Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1313233343537»

Komentarz

  • Nikt? 
  • wiesz @Elunia przyda się na drugi raz dzięki 
  • @nowa, gapiszon jestem, dopiero teraz zobaczylam, ze mnie wolalas. No nic, juz po herbacie ale moze zrehabilituje sie fajnym przepisem na surowke? 
    Moj maz wyszukal w internecie przepis i zrobil na obiad, no pyyyycha. A najlepsze jest to, ze ona jest rownie dobra na drugi dzien. Juz robie ja na oko, tak wiec potrzebujemy:

    seler/selery - starte na skosnych malych oczkach
    Jablka - na grubych oczkach
    Pomarancza - wycisnieta
    Orzechy wloskie - pokrojone nozem na drobno
    Smietana kwasna - ze 2 lyzki
    Majonez - 1 lyzka

    Dla nas robie z 2-ch selerow, jablek daje gdzies tak 3-4, w zaleznosci jak duze sa, pomarancza jedna lub dwie - w zaleznosci od tego czy duza, czy wystarczajaco soczysta.

    Ta surowka ma orzezwiajacy smak, jest taka fajnie wilgotna, ma mnostwo witamin i dobrze wchodzi, dobrze sie ją wcina :) Jest pyszna, nawet tak sama solo, zeby wrzucic cos na ząb.


  • Acha i jeszcze wazna rzecz: surowka nie ciemnieje, na drugi dzien tez wyglada ladnie.
    Podziękowali 1nowa
  • @Elunia

    1)Czy Twój chleb z gara można piec na suszonych? Jeśli tak, to ile trza?
    2) Czy z ciasta można upiec bułeczki z gara? W sensie że te same zasady, jednak podzielone na bułeczki? 
  • Dziękuję 
  • @Elunia
    @Elunia
    @Elunia

    Czy do chleba z gara mozna dodać ziarenek?
    Słonecznika na przyklad
  • Dodalam
    To będzie drugi raz, ten chleb
    Dużo bułek piekę 
  • Czy są tu specjaliści w temacie domowych hamburgerów ?

  • Zakwas w pierwszym etapie trzymać w lodówce czy w ciepłym?
  • Ja w cieplym
    Podziękowali 1mamaw
  • Czy ma ktoś z was wypróbowany przepis na domową pizzę? :) 
  • paulaarose powiedział(a):
    Czy ma ktoś z was wypróbowany przepis na domową pizzę? :) 
    Każdy ma swój przepis. Ja na początek polecam wypróbować przepis III z Moich Wypieków ;)
  • Zrobilam fasolke po bretonsku. Dzieci mi sie krecily i ciagle cos chcialy i sie zamotalam i nie odlalam wody po nocy po moczeniu. Mozna takie jesc?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.