak, że nie ma możliwości porządnie zarobić (chyba, że w szarej strefie), bo im więcej pracujesz, tym większe podatki płacisz.
    Na moje oko dzieci nie ma bo nie miec oplaca sie jeszcze bardziej niz miec.

    Znowu piszesz nie do konca ... sa klasy podatkowe ktore juz malzenstwom sie oplacaja. Kindergeld ci odlicza ale jest wyplacany do 25 a nie 18 roku zycia i jak przelewasz te kase na przyklad studiujacemu dziecku (nawet w Polsce) to juz nie bedzie odliczony.
    Itd. Itp. To(te doplaty kinder mozna studiowac. Np Kinderzuschlag zamiast Hartz IV

    Die Regelungen für den Kinderzuschlag sind so kompliziert, dass es schwierig ist abzuschätzen, ob sich die Antragstellung lohnt.
    W tym zdaje sie jest warunek ze musisz pracowac i zarabiac minimum najcizsza.

    Ja tylko chce przekazac ze te mechanizmy nie poprawily dzietnosci w de natomiast wplywaja na poziom zycia.



  • Polska jest za biedna na 500+ w takiej formie, jednakże jeśli obywatel pracuje to może takie pobierać, bo się dołożył. Problem jest gdy ktoś żyje tylko z zasiłków i daje taki przykład dzieciom... 
    Podziękowali 2Coralgol Aga85
  • *pomijam osoby niezdolne do pracy
    Podziękowali 1Coralgol
  • Ale to juz chyba problem w szacunku do pracy ogolnie.

    Podziękowali 1Coralgol
  • paulaarose powiedział(a):
    *pomijam osoby niezdolne do pracy
    Czyli Arystokracje?
  • @Taw chodzi mi o osoby ciężko chore, z zaburzeniami, orzeczeniami, po wypadkach. Oraz te które z racji sytuacji życiowej nie mogą :)
  • @Matuleczka bede zyla dalej.
    Mam wplyw. Moge glosowac i liczyc na to ze wiekszosc zaglosuje tak samo. Moge tez liczyc na to ze nawrt jak przejdzie inna partia to 500+ utrzyma. Wplyw mocno ograniczony ale na razie dziala.
    Ale zobacz tu juz jedna kolezanka z tego forum juz prace stracila. Moj brat i jego dziewczyna prace stracili. Jasne ze znajdą, ale nie oszukujmy sie. Teraz to beda mieli duzo mniej niz o 500+ nawet jak prace znajdą.
    A ja jakos 500+ nie stracilam i sie na to na razie nie zanosi.
    To i to zalezy od czynnikow zewnetrznych też.
    Twoj argument jest nieprawdziwy.

    Podziękowali 2Polly Klarcia
  • matuleczka powiedział(a):
    Opłacalność posiadania dzieci... Czemu państwo ma dawać kasę, by ludzie się bardziej rozmnażali, dla kasy, by im się to opłacało? 
    No juz Tobie pisalem. Bo ktos musi splacic dlugi. Te dzieci je dziedzicza czy chca czy nie. I dzieli sie na lebka. Czyli teoretycznie rodzinom wielodzietnym przypada w udziale wieksza czesc dlugu.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2020
    @Matuleczka na tym sie nie zarabia bo na dzieci idzie wiecej niz 500+ wiec to nie jest dla zarobku
    Lepiej powiedz otwarcie o co Ci chodzi. Gula Ci rosnie ze komus dają. A tym czasem malo kto chce byc dla tej niby taaaakiej kasy poniesc koszty wielodzietnosci. Koszty wychowania, utrzymania czesto tez zastoju rozwoju w innych dziedzinach ( np rozwoj w pracy, wygodne ciche zycie, podroze)
     i kolejnych ciąż. Tak, bo co innego wysilic sie raz czy dwa a co innego kilka razy a dzieci brakuje.
    Ja bede zawsze szanowac tych co maja dzieci duzo. Zawsze ich bardzo szanowalam i chcialam im jakos pomoc nawet jak mialam 1 dziecko. 

