Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Taras- potrzebuje porady.

2»

Komentarz

  • Przepraszam w takim razie @Bambidu ale nie wynikalo to z tresci Twych postow. My odradzamy rozwiazanie z podstawkami/podporkami. Jedynie beton i porzadne legary.
  • Raczej nie pomożemy, bo to nowe rozwiązanie, widziałam przed kawiarnią, działa niby dobrze, ale nie wiem jakie wady w użytkowaniu, ani jak to za kilka lat będzie wyglądać, czy te części z tworzywa wytrzymają, jak wygląda mycie i co z zabrudzeniem ewentualnym pod płytkami . Ostatnio mi dzieci wylały mleko  , przeleciało przez deski pod taras, miałam zabawę z wypłukiwaniem tego, żeby nie zostało na kamieniach, co są pod deskami. 
  • Ja bym  poleciła drewniany taras, dwa razy w roku olejowanie, ale za to miły do siedzenia, ciepły. 
  • edytowano maj 2020
    No właśnie takie myśli mi chodzą po głowie, @Zuzapola.  Chociaż akurat z czyszczeniem pod spodem wydaje się, że łatwiej niż deski, bo można jedną płyte podnieść i wyczyścić. W razie uszkodzenia tez wymiana plytki bez problemu. Ale na ile naprawdę takie podstawki są trwałe i stabilne?
  • I jeszcze czy można na takim czyms np. ciężką donicę postawić.
    Wiadomo, że producent, sprzedawcy zachwalają...
  • Tak, drewno jest naturalne i przyjemnie sie stąpa, siedzi na nagrzanych deskach. Mamy modrzew syberyjski, 10 lat juz sie spisuje. Za sciana sasiad polozyl sobie sosne i niestety juz wymienial. Sosna puszcza zywice, brudzi ubrania, trzeba ją dobrze konserwowac.
  • edytowano maj 2020
    Hej @Bambidu, parę dni już minęło, ale może jeszcze się przyda. U nas na osiedlu przy modernizacji tarasów właśnie taką technologię zrobili ostatnio z tymi podpórkami, tylko pod płytę idzie jeszcze żwir czy drobne kamyki, a na podstawkach leżą betonowe płyty. Założenie jest takie, żeby woda z deszczu wchodziła między płyty, dlatego ułożone są ze szczelinami między sobą i bez fugi, i żwirem spływała do odpływów zamiast kisić się pod płytami. Nie wiem, jaka część obciążenia siedzi na żwirze, a jaka na podstawkach, ale to na pewno da się sprawdzić w danych katalogowych od podstawek. Chodziłem po tym, sprawia solidne wrażenie.
    Edit: Możliwe, że żwir w ogóle jest tylko po to, żeby ochronić izolację leżącą pod spodem przed warunkami pogodowymi i dłubaniem przez mieszkańców...
  • O dzięki  @Daan. Temat jak najbardziej aktualny. Ocieplenie i izolacja jeszcze do ułożenia, więc na decyzję o nawierzchni chwila jeszcze jest.
    Właśnie to odprowadzanie wody przemawia za, bo jednak utrzymanie gresu jest mniej kłopotliwe niż drewna (czyszczenie, konserwacja), ale z kolei gres lubi się odklejać i wtedy jest niefajnie. Też po takich chodziłam i wydawało mi się OK, ale wolałabym od użytkowników usłyszeć o ewentualnych problemach, których na pierwszy rzut oka nie widać. Niestety wygląda na to, że użytkowników brak.



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.