    Podziękowali 1Klarcia
  • Ona pyta tylko dlaczego. Moim zdaniem dobre pytanie. Jezeli ktos placi podatki ma prawo wiedziec na co one ida i dlaczego.
  • * no i te ktore by chcialy pracowac ale nie za taka kase i nie w takich warunkach i nie dla tego dupka
    Podziękowali 2Izka E.milia
  • edytowano kwiecień 2020
    @taw @makodrzyk ogólnie jak ktoś nie może to nie może. mi chodziło o tych którzy cały czas żyją na zasiłkach i nie zmieniają sytuacji. oczywiście- to ich życie i nie powinnam ich osądzać, ale znałam już taka jedną rodzinę i po prostu było żal mi tych dzieci. Było ich chyba 5ro, ich rodzice nie dawali im żadnych wzorców, zostawiali ich samych w domu, nie pracowało z nich żadne, tylko 500+ i ciągłe wyprowadzki.
  • Dobrze chociaż że tamte dzieciaki miały siebie bo wzorców żadnych...
  • Weźcie mnie nie rozsmieszajcie że można się utrzymać z zasiłku i 500+ z pieciorgiem dzieci...
    Podziękowali 3Zuzapola M_Monia Polly
  • @makodrzyk z tego co wiem to byli trochę niebezpieczni ludzie, z problemami, policja i te sprawy. ale nie mi ich osądzać, to sprawa dla Boga. 
  • edytowano kwiecień 2020
    Po prostu po ludzku mi żal takich osób. I dla nich moich zdaniem żadnych zasiłków być nie powinno, albo tylko np 500+ze  sprawdzeniem czy napewno poszło na dzieci a nie na alkohol, choć może lepiej nie... Ale.. Dobra już kończę osądzanie. Każdy z nas jest inny ma inną historię. 
  • edytowano kwiecień 2020
    Matuleczka ja dobrze zarabialam. Mam nadzieje ze bede dalej ale jesli ta prace bym stracila raczej znalazlabym taka w ktorej zarabialabym 50% tego
    Mimo wszystko 500+ pomaga mi. Moja corka chodzi na dodatkowe zajecia itd.
    Edit: I praca i zasilek sa wazne. Na prawde ciezko na takim samym poziomie zyc majac kilkoro. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tak wiec w mojej sytuacji ryzykuje wiecej niz zasilek rodzac kolejne dzieci.
    Moja kolezanka po mqcierzynskim i wychowawczym stracila teraz prace i wiesz ze znalazla za 25% tego co zarobiala wczesniej. Ile by ona dzieci musiala narodzic zeby wyjsc na zero? A dzieci trzeba utrzymac. Nie ma takiej mizliwisci zeby w najblizszej przyszlosci znalazla tak dobrze platna prace jak miała. Tak glupio pisze ale chce pokazac ze na dzieciach sie nie zarabia. Czesto sie traci mimo 500+
  • Czyli cos sie zmienilo. Pamietam jak wchodzilo becikowe to prawdziwy bol tylka pojawial sie przy argumencie ze dostans "bogacze". Swiadomosc ze dostanie patologia byla do zniesienia.
    Podziękowali 2E.milia Klarcia
  • edytowano kwiecień 2020
    @makodorzyk oczywiście, większość nie żyje na takim poziomie :) 
    fakt dopiero niedawno tu siedzę i wszystkich wątków nie znam^^, ale dyskusje polityczne zawsze są gorące;P. 
  • Taw powiedział(a):
    Czyli cos sie zmienilo. Pamietam jak wchodzilo becikowe to prawdziwy bol tylka pojawial sie przy argumencie ze dostans "bogacze". Swiadomosc ze dostanie patologia byla do zniesienia.

    Bo chcemy promować dzietność a nie biedę. Choć dla niektórych to żadna różnica.
    Podziękowali 3Rejczel M_Monia Klarcia
  • Tylko, że to nie przez 500+, takie rodziny były wcześniej i będą, nawet jak zniosą takie świadczenie,  teraz chociaż trochę lepiej tym dzieciom się powodzi. Jeśli rzeczywiście mają interwencje policji, to na 100% nie dostają pieniędzy do ręki.  Ale dla mnie , to wydumaną bajkę opowiadasz.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2020
    Zuzapola powiedział(a):
    Tylko, że to nie przez 500+, takie rodziny były wcześniej i będą, nawet jak zniosą takie świadczenie,  teraz chociaż trochę lepiej tym dzieciom się powodzi. Jeśli rzeczywiście mają interwencje policji, to na 100% nie dostają pieniędzy do ręki.  Ale dla mnie , to wydumaną bajkę opowiadasz.
    Nie opowiadam, z tego co wiem to dostawali a przynajmniej mówili, może to oni kłamali. Ja tych ludzi też już z 2-3 lata nie widziałam, bo oni często zmieniali miejsce zamieszkania.
  • edytowano kwiecień 2020
    .

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